Skocz do zawartości

Jaki zestaw audio do słuchania muzyki w domu?


justa128

Recommended Posts

Cześć :) Chcę kupić zestaw audio do domu. Ma mieć przeznaczenie TYLKO do słuchania muzyki, głównie Spotify, Soundcloud. NIE MAM TV :) Mam sporo miejsca w salonie, bardzo wysoki sufit (antresola).
Myślałam o kupnie soundbar plus głośnik basowy, czy to jest optymalne pod słuchanie muzyki? Czy może niepotrzebny soundbar a lepiej basowy plus dwa głośniki z wysoką tonacją?

Preferuję rozwiązania z minimalizacją okablowania 

Do tego dochodzi jaka marka? Bose, Sonos, Yamaha, Samsung...głowa pęka?? Zależy mi też na estetyce.

Będę niezmiernie wdzięczna za podpowiedzi  Pozdrawiam sobotnie ;)

Edytowano przez justa128
Edycja tematu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, justa128 napisał:

Czy może niepotrzebny soundbar a lepiej basowy plus dwa głośniki z wysoką tonacją?

Tak soundbar niepotrzebny 😉 

Można lepiej inaczej jaki masz budżet, wielkość pomieszczenia, sprzęt nowy czy używany. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, justa128 napisał:

Dziękuję @RLC za odpowiedź :) Salon ma około 50m2 i jest 8 metrów wysoki. Budżet tak do 10k ale nie zależy żeby wycisnąć go na maksa tylko dobrać coś odpowiedniego. Sprzęt nowy :)

Hej jeżeli muzyka to jakiś amplituner stereo all in  one typu denon marantz yamaha i do tego dwie kolumny podłogowe uniwersalne min typu dali oberon 7/9 , żeby to nagłośnić w odpowiedniej jakości to nic małego bo zginie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Nie wiem gdzie zrodził się pomysł na kupno soundbara do słuchania muzyki. Druga kwestia to ogromne pomieszczenie do nagłośnienia. Tutaj tak naprawdę warto byłoby postawić na wydajny zestaw stereo taki jak Audiolab 6000a Play w połączeniu z Pylon Audio Diamond 28. 
Alternatywą może się okazać Yamaha RN803d + Kef Q950 lub jesli lubisz cieplejsze brzmienie to Dali Oberon 9. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie umówienia odsłuchu oraz po wycenę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Duże pomieszczenie, nie jest aż tak dużym problemem :)

Do 10 tysięcy złotych, zaproponuję Ci rozwiązanie bardzo uniwersalne i funkcjonalne, co umożliwi Ci słuchanie muzyki chociażby ze Spotify, Tidal itp.

Nad C368 + moduł sieciowy BLUOS 2i + głośniki PXB X2T

https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podlogowe/psb-imagine-x2t.html

https://www.tophifi.pl/stereo/wzmacniacze-zintegrowane/c368.html

https://www.tophifi.pl/akcesoria/akcesoria-hi-fi/mdc-bluos-2i.html

Zapraszamy Cię na konsultację i prezentację zestawu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma najmniejszego sensu pakować soundbar do takiego użytkownika i pomieszczenia.

Z mojej strony polecam KEF Q 950 albo bardziej rozdzielcze Magnaty Quantum 757

Do KEFa jaśniejszy bardziej transplanetarny wzmacniacz jak NAD 368 czy Cyrus ONE

Do Magnata coś cieplejszego, bardziej mięsistego. Atoll IN 80 , Magnat MR 780.

Zapraszam na odsłuch oraz po wyceny.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...