Skocz do zawartości

zamiana odtwarzacza CD


zn21

Recommended Posts

zastanawiam sie nad wymianą mojego poczciwego odtwarzacza Yamaha 890 ( po małym tuningu ) na nowy CD-player. Słucham głównie klasyki. Moi faworyci to :
1. Marantz SA7001
2. Cambridge Audio 5001
3. AUDIO NOTE ZERO CD
4. ADVANCE ACOUSTIC MCD 203
5. MHZS CD 66 ( widziałem na allegro)
6. Usher CD1
Mam przedwzmacniacz lampowy, końcówkę mocy na tranzystorach i zespoły głosnikowe na mieszance Scan-Seak, Vifa, Audax
Może ktoś miał okazje w czasie odsłuchów w salonie audio do porównań. Ciekawi mnie szczególnie Audio Note i Marantz i Usher.
Będę wdzięczny za wszelkie uwagi i komenterze.
Od dzięku oczekuję miękkość i delikatność. A może nie warto wymieniać?
pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może pomogę Ci trochę w "temacie" CD-ków.
-Ushera CD-1 mam i jak za te pieniądze uważam,że jest rewelacyjny
mam teraz CD Krella 300 ale Ushera nie sprzedałem mam go nadal.
-Audio Note Zero CD też w tej chwili mam w domu od dwóch tygodni
i postoi jeszcze z miesiąc ,kuzyn przywiózł z Anglii i u mnie się
"wygrzewa".Jest to transport CD na lampach nie wiem co te lampy
tam robią nie znam się na tym ale pierwsze wrażenie może być mylące
gra detalicznie a nawet na początku trochę ostro. Tak,że przyznam
nie podobał mi się ale teraz jak sie "wygrzał" bo "ćwiczę" do cały czas
to z moim DAC-em tworzą bardzo zgrany duet .Może sprzedam tego
Krella i kupię sobie kiedyś tego AN .
-Marantz -to moje osobiste zdanie ,nigdy nie podobał mi się ten dzwięk
mówię o najniższych modelach i średniej budżetówce.Słuchałem parę
razy w Top HiFi i raz miałem nawet przygodę z Marantzem ale to
była nagrywarka .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Marantz to niezła myśl, ale w wersji KI. Droższy (ok. 3000zł), jednak gra bardzo naturalnie i plastycznie. A jeśli wolisz coś z mega dynamiką i szybkością to może Arcam 73T, również świetny wybór. W okolicach 2500-3000zł jest teraz bardzo dużo znakomitych odtwarzaczy, można przebierać, coś czuję, że decyzja nie będzie łatwa icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe bardzo wiem, czy słowo "nowy CD - player" odnosi się do kupna nowego - nieużywanego odtwarzacza, czy też jest synonimem nowego - innego, dotąd nie posiadanego???
Jeżeli odtwarzacz nie musi być nowy, w pierwszym tego słowa znaczeniu, to można rozglądnąć się za Meridianem 506.20(24), CEC-em 51, Coplandem 277! Jak taniej to może przykładowo Marantz CD 17 KIS... Doskonałe źródła brzmiące lepiej niż Twoje nieśmiałe propozycje, a i do awaryjnych nie należą!
A może tak kupno zewnętrznego DAC'a???
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też zastanawiałem się nad zewnętrznym DAC. Na allegro była Wadia za nieco ponad 3000 zł. Tak naprawdę nigdy nie maiałem okazji do porównać odtwarzaczy i stąd za bardzo nie wierzę w ich aż tak odmienne brzmienia. Co innego głośniki, tu dosłownie brzmienia tak różne, że głowa może zaboleć!!!! I wcale nie gorsze jedne od drugich ale odmienne.
Meridian to ciekawa propozycja.
Co ciekawe - Chiny atakują z ciekwymi cenami i lampą na wyjściu. Tylko czy to nie jest tylko bufor bo jak tak to bez sensu.
http://pacificvalve.us/index.html
pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Allegro jest użytkownik o nicku kyre_sima, który sprzedaje odtwarzacze SHANLING i MHZS. Myślę, iż najprawdopodobniej nie będzie problemu, by jakoś umówić się z nim na odsłuchy, lub przynajmniej uzyskać informację, jaką rolę pełnią lampy w tych odtwarzaczach. Z opisów wynika, że lampy są w stopniu wyjściowym.
Pozwoliłem sobie przejrzeć tam również ofertę zewnętrznych dac'ów. Są przetworniki audiomeci, sudgena, thety i meridiana. Niektóre ceny, jak na razie, są doskonałe. O brzmieniu nic nie napiszę, ponieważ niestety nigdy ich nie słuchałem.
Pozostaje tylko problem, czy i jak Yamaha sprawdzi się w roli napędu...
Ale przecież rodzi to dodatkowe możliwości eksperymentów... Czyż nie obiecująca alternatywa?
A może Rotel RCD-991 AE lub Roksan Caspian? Pamiętam, iż recenzje miały wyśmienite. Roksana swego czasu krótko słuchałem. Niestety stosunkowo dawno i nie u mnie w domu...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę swoje 3gr, Yamaha sprawdzi się jako napęd bardzo dobrze, tak naprawdę różnice między napędami będziesz miał niewielkie, a już na pewno nie takie żeby usprawiedliwiać wydatki na drogi transport. Zewnętrzny DAC, dobry DAC, będzie grał świetnie, może nawet lepiej niż jakikolwiek CD w tej cenie. Pomyśl tylko o tej chwili w przyszłości gdy zechcesz mieć coś innego - jeszcze lepszego. Marantza, Audio Note sprzedasz od ręki, a z jakimś egzotycznym DAC'em będziesz się bujał miesiącami żeby potem z płaczem oddać za 30%. No chyba, że Wadia się tu obroni, ale i tak szukałbym odtwarzacza tej firmy. Taka moja skromna rada.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tez możliwość, że dac zostanie na dłużej. Na bardzo długo... icon_lol.gif A do tego strata na sprzedaży, z uwagi na kupno po "okazyjnej" cenie, pewnie nie będzie się wiązała ze stratą 70% wydanej gotówki... Moim zdaniem ryzyko nie jest wielkie. Przy zakupie nowego odtwarzacza, w szczególności niezbyt u nas popularnych marek, strata może być większa...
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...
Postanowiłem na testy sciagnac DC-1 AudioNemesis. Super, że mozna wpłacić kaucje i przez prawie miesiąc sparwdzić jak się słucha muzę dzięki temu urządzonku i czy dźwięk pójdzie w moją strone. A jakby coś nie tak to zwrócić można sprzę i zwrot pieniędzy. Jak dźwięk nie będzie mi odpowiadał to dam sobie spokój z CD. To była by totalna porażka!!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audionet
Jak nic - za późno na "Jolce..." pojawił się temat DACa. A Xindak był w zasięgu ręki icon_cry.gif

Fono_Master
Czy porównywałeś (lub nie porównując masz jakieś zdanie) odnośnie różnic między MHZS 88E a MHZS 33E?
No i czy "88" na standardowych lampach dawała się słuchać?

Pozdrawiam

Jak uważacie - może przeniesiemy się na "Jolkę..." by nie pisać w 2 miejscach o DACach?
http://forum.audio.com.pl/index.php?showto...amp;#entry17042

PS. Temat Yamahy, UHERa i MHZS 88E był w poście nr 9, temat " SACD Za i Przeciw ?, Może ktoś z was miał okazję tego posłuchać"
http://forum.audio.com.pl/index.php?showtopic=3827
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O MHZS 88E słyszałem dużo dobrego. Brałem również pod uwagę ten odtwarzacz w momencie gdy poszukiwałem cedeka do systemu tranzystorowego.
Wybór padł na Atolla 100 i szczerze mówiąc nie żałuję. Przede wszystkim europejska robota, solidne wykonanie, duża kultura dźwięku. Firma mało doceniana wśród audiofili a szkoda.
W czasie odsłuchów lepiej a przede wszystkim muzykalniej zagrał od CEC 3000R.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MHZS 88E to naprawde b.dobra maszynka zwłaszcza ,że w ogłoszeniach i na Aukcjach jest do wyrwania
za ok. 2kzł /moją za tyle sprzedałem/ a podobno można sprowadzić jeszcze taniej bo nastąpiła zmiana modelu.
CD-ek ten ma możliwość odtwarzania płyt HDCD chociaż nie sygnalizuje tego żadna diodka, wewnętrzny
DAC tego urządzenia ma też możliwość ustawienia trzech możliwośći próbkowania ,oczywiście po zatrzymaniu
odtwarzania.
Brzmienie do ocenienia we własnym zakresie ,zależne od pozostałej aplikacji i możliwe do modyfikacji po
wymianie lamp w buforze /te JJ "fabryczne" też niezłe/.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...