Skocz do zawartości

Kraft

Recommended Posts

KT01.png.3ee1499c8e4ad0106e60a0421a260da5.png.345256d9bc74860668db17ce58f1953d.png

318568173_BiseXL00.png.ece80dff1bccdba403cbb0052b34da7d.png

W kolejnym Krafteście dzieło śląskiej YB. Firmy dobrze znanej w światku, choć właściwie nieobecnej w głównym nurcie audiofilskich środków przekazu - konsekwentnie i z powodzeniem stawiającej w promocji na marketing szeptany. Sam się o niej parę lat temu dowiedziałem w "szemrany" sposób. Podczas lektury naszego forum natrafiłem na zdjęcia bardzo pięknych kolumn kolegi Audiowita, które okazały się być wyrobem właśnie tej manufaktury (do tego gorąco polecanej przez wspomnianego użytkownika). Przyjrzałem się firmie bliżej i przyznam, że zrobiła na mnie duże wrażenie. Eleganckie projekty wzornicze, profesjonalne zdjęcia produktów, sensownie zredagowana strona internetowa. Wtedy jeszcze nie byłem mentalnie gotów na bliższe spotkanie z jej wyrobami, ale ziarenko zostało zasiane. Parę miesięcy temu wykiełkowało i w konsekwencji kolumny YB zagościły u mnie w domu. Trochę przypadkowo (dostępność), a trochę planowo (cenione przeze mnie przetworniki) padło na model Bise XL, monitory z podstawowej serii producenta noszącej nazwę Air. Seria podstawowa, ale już w niej znajdziemy dobre głośniki, wysmakowane projekty, dobrą stolarkę i eleganckie detale. Do tego w niewygórowanych cenach (jedna z zalet wybranej formy promocji i modelu biznesowego pomijającego pośredników).

1505896867_BiseXL01.thumb.png.8252e725a82c20095d7abb57e5201c23.png

cdn.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 281
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Testowana wersja Bise (bo jest i mniejsza) naprawdę zasługuje na dopisek XL. Kiedyś w sklepie wrażenie zrobiły na mnie ogromniaste monitory Cantona, model Reference 9. Bise XL są jeszcze ciut większe. 41 cm wysokości, 23 szerokości i aż 40 głębokości. Nawet duże KEF R3 nie mają do YB podejścia:). Na szczęście Bise nie wyglądają na zwaliste. Sfazowanie przedniej ścianki optycznie pomniejszają bryłę, a niecodzienna głębokości nie rzuca się w oczy, gdy patrzymy na kolumny pod kątem z którego są najczęściej oglądane. Z grubsza objętość skrzyni Bise XL jest zbliżona do objętości obudowy podłogowych Audio Physic 5, które miałem okazję testować wcześniej, co rodzi stosowne oczekiwania co do zejścia basu.

1326873799_BiseXL03.thumb.png.e9c6f622e0cccc66f96e5746ffee294c.png1574051792_BiseXL04.thumb.png.f47612c9c89fd82e2e3d63444ad38509.png 

Dla porównania wrzucam jeszcze zdjęcie Bise XL stojących koło Diamondów 25.

973028357_BiseXL02.thumb.png.daf10f418be37c2f316c4734c6836113.png

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, 1Ender napisał:

Dobrze by było byś dawał linki na stronę producenta i robił przy okazji zdjęcia tabliczek@Kraft

Nigdy nie lubiłem być wywoływany do tabliczki, ale linka mogę dać:

http://yb-audio.pl/realizacje/bisexl/

32 minuty temu, seba3002 napisał:

Kolego @Kraft, można wiedzieć ile kosztują te kolumny? Albo źle szukam albo na stronie producenta nie ma tej informacji.

Okrągłe 6500 zł / para.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciekaw jestem jak wypadną.

Nie podoba mi się slogan " szeptany marketing" może lepiej użyć sformułowania marketing przekazywany pocztą pantoflową.

Dążę sympatią jednego z właścicieli firmy. Znam jego warsztat i ilość pracy jaki wkłada w rozwój firmy.

Logo zmieniło się jakiś czas temu.

To chyba pierwsze logo przyklejone na kolumny ( może drugie?) 

20210227_201813.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, audiowit napisał:

Nie podoba mi się slogan " szeptany marketing" może lepiej użyć sformułowania marketing przekazywany pocztą pantoflową.

Niech będzie, ale "marketing przekazywany pocztą pantoflową" brzmi strasznie drętwo. To może tak: swoje działania marketingowe firma opiera na spontanicznych reakcjach zadowolonych klientów - ich chęci dzielenia się wrażeniami i opiniami z innymi.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej :).

Mnie ta forma marketingowa nie podoba się. Jest poważnym ograniczeniem dla firmy przy " wypływaniu na szerokie wody". Produkcja jednostkowa, uleganie gustom niekoniecznie najlepszym, klientom itd.

Ale cieszą się wzięciem. Czas oczekiwania na kolumny to chyba u nich to chyba z pół roku. To tyle co u Markowa na Lorelei, czy w WBA na cokolwiek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O głośnikach zastosowanych w Bise XL. Trochę powtórka z rozrywki, bo o dokładnie takim samym duecie pisałem już przy okazji testu Impulsów Lagune. A więc. Na dole gra SB Acoustics Satori MW19P (tu drobna różnica względem Lagune, bo tam był mniejszy MW16P). Wspaniały głośnik. Jeszcze nie bardzo drogi (680 zł), ale bardzo zaawansowany technicznie. Ma rzadki w wooferach magnes neodymowy, nowoczesny, odlewany, aerodynamicznie wyprofilowany kosz, miękkie, niskostratne zawieszenie i membranę wykonaną włókna nazwanego EGYPTIAN PAPYRUS.

MW19P01.jpg.aa632d0a5c2f04f000f190089d2194c7.jpgMW19P03.jpg.6287001ff2fb826ddd83a0de207e15b7.jpgMW19P00.jpg.ded81d4c8bf6a98f1d58f3a6a85230b7.jpgMW19P02.jpg.bb5255270c18f998685e392fd78d390c.jpg

Przypomnę opinie o tym przetworniku.

Dystrybutor piszę tak:

"Pod względem technicznym oraz jakości brzmienia nie ustępuje głośnikom Scan-Speak serii Revelator oraz Iluminator. Dodatkowo na korzyść przemawia tu znakomity stosunek ceny do jakości."

A YB ocenia jego mniejszą wersję tak:

"Zastosowane przez nas przetworniki SB SATORI MW16P-8, cechuje przede wszystkim doskonałe pasmo średnich tonów. Pod tym względem są to obecnie chyba najlepsze głośniki wielkości 6-7″ jakie można dostać."

 

Na górze pasma też ciekawie. Mamy tu kopułkowo-pierścieniowy tweeter SB Acoustics Satori TW29R. Głośnik znany m.in. z mających doskonałe opinie kolumn firmy Gato.

 

Oto jego specyfikacja:

- specjalna konstrukcja membrany, wklęsła na środku ma za zadanie rozbicie rezonansu własnego membrany

- dwuczęściowy aluminiowy front głośnika (oddzielone od siebie mechanicznie)

- podwójna komora wytłumiająca, poprawiająca dynamikę

- podwójne zaślepki miedziane, minimalizujące indukcyjność cewki oraz zmianę fazy

- neodymowy magnes z systemem T-shaped (dodatkowy wkład w kształcie litery T) dla zminimalizowania zniekształceń

- optymalnie wyprofilowany kształt magnesu sprzężonego z tylną komorą wytłumiającą, pozwalający na płynny przepływ powietrza

- cewka o niskiej masie CCAW

- srebrne żyły wyprowadzające

- niski rezonans w całym zakresie charakterystyki

TW29R-B.png.3edbc8e230a2f91a2e8bc2e9b15a9067.pngsb-acoustics-satori-tw29rn-b-8-black-ring-dome-twe.thumb.jpg.c59f1eb0b0cc851f51c74ab3d1741218.jpg

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bise przyjechały nowe, więc nie wypada się jeszcze wypowiadać, ale...

Przesłuchałem płytę "Waglewski Gra-Żonie" i prawie się już w tych kolumnach zakochałem. Bardzo efektowny bas - wciskający w kanapę, ale nie sprawiający wrażenia dudnienia. Namacalne, pozbawione sybilantów wokale damskie i męskie. Świdrujące gitary. Stereofonia.

Dobrze znam tę płytę, ale tylko z odsłuchów na zestawie biurkowym. Na dużym jej jeszcze nie słuchałem. Może jest tak rewelacyjnie zrealizowana. A może to jednak Bise? Na szczęście mam z czym porównać;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.02.2021 o 15:12, Kraft napisał:

Bise XL są jeszcze ciut większe. 41 cm wysokości, 23 szerokości i aż 40 głębokości.

Bardzo podobne do moich GoldenEye. U mnie 45 wysokości, 29 szerokości i 45 głębokości. Też dwudrożne i też obudowa BR.

Tylko u mnie zejście jest sporo niższe. Tu widzę 43Hz.

Z chęcią bym je porównał.

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Kraft napisał:

Co to za kolumny? 

image.png.2d6565fba51b67e8c622d8fe0af248dd.png

goldeneye1.jpeg

goldeeye2.jpeg

Też śląska manufaktura. Audiosynergia.

Były robione pod moje zamówienia jako grajki do pokoju dziennego z kuchnia i jadalnią.

Na górze tytanowy Audax TW025A28 1" , jako średnio-nisko Peerless HDS-205 Nomex. Już nie pamiętam dokładnie ale skuteczność około 90dB i schodzą liniowo do 34Hz chyba.

Okleina naturalny kasztanowiec.

 

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, HQ150 napisał:

Na górze tytanowy Audax, jako średnio-nisko Peerless HDS-205 Nomex. Już nie pamiętam dokładnie ale skuteczność około 90dB i schodzą liniowo do 34Hz chyba.

Kolumny z HDS-205 mam aktualnie nawet u siebie;) 

W te 34 Hz liniowo (i bezechowo), to jakoś trudno uwierzyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Dobre przetworniki zastosowane

No plan był na bardzo ,, przyjemne'' granie i z bardzo dobrym zejściem. Przedtem miałem tu monitory z subem i te miały być nie gorsze na dole. I są lepsze. Kontrola jest niesamowita.

3 minuty temu, Kraft napisał:

Kolumny z HDS-205 mam aktualnie nawet u siebie;) 

W te 34 Hz liniowo (i bezechowo), to jakoś trudno uwierzyć.

Sporo osób które u mnie ich słuchały powtarzały jakim cudem tu masz lepszy niż ja z czterodrożnych pak:-)

Dlatego to moje skrzynie są tak duże i ,, dobrze wentylowane''.

 

3 minuty temu, Kraft napisał:

Kolumny z HDS-205 mam aktualnie nawet u siebie;) 

O, jakie?

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...