Skocz do zawartości

Kraft

Recommended Posts

45 minut temu, seba3002 napisał:

Myślę,  że pewien Karol mialby inne zdanie 😉.

W sumie Kraft ma rację kwestia tylko wielkości niskich tonów może być na korzyść kolumn podłogowych. Ale nie ma co generalizować. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 281
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

2 godziny temu, Kraft napisał:

Przyznam, że nie łapię o co chodzi w konstruowaniu kolumn. Nie potrafię powiedzieć, dlaczego jedne grają tylko przyzwoicie, a inne już bardzo dobrze. Nie widzę żadnej zależności jakości grania od doświadczenia/potencjału projektowego firmy, rodzaju zastosowanych komponentów, szczegółów technicznych itd. Czarna magia. Albo spisek. 

Masz sporo racji. Ja już doszedłem do wniosku, że takie projektowanie kolumn to po prostu sztuka. Trzeba trafić na firmę/manufakturę która ma takie wyobrażenie o audio jak my.

No i musi umieć to wyobrażenie z teorii przekuć na praktykę. Ja spotkałem takich ludzi. Jeden był magikiem dźwięku i elektroniki ale jest osobą niewyobrażalnie niesolidną.

Drugi ma wykształcenie wyższe w tym temacie, jest inżynierem akustykiem, a z zamiłowania audiofilem robiącym sprzęty audio. Ale z racji tego, że jest inżynierem wszystko musi być policzone, pomierzone i zaprojektowane. I efekty słychać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, HQ150 napisał:

Trzeba trafić na firmę/manufakturę która ma takie wyobrażenie o audio jak my.

No nie wiem. KEF z seriami Q i R. Bowers z seriami 600 i 700. Ten sam konstruktor, ta sama firma. Kolumny tańszej serii grają nieźle, ale dopiero te droższe grają dla mnie zadowalająco. A przecież nawet technika w nich jest prawie identyczna. To co? R potrafią dostroić, a Q już nie? Raz mają wyobrażenie, a innym razem je tracą?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Felix1 napisał:

Q nie może grać tak samo jak R, bo wtedy R by się nie sprzedawało. Więc siłą rzeczy zmienia się strojenie, przetwornik i obudowę na trochę gorsze i mamy tańszą, gorzej grającą serię.

Dlatego wcześniej wspomniałem o spisku;)

Może to coś, jak z procesorami do PC. Identyczna konstrukcja, ale chachmęcą z taktowaniem i mają wyrób o różnych wydajnościach i za różną kasę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Kraft napisał:

No nie wiem. KEF z seriami Q i R. Bowers z seriami 600 i 700. Ten sam konstruktor, ta sama firma. Kolumny tańszej serii grają nieźle, ale dopiero te droższe grają dla mnie zadowalająco. A przecież nawet technika w nich jest prawie identyczna. To co? R potrafią dostroić, a Q już nie? Raz mają wyobrażenie, a innym razem je tracą?

Oni nie robią spersonifikowanych produktów. Oni robią ,, dla każdego coś dobrego''.

Można w obecnych czasach zamówić sobie system stereo pod swoje oczekiwania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Kraft napisał:

Dlatego wcześniej wspomniałem o spisku;)

Może to coś, jak z procesorami do PC. Identyczna konstrukcja, ale chachmęcą z taktowaniem i mają wyrób o różnych wydajnościach i za różną kasę. 

Gdyby tak bylo z kolumnami to ktos o pewnych zdolnosciach moglby droga tuningu uzyskac efekt hi-end z budżetówki.... ale wiadomo, nierealne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wątek o Bise XL przycichł, bo kolumny równolegle brały udział w niedawno zakończonym teście grupowym supermonitorów. 

W najbliższych dniach zredaguję w tym miejscu, co usłyszałem z nich w tamtym teście, ale dodam też trochę spostrzeżeń z odsłuchów "dowolnych". Na razie zdjęcie, jak Bise prezentują się u mnie w pomieszczeniu. Całkiem zgrabnie moim zdaniem;)

1344552642_BiseXL08.png.d7777e57fe2486371e8e1bea6201aaaf.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Kraft napisał:

Jestem dopiero na początku drogi poszukiwań. Za wcześnie na decyzje;)

Napisz co byś wybrał jakbyś poszukiwania musiał skończyć na tym etapie... 

Które do tej pory najbardziej ci leżą?🤔

Bo z tego co czytam to raczej szybko nic nie wybierzesz... 

Poprostu masz radochę i kupę zabawy w tych swoich odsłuchach a jakbyś coś wybrał,,, to wszystko by... Przepadło 😜

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Kraft napisał:

Wątek o Bise XL przycichł, bo kolumny równolegle brały udział w niedawno zakończonym teście grupowym supermonitorów. 

W najbliższych dniach zredaguję w tym miejscu, co usłyszałem z nich w tamtym teście, ale dodam też trochę spostrzeżeń z odsłuchów "dowolnych". Na razie zdjęcie, jak Bise prezentują się u mnie w pomieszczeniu. Całkiem zgrabnie moim zdaniem;)

1344552642_BiseXL08.png.d7777e57fe2486371e8e1bea6201aaaf.png

Dlaczego ten panel po lewej stronie jest tak blisko ? Nie powinien być bardziej w lewo ? Pytam, ponieważ zaczynam interesować się akustyką i mam zamiar wzorować się na Twoich rozwiązaniach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yyyy wszystko jest kwestią gustu, natomiast nie widziałem źle wykończonych kolumn YB. Powiem więcej. Robert nie pozwoliłby  na niedociągnięcie.

U mnie było tak, że zażyczyłem sobie jakistam fornir. Kolumny zostały oklejone. Przypadkowo po dalszych konsultacjach i wymianie fotografii Robert zasugerował, że w/g niego formir nie pasuje ani do kolumn, ani do wnętrza. Poprosiłem o propozycję. Oczywiście jego była ciekawsza. Więc wymiana forniru. Jak okazało się przy odbiorze ja nie poniosłem kosztów tej wymiany. Dlaczego? Bo Robert, jak powiedział, nie byłby zadowolony z tego, że ja mógłbym się zawieźć. Tam wszystko jest perfekt.

12 minut temu, Marek Muszyński napisał:

Dlaczego ten panel po lewej stronie jest tak blisko ? Nie powinien być bardziej w lewo ? Pytam, ponieważ zaczynam interesować się akustyką i mam zamiar wzorować się na Twoich rozwiązaniach.

Z telewizorem pośrodku, gąbkami, dużymi oknami za kolumnami, panelami z malutkim dywanikiem i pustymi ścianami? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, audiowit napisał:

Yyyy wszystko jest kwestią gustu, natomiast nie widziałem źle wykończonych kolumn YB. Powiem więcej. Robert nie pozwoliłby  na niedociągnięcie.

U mnie było tak, że zażyczyłem sobie jakistam fornir. Kolumny zostały oklejone. Przypadkowo po dalszych konsultacjach i wymianie fotografii Robert zasugerował, że w/g niego formir nie pasuje ani do kolumn, ani do wnętrza. Poprosiłem o propozycję. Oczywiście jego była ciekawsza. Więc wymiana forniru. Jak okazało się przy odbiorze ja nie poniosłem kosztów tej wymiany. Dlaczego? Bo Robert, jak powiedział, nie byłby zadowolony z tego, że ja mógłbym się zawieźć. Tam wszystko jest perfekt.

A co zamówiłeś dokładnie?możesz wrzucić foto jak to się prezentuje?:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

:):):):)

Zobaczycie prędzej czy później będą też testy elektroniki.

Cierpliwości. Mamy na to wiele lat. ;)

No dobra, śmiechy chichy. Wszyscy dobrze się bawią ALE w takim razie mam pytanie:

Co zamiast Marantza? Który wzmacniacz nowy lub używany kupić za podobne pieniążki ( 3500PLN ), który będzie tak uniwersalny jak Marantz? Który w pomieszczeniach do 20-25m wysteruje zarówno podłogówki jak i kolumny podstawkowe o zróżnicowanym brzmieniu? Który nie doda za dużo od siebie, a w przyszłości pozwoli na w miarę swobodne manewrowanie kolumnami? Oczywiście oprócz Audiolab 6000a 🙂Hm??

 

 

Edytowano przez m@sZ3k
.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...