Skocz do zawartości

Kraft

Recommended Posts

27 minut temu, MariuszZ napisał:

Może wątkowe YB tylko z wyższej półki. Zrobili na Ellipticorach monitory Epic. Chętnie bym poczytał opinie jak to gra, a niekoniecznie ile kosztuje ;) 

Napisałem do YB, a więc być może będę wiedział w przybliżeniu ile kosztują ? Trzeba przyznać, że wyglądają przepięknie, bo przecież muzykę odbiera się, także oczami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 281
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

 

13 minut temu, Kubakk napisał:

http://yb-audio.pl/realizacje/bisexl/

wspominają iż dają radę z lampą 10W , a niby 86dB - to zaleta zastosowanych głośników , zwrotnicy czy czego ,że są "łatwe" do napędzenia mimo małej skuteczności ?

btw na zdjęciach z  www yb ze wzmacniaczem sinusaudio

Z strony producenta 

W trakcie projektowania Bise XL uwzględniona została możliwość podłączania ich do wzmacniaczy lampowych. W tym celu impedancja kolumn została poprowadzona na bezpiecznym poziomie a jej przebieg został wyrównany. Większy przetwornik nisko-średniotonowy podbił efektywność a jego charakter świetnie pasuje do wzmacniacza lampowego.  Monitory mogą być spokojnie napędzane wzmacniaczem lampowym o mocy od 10W a pełnie szczęścia uzyska się już przy około 30-40W. !!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Dominik Poślednik napisał:

Monitory mogą być spokojnie napędzane wzmacniaczem lampowym o mocy od 10W a pełnie szczęścia uzyska się już przy około 30-40W. !!!

Mając styczność z innym "nieco" większym / starszym bratem BiseXL śmiem twierdzić, że z pewnością tak jest - pamiętam jak moja 20W lampowa końcówka sobie z nimi radziła - bez większego problemu 😊

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kubakk napisał:

http://yb-audio.pl/realizacje/bisexl/

wspominają iż dają radę z lampą 10W , a niby 86dB - to zaleta zastosowanych głośników , zwrotnicy czy czego ,że są "łatwe" do napędzenia mimo małej skuteczności ?

U mnie Bise XL grały w teście na tym samym ustawieniu gałki, co Ushery BE-718. W teście w naszym Audio Usherom zmierzono efektywność 84 dB. To samo Audio KEF-om LS50 zmierzyło 83 dB. U mnie KEF-y wymagały przekręcenia gałki o milimetr w górę. Z kolei Heco Revolution 3 mają deklarowaną przez producenta czułość 90 dB. U mnie grały z gałką cofniętą o 6 milimetrów względem YB i Usherów.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, czy byłby to wyższy poziom ? Poza tym bez porównania bezpośredniego z moimi aktualnymi, nie kupię. Żałuję bardzo, że w przeciwieństwie do niektórych tu obecnych kolegów nie mam umiejętności zapamiętywania dźwięku. Olx to także ryzykowna opcja, ponieważ trzeba by odbioru dokonać osobiście. Ode mnie to 550 km.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zespół YB audio chciałby serdecznie podziękować Kraftowi za poświęcony czas i włożoną pracę w wykonanie recenzji Bise XL. Na pewno było to coś nowego i dla nas, Krafta i dla użytkowników tego forum. Cieszy nas ciepłe przyjęcie naszych kolumn i mamy nadzieje, że tego typu recenzje trochę zmienią postrzeganie małych manufaktur.  

W audio trzeba znaleźć swoją niszę. Filozofia leżąca u podstaw naszej działalności jest zupełnie inna od koncernów. Nie jesteśmy w stanie walczyć na polu marketingu, optymalizacji kosztów, czy technologii masowej produkcji. Zwyczajnie nas na to nie stać, jesteśmy za mali.
My jednak oferujemy to czego nie zrobią nigdy duże firmy - indywidualne, elastyczne podejście do klienta , ogromne pole do customizacji produktu oraz wysoką jakość zastosowanych komponentów, projektu i wykonania. W tej samej cenie co konkurencja oferujemy minimum klasę a czasem dwie klasy lepsze podzespoły. Zresztą temat wkładu materiałowego w kolumny był już przytaczany przez Krafta w mniejszej recenzji. 
Świadomi tego, że nie jesteśmy w stanie drogą reklam, opłacanych recenzji czy perfekcyjnej prezentacji przekonać do siebie klienta, robimy to faktyczną jakością produktu. W naszym przekonaniu jest to z korzyścią dla klientów bo od marketingowych sloganów jeszcze żadne kolumny lepiej nie grały ale od lepszych przetworników jak najbardziej. Jeżeli to kogoś nie przekonuje to nie mamy z tym problemów. Prezesi wielkich firm też muszą z czegoś żyć ;-). 

Gdyby ktoś miał pytania to najlepiej kierować je wprost do nas na kontakt@yb-audio.pl . Ktoś zauważył, że nie ma cen na wiele projektów. W cenniku mamy kolumny w regularnej produkcji, pozostałe rzeczy to są projektu customowe. Jeżeli ktoś jest zainteresowany np M1, Epic One czy czymś innym co już robiliśmy to wyceniamy to na bieżąco. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow! Bardzo dziękuję. Ale wiecie, że jeszcze nie skończyłem tej recenzji? Mam zamiar jeszcze o Bise trochę napisać. W weekend zapraszam do lektury.

8 minut temu, YB audio napisał:

Cieszy nas ciepłe przyjęcie naszych kolumn i mamy nadzieje, że tego typu recenzje trochę zmienią postrzeganie małych manufaktur.  

To jest dla mnie kluczowa kwestia w dwóch testach produktów manufaktur, których dokonałem. Ci, którzy mnie znają z forum od lat wiedzą, jak jestem zafascynowany nowymi technologiami, naukowym podejściem, pomiarami, badaniami itd. Przez długi czas z rezerwą podchodziłem do produktów firm garażowych (bez urazy:). Myślałem, że to przecież niemożliwe, żeby mogły zaproponować np. kolumny równie dobre, co potentaci z dużym zapleczem badawczo-rozwojowym. W dużej mierze byłem w błędzie. Odsłuchałem kolumny dwóch manufaktur i stwierdzam, że w niczym nie ustępują one wyrobom dużych graczy. To dojrzałe konstrukcje, bez żadnych sonicznych udziwnień, do których brzmienia można mieć pełne zaufanie, a nawet, których brzmieniem można się zachwycić. Teraz już wiem, że produkt manufaktury może być bardzo dobrą opcją zakupową (pomijam kwestie customowe, gdzie manufaktury w sposób oczywisty są nie do pobicia)

20 minut temu, YB audio napisał:

od marketingowych sloganów jeszcze żadne kolumny lepiej nie grały ale od lepszych przetworników jak najbardziej.

To ładne. Podpisuję się oburącz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Kraft napisał:

Wow! Bardzo dziękuję. Ale wiecie, że jeszcze nie skończyłem tej recenzji? Mam zamiar jeszcze o Bise trochę napisać. W weekend zapraszam do lektury.

 

Napisane jest już dużo ale jak będzie więcej to tym bardziej jesteśmy zadowoleni ze współpracy :-). 

 

 

6 godzin temu, Adi777 napisał:

Można wiedzieć, ile kosztują takie cuda?

Na Waszej stronie chyba nie ma ceny?

Drugie pytanie, bardzo ważne. Gdzie mieszka Piotrek? 😁

Poszło PW.

Jeżeli ktoś miałby pytania to proszę najlepiej kierować na maila lub na PW. Niestety na forum coś może umknąć a też nie zawsze jest czas aby siedzieć na forum i wnikliwie śledzić wątek :-).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...