Skocz do zawartości

Kraft

Recommended Posts

15 godzin temu, YB audio napisał:

Cieszy nas ciepłe przyjęcie naszych kolumn i mamy nadzieje, że tego typu recenzje trochę zmienią postrzeganie małych manufaktur.  

Czy można zgłosić wniosek racjonalizatorski? Pewnie lamerski, wynikający ze słabej orientacji w rynkowych realiach, ale co tam. Otóż. Z introspekcji wnoszę, że to, iż nie macie gotowych kolumn, które można pożyczyć i wypróbować, ogranicza zainteresowanie Waszą marką. Ja np. nie miałbym sumienia zamawiać u Was kolumn, z myślą, że mogą mi się do końca nie spodobać i będę je odsyłał korzystając z ustawowych uprawnień. W tym przypadku to, że naraziłbym manufakturę na niepotrzebne kłopoty, paraliżuje mnie w podjęciu zakupowej decyzji. Czy naprawdę nie ma możliwości, żebyście mieli z trzy testowe modele kolumn do wypożyczania do domu? Mogą być bez forniru, surowa płyta (nawet lepiej, bo klient nie będzie miał pietra, że coś porysuje podczas testu;). Jakby takie wypożyczenie kosztowało potencjalnego klienta powiedzmy 150-250 zł, to w sumie wychodziłoby tak, jak wyprawa do oddalonego salonu na odsłuch. A posłuchanie przez kilka dni u siebie w domu jest przecież nieporównywalnie cenniejszym doświadczeniem. Co sądzicie? Macie dobry produkt, tylko ludzie nie mają możliwości go usłyszeć.  

Może niech wypowiedzą się też inni forumowicze. Czy niemożność posłuchania kolumn przed zamówieniem jest dla Was w tym przypadku problemem, czy nie? Może z moim podejściem jestem wyjątkiem.

 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 281
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Kraft, masz Pan słusznego. ;)

Chociaż wersja robocza bez forniru powinna być - tak swego czasu konkurencja (Impuls Audio) wysyłała na testy swoje monitory. Samo chwalenie na forum to troszkę za mało, żeby wydać duże pieniądze, a zwłaszcza na audio. 

I najważniejsze aby ta wersja testowa brzmiała tak jak finalny produkt a o to czasem wśród producentów DIY bardzo ciężko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Kraft napisał:

Czy naprawdę nie ma możliwości, żebyście mieli z trzy testowe modele kolumn do wypożyczania do domu? Mogą być bez forniru, surowa płyta (nawet lepiej, bo klient nie będzie miał pietra, że coś porysuje podczas testu;). Jakby takie wypożyczenie kosztowało potencjalnego klienta powiedzmy 150-250 zł, to w sumie wychodziłoby tak, jak wyprawa do oddalonego salonu na odsłuch.

jestem za!!!

Nie kupiłem lampowca WBA gdyż na prośby o egzemplarz demo zostałem zaproszony na prezentację w jakimś salonie (chyba Białystok)- no sorrrrry ale to absurd

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielką zaletą manufaktur jest możliwość pełnej customizacji , cena/jakość z uwagi na brak marketingu/dystrybucji.

Zapewne także rzucając określoną kwotę oraz co by się chciało firma jest w stanie coś zaproponować.

Jednak 2-3 konstrukcje nawet z dołu oferty to by jednak był jakiś pomysł by chociaż sprawdzić czy rzeczywiście producent wie co robi ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Adi777 napisał:

Można wiedzieć, ile kosztują takie cuda?

Na Waszej stronie chyba nie ma ceny?

Drugie pytanie, bardzo ważne. Gdzie mieszka Piotrek? 😁

Piotrek mieszka w Szczecinie.😀

Dnia 17.03.2021 o 16:14, Marek Muszyński napisał:

Napisałem do YB, a więc być może będę wiedział w przybliżeniu ile kosztują ? Trzeba przyznać, że wyglądają przepięknie, bo przecież muzykę odbiera się, także oczami.

Nerka to za mało.😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, paul klacska napisał:

Piotrek mieszka w Szczecinie.😀

O, znacie się? Nie, żebym był wścibski, tak z ciekawości pytam. Byłeś na odsłuchach? 🙂

Swoją drogą, ale te Epic One są ładne, kurka 🤩 Ja wiem, że wygląd nie gra, ale pewnie fajnie mieć takie cacuszko u siebie w domu. Na zdjęciach kolumny YB Audio wyglądają świetnie, w realu pewnie jeszcze lepiej.

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Chyba Miro 84 napisał:

Jesli faktycznie maja taki max wklad w przetworniki i bude kosztem marketingu jak mowi sam YB, to wróżę ze " pozamiatały " by konkurencją w danej cenie.

Ja zamiast forumowych wróżb o zamiataniu konkurencji (tu od razu mam przed oczami Studio 16Hz, które to też zamiatało wszystko na forum AS a potem.... ) wolę realny test porównawczy w magazynie AUDIO. 

Dla przykładu nasz RLS dał swoje Callisto IV do AUDIO i te wypadły tak samo dobrze jak zagraniczna, uznana konkurencja. Nie potwierdziły się niestety forumowe wróżby, że grają lepiej jak trzykrotnie droższa konkurencja od uznanych światowych producentów ale wstydu też nie było. No i z chęcią porównałbym wykresy z pomiarów, które zamieszcza YB Audio wraz ze swoimi paczkami do tych otrzymanych w AUDIO. 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kaczadupa napisał:

czy forumowe zamiatanie ;)

W moim teście monitorów żaden nie pozamiatał pozostałych No może Heco - ceną;)

15 minut temu, kaczadupa napisał:

No i z chęcią porównałbym wykresy z pomiarów, które zamieszcza YB Audio wraz ze swoimi paczkami

A gdzie można znaleźć te wykresy? Nie natknąłem się.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kaczadupa napisał:

Stąd przykład RLS jako wzór do naśladowania a nie "świat audio bez cenzury" ;)

Nie obraź się ale jedyna metoda testu, to własne ucho i nic więcej. Jeśli coś mnie osobiście interesuje to biorę misia w teczkę i jadę na wycieczkę.

Ja osobiście szukałem 2 lata kolumn dla siebie, przez przypadek trafiłem na YBAudio. Zdecydowałem się na projekt można powiedzieć nowatorski, małe ryzyko było ale teraz mogę powiedzieć, że się udało. Zresztą za drugim razem też i chyba za trzecim też się uda.😃

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, paul klacska napisał:

Nie obraź się ale jedyna metoda testu, to własne ucho i nic więcej

Nie obrażę się, tego możesz być pewny :) 

Kibicuję YB Audio, mam Kolegów, którzy są zadowoleni z ich paczek, sam u siebie miałem ich głośniki i udało mi się zamienić parę zdań z YB Audio, wrażenia w obu przypadkach są bardzo pozytywne. 

Jednak test porównawczy wykonany przez p. Kisiela daje jasny obraz tego czego możemy spodziewać się po danych paczkach.

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Chyba Miro 84 napisał:

Jesli faktycznie maja taki max wklad w przetworniki i bude kosztem marketingu jak mowi sam YB, to wróżę ze " pozamiatały " by konkurencją w danej cenie.

Dobry dźwięk to nie tylko przetworniki. Skomplikowana konstrukcja obudowy i zwrotnicy też może dużo dać. Producenci różnie rozkładają środki. Niektórzy upatrują drogi do sukcesu w tańszych przetwornikach, ale za to w bardziej zaawansowanej akustycznie obudowie.

A na "pozamiatanie", to chyba nie można liczyć. Wiele firm potrafi budować dzisiaj dobre kolumny. Co najwyżej któraś może wygrać na punkty (i to raczej minimalnie), ale nokauty się nie zdarzają.   

 

14 godzin temu, kaczadupa napisał:

Kibicuję YB Audio, mam Kolegów, którzy są zadowoleni z ich paczek, sam u siebie miałem ich głośniki i udało mi się zamienić parę zdań z YB Audio, wrażenia w obu przypadkach są bardzo pozytywne. 

Jednak test porównawczy wykonany przez p. Kisiela daje jasny obraz tego czego możemy spodziewać się po danych paczkach.

Nie rozumiem. Testowałeś Bise, ale potrzebujesz jeszcze do wyrobienia sobie zdania testu redaktora Kisiela?

À propos

14 godzin temu, Kubakk napisał:

Kto to jest p. Kisiel ?

Wtopa tygodnia;)

14 godzin temu, paul klacska napisał:

Zdecydowałem się na projekt można powiedzieć nowatorski, małe ryzyko było ale teraz mogę powiedzieć, że się udało. Zresztą za drugim razem też i chyba za trzecim też się uda.😃

Napiszesz coś więcej? O jakich modelach mowa? Jestem ciekaw. Może fotki?

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Kraft napisał:

Nie rozumiem. Testowałeś Bise, ale potrzebujesz jeszcze do wyrobienia sobie zdania testu redaktora Kisiela?

Kraft napisałem przecież, że ze dwa popularne wśród kupujących modele YB Audio. Patrząc po Klubie YB Audio  na AS oraz zakupach moich Kolegów i ich opiniach to Bise z całą pewnością! do nich nie należą (może te, które Ty posiadasz zdobędą większą popularność, ja nie miałem wersji XL a to z pewnością trochę inne brzmienie).

Większość osób kupuje "podłogówki" od YB Audio, co ciekawe (moim zdaniem wynika to z braku możliwości sprawdzenia u siebie dema przed zakupem) często przesadzając z ich gabarytami i potem bardzo szybko je odsprzedają - co widać również po ogłoszeniach sprzedaży, zamieniając na mniejsze konstrukcje, też od YB Audio :) Drugi "problem" :) jaki mają klienci YB Audio to problem urodzaju - którego ćwierkacza wybrać - tu też często zmieniają paczki nie mogąc się zdecydować co im bardziej pasuje. To takie moje wnioski z obserwacji Klubu YB Audio na AS. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yb ma do dyspozycji największą w pl komorę bezdechową, doskonale skrzynie i renomowane przetworniki. To a'propos garażowych produkcji.

To, że jest możliwość customizacji nie uważam za zaletę. Można zmieniać sobie fornir ale możliwości wpływu klienta na wybór komponentów nie zawsze wpływa dobrze na dźwięk, a czasem źle wpływa na imię firmy. Ktoś, kto słucha potworka kojarzy go z daną firmą. Wiem, wiem, wiem , że odradzacie jeśli uważacie, że jakaś konstrukcja žle wypadnie, ale sam Paweł wiesz jak jest. Domoroslych znawców i projektantow bez liku.

Nie mieszbym P Kisiela w obiektywny test YB :))))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Kraft napisał:

Napiszesz coś więcej? O jakich modelach mowa? Jestem ciekaw. Może fotki?

Wszystko jest na stronie YB Audio, zdjęcia i opisy. Ja w telefonie mam chyba tylko jedno i jest straszny burdel na tym zdjęciu.😀

Chodzi o modele Epic One i Epic One ultimate. Trzecie jeszcze nazwy nie mają.😀

25 minut temu, kaczadupa napisał:

Większość osób kupuje "podłogówki" od YB Audio, co ciekawe (moim zdaniem wynika to z braku możliwości sprawdzenia u siebie dema przed zakupem) często przesadzając z ich gabarytami i potem bardzo szybko je odsprzedają - co widać również po ogłoszeniach sprzedaży, zamieniając na mniejsze konstrukcje, też od YB Audio :) Drugi "problem" :) jaki mają klienci YB Audio to problem urodzaju - którego ćwierkacza wybrać - tu też często zmieniają paczki nie mogąc się zdecydować co im bardziej pasuje. To takie moje wnioski z obserwacji Klubu YB Audio na AS. 

Ja bym to ujął w jednym zdaniu. Około 90 procent klientów tak naprawdę nie wie czego tak naprawdę chce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...