Skocz do zawartości

Kraft

Recommended Posts

1 godzinę temu, audiowit napisał:

Każdy swój rozum ma. A ja w taką dyskusję nie dam się wciągnąć.

W każdym razie ktoś, kto wybrał Dayensa nie wypadł sroce spod ogona. Osobiście wybrałbym do Menuetto kolumny na Rewelatorach. Ale widzę, że właściciel modyfikował wzmacniacz, więc już nie jestem tego taki pewien.

 

A jakie mógłbyś mi polecić konkretnie? 

Co do modyfikacji po rozmowach z konstruktorem Dejanem Dobrinem wymieniłem kondensatory i rezystory ceramiczne. Także charakter brzmienia został zachowany. 

Wzmak jak za te pieniądze gra tak, że można się zdziwić. Wcześniej miałem do niego Spendory A5 ale już trochę mi się znudziły... 

Ale to wątek o YB Audio 🤔 może faktycznie to nie jest do końca to czego szukam 🙄

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 281
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Dnia 20.03.2021 o 23:10, Kamill00 napisał:

Zapewne działa tu zasada: jak nie posmarujesz to nie pojedziesz. 

Ciekawe ile trzeba było posmarować :) Test /avtest.pl/. Cytuję "Sposób, w jaki obrazują instrumenty i wokale, budzi skojarzenia z konstrukcjami za kwoty pięciocyfrowe – i to niekoniecznie te z jedynką na początku". Jakie to kolumny, których cena wynosi około 5600 zł  ?

Edytowano przez Marek Muszyński
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.03.2021 o 09:51, audiowit napisał:

Nie mieszbym P Kisiela w obiektywny test YB :))))

 

23 minuty temu, audiowit napisał:

Powtórzę jeszcze raz. Nic nie trzeba smarować. 

Logika – nauka  o regułach poprawnego rozumowania i uzasadniania twierdzeń.

 

43 minuty temu, Marek Muszyński napisał:

Ciekawe ile trzeba było posmarować :) Test /avtest.pl/. Cytuję "Sposób, w jaki obrazują instrumenty i wokale, budzi skojarzenia z konstrukcjami za kwoty pięciocyfrowe – i to niekoniecznie te z jedynką na początku". Jakie to kolumny, których cena wynosi około 5600 zł  ?

Wiadomo. Chodzi o Bowersy 706. I ja bym się nawet pod tym zdaniem podpisał (za darmo), bo te kolumny faktycznie obrazują fenomenalnie.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do Bise XL głośniki w swojej cenie bardzo fajne. Wybór jak najbardziej bezpieczny!😊 Zadziwiająco dobre na basie niejedne podłogówki które miałem u siebie wymiękają przy nich...

Niezły drive i super kick nadający muzyce rozmachu!małym minusem u mnie w pomieszczeniu to jednak pewna jego monotonność. (u kogoś może być inaczej)

Złapałem się że każda muzyka na nich brzmi przyjemnie😊ale z 2 strony nie mam na razie czegoś takiego, żeby mnie czymś zaskoczyły🤨

Zaskoczyły mnie na pewno tym ...że już od najniższych poziomów głośnosci grają pełną skalą w całym zakresie.

Dobra robota chłopaków z YB Audio👌

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.03.2021 o 22:42, YB audio napisał:

Czasopisma niczego nie biorą na testy. Mechanizm jest odwrotny.

 

Czyli jednak dobrze wróżyłem kilka kraftestów temu...  ze jak tak dalej "pójdzie" jak dotychczas to producenci sami beda sie zglaszac do kolegi @Kraft by recenzował ich produkt.... i bardzo dobrze! Tak właśnie ma Byc!!!! Pozdro Kraft 👍

14 godzin temu, finchers napisał:

Kraft bo ty masz dar do tego...i widzę że to też lubisz 😊 Więc pisz bo dobrze się tego czyta...chociaż nie zawsze można się z tym zgadzać!😉

A to na potwierdzenie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zdjęcie na pożegnanie. Morał z tego testu (przynajmniej dla mnie) jest taki, że nie trzeba się bać kolumnowych manufaktur*. Oferują produkty konkurencyjne jakościowo względem popularnej oferty rynkowej. Konkurencyjne brzmieniem, wzornictwem, jakością wykonania i ceną. No i z bonusem w postaci ogromnego wyboru wykończeń oraz możliwości customizacji. Żeby tylko odsłuchy testowe były prostsze do przeprowadzenia. Co zrobić. Coś za coś.

1564553118_BiseXL09.png.804aeb452cb4c689bb12c6d422f5932b.png 

PS Miro, można pomarzyć.

* opinia na podstawie odsłuchu trzech par kolumn z dwóch różnych manufaktur. 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Marek Muszyński napisał:

Czy zamiana kolumny z lewej na prawą i odwrotnie ma jakieś znaczenie ? Taki pytanie mi przyszło do głowy, ponieważ głośnik wysoko-tonowy nie jest symetryczny. 

Nie sprawdzałem. To znaczy nie słuchałem tych samych nagrań w obu ustawieniach. Ciężkie te kolumny, więc nie chciało mi się ich ciągle przestawiać;). W Impuls Audio, gdzie też stosują układ niesymetryczny, rekomendowali ustawienie tweeterami do środka. I tak najczęściej słuchałem. Może @YB audioteż się wypowie? 

9 minut temu, Marek Muszyński napisał:

Czy na prawej ścianie, także masz panel ?

Do prawej ściany mam ponad 2,5 metra. Z punktu widzenia akustyki, to daleko. Czasem jakiś absorber tam aplikuję, ale różnica nie rzuciła mi się na uszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Adi777 napisał:

Aha, okej, a tak z ciekawości, porównywałeś Ultimate z innymi podstawkowymi kolumnami?

Nie zajmuje się porównaniami bo prawdę mówiąc nie mam z czym ich porównywać. 

Można to robić tylko i wyłącznie na monitorach wykonanych na tych samych przetwornikach, a takich praktycznie nie ma obecnie na rynku. 

YBAudio wydało dwa modele i to wszystko, gdzieś w Gdańsku ktoś coś tam zrobił i gdzieś cztałem , że Sveda Audio pracuje nad tymi przetwornikami. 

Porównywanie z czymś innym nie ma najmniejszego sensu, 18we w tym momencie nie ma sobie równych na rynku.

Powiem ci tak, jak się przesiądziesz z dowolnych kolumn na 18we , to będziesz miał swoją ulubioną płytę , to będziesz miał wrażenie że słuchasz zupełnie czegoś innego. 

Ten średniak 18we to mistrzostwo świata.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, paul klacska napisał:

Echo w portfelu po ich zakupie również brzmi fajnie.🙂

No nie wiem, czy tak fajnie 😄 W sumie, jeśli to jest nasze hobby, i jeśli tym sposobem łapiemy króliczka za uszy mając pewność, że nam nie ucieknie, i że znów nie będziemy musieli go gonić, to czemu by nie 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Adi777 napisał:

No nie wiem, czy tak fajnie 😄 W sumie, jeśli to jest nasze hobby, i jeśli tym sposobem łapiemy króliczka za uszy mając pewność, że nam nie ucieknie, i że znów nie będziemy musieli go gonić, to czemu by nie 🙂

Miałem jakiś czas temu monitorki s16hz CG Signature, które grały umnie jako tylne w KD. Z ciekawości podłączyłem je jako fronty. Szkoda było tylko mojego czasu na ten eksperyment.😀

Obok oczywiście stały jeszcze Epic One ultimate.

 

IMG_20200531_115518.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.03.2021 o 07:14, Fafniak napisał:

A co macie najbardziej zbliżonego do tych parametrów ?

Oficjalnie nie mamy. Nasze kolumny na jednym przetworniku basowym nie przekraczają zwykle 86dB. Na dwóch dobijają do 90dB. To takie typowe wartości dla typowych przetworników.

Nieoficjalnie mamy projekt wykonany jako modyfikacja kolumn DIY. Po prostu znajomy kiedyś sobie coś zbudował na szerokopasmowcu Dayton PS220 i chciał upgradu do 2 dróg. Te kolumny były w formie dużego monitora. Miały jakieś 91dB efektywności przy 8 ohmowej impedancji, mistrzostwo jak z 8" i to z naprawdę dobrym basem.

3 godziny temu, Kraft napisał:

Nie sprawdzałem. To znaczy nie słuchałem tych samych nagrań w obu ustawieniach. Ciężkie te kolumny, więc nie chciało mi się ich ciągle przestawiać;). W Impuls Audio, gdzie też stosują układ niesymetryczny, rekomendowali ustawienie tweeterami do środka. I tak najczęściej słuchałem. Może @YB audioteż się wypowie? 

My przede wszystkim radzimy aby punktem wyjścia były kolumny skierowane do słuchacza. To taki punkty wyjścia do dalszych prób.  To czy tweetery do środka czy na zewnątrz pozostawiamy do sprawdzenia indywidualnie jak lepiej będzie budowana scena w danym pomieszczeniu. U nas zazwyczaj skierowane są do środka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...