Skocz do zawartości

Wybór głośników do kina domowego


Sylwo

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie.

To mój pierwszy post na tym forum. Znalazłem kilka odpowiedzi na podobne pytania do mojego, ale postanowiłem jednak osobno poprosić o pomoc.

Do niedawna posiadałem kino domowe – Amplituner Yamaha RX-V650, głośniki KEF Q1, Q5, Centralny Q9C oraz subwoofer Yamahy z jakiegoś zestawu. Q5 podłączone były do wzmacniacza Yamahy AX-592.

Sprzętu nie słuchałem od ponad 10 lat, stał złożony w piwnicy – brak czasu, miejsca, itd.

Przeprowadziłem się do niewielkiego domku i postanowiłem odświeżyć sprzęt. Jako, że nie mam za dużo miejsca, wpadłem na pomysł, że sprzedam wszystko i kupię Soundbara z przystawkami.   

Sprzedałem wszystkie KEFy, i prawie kupiłem zestaw typu Bose 700 czy HK Citation, kierując się opiniami z innego forum, ale (chyba na szczęście) trafiłem na to Forum.

Salon mam jak na schemacie poniżej, trochę nieustawny, umeblowany podobnie jak na poniższym rzucie. W porywach ma 27 m2 + otwarta kuchnia.

image.png.756a63af3b903873659e4663ba4c3088.png

 

Sprzęt mam zamiar wykorzystywać mniej więcej w 70% do filmów (Netflix, HBO), 30% do muzyki. Muzyka ze względu na wygodę to przede wszystkim mp3 oraz serwisy streamingowe. Głównie muzyka elektroniczna, trance i inne melodyjne, miłe dla ucha...

Nie mam pojęcia co wybrać, już dawno nie interesowałem się sprzętem, a po sklepach nie mam czasu chodzić. Dlatego poproszę o poradę.

1 . Czy zostawić na razie moje Yamahy, czy sprzedać i kupić coś nowszego ?

2. Jakie dobrać głośniki do stereo oraz do kina domowego ?

Ze wszystkimi głośnikami chciałbym się zmieścić do ok. 8 tyś. Jeśli zmieniałbym amplituner i wzmacniacz to powiedzmy do dalszych ok. 5 tyś. 

 

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Sylwek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Sprzedać zawsze zdążysz i mimo wszystko na samym początku skupiłbym się na kolumnach, a w następnym etapie spróbowałbym z innym amplitunerem. W przypadku muzyki, którą słuchasz bardzo dobrze sprwadziłyby się kolumny Heco Aurora 700/300/center 30 + sub 30a. Uzyskasz muzykalniejszy charakter brzmienia z głębokim basem. Jeśli chciałbyś uzyskać dynamiczniejszy charakter brzmienia to zwróciłbym uwagę na Monitor Audio Bronze 500set lub Q Acoustic 3050i set. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie umówienia odsłuchu oraz po wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Dokładnie. Kup klasyczny , normalny system kina domowego nie żaden soundbar. W tej cenie znajdziesz bez problemu fajny system jak koledzy napisali na aurora 700 czy mniejszych QAcustic 3050. Albo już całkiem małych Silver 200 od Monitor audio.

W Przypadku amplitunera, zalezy od tego jakie kolumny wybierzesz.

Zapraszam na odsłuch i po wyceny.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...