Skocz do zawartości

dobór sprzętu stereo


Alek

Recommended Posts

witam, proszę o podpowiedz jak by troszkę ulepszyć swój sprzęt albo go troszkę rozbudować. na chwile obecną zmienił sie metraż pomieszczenia i są braki w mocy,może ktoś odpowiednio nakierować w co sie kierować??? obecnie jade na monitor audio silver10 i ampituner yamaha

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli głównie stawiasz na system stereo to przede wszystkim co tutaj robi amplituner kina domowego? Możesz albo pójść w kierunku końcówki mocy takiej jak Vincent SP 332 lub dynamiczniejszego brzmienia Atoll AM200 SIgnature. 

Możesz także pomyśleć o wymianie amplitunera kina domowego na wzmacniacz stereo i bardziej bym szedł w tym kierunku. Masz mocną hybrydę Vincent SV 237mk, która zapewni Ci brzmienie muzykalne z mocnym i dobrze kontrolowanym dołem. Masz Musical Fidelity M6si, który wyciągnie więcej szczegółów oraz zyskasz w tym przypadku większe zróżnicowanie w dole pasma. Na samym początku skupiłbym się raczej na wymianie amplitunera na wzmacniacz stereo.

Zapraszam do kontaktu w sprawie umówienia odsłuchu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

W tej sytuacji widzę następujące rozwiązania:

-Sprzedajesz amplituner 3080 i kupujesz wzmacniacz stereo, który będzie brzmiał lepiej. Z Twoimi głośnikami proponuję wyższy model Hegla H120. Załagodzi i ociepli dźwięk. Będzie lepszy, lepszej jakości bas.

-Do amplitunera dokupujesz wzmacniacz stereo za 4-5 tysięcy, łączysz i obserwujesz jaki efekt otrzymałeś- w tej sytuacji proponuję odsłuch w salonie.

-Wymieniasz głośniki na inne, uzyskując inną sygnaturę brzmienia. Również do sprawdzenia kilka propozycji.

-Pracujesz nad ustawieniem sprzętu oraz akustyką pomieszczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez odsłuchu tym razem nie podejme żadnych decyzji lecz wolałbym skupić sie na odsłuchu stereo ewentualnie wymienić na większe kolumny jeżeli bedzie taka potrzeba oraz zmienić na wzmacniacz stereo,wczesniej byłem przekonany że kupno najlepszego ampitunera w zupełności wystarczy dziś wiem że to było błedne założenie.dziekuje za pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie że tak.

Żadne Silver 500.

Masz znakomity amplituner kina. Jeśli brakuje Ci mocy i energii to pytanie czy masz do tego kompletu kinowego sub?

W tej cenie spokojnie zainwestujesz w dobrym amp albo integre właśnie jak Atoll IN 200 i dwa razy REL T7i na przykład.

Możliwości jest wiele ale silver 500 spowoduje jeszcze gorsze granie. AMP to podstawa podłączony do 3080 a pożniej pomyślał bym jeszcze o subie pod stereo.

Zapraszam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy tutaj piszą.

Jak już się kupiło tak drogi amplituner, to szkoda go marnować. Ma on funkcje sieciowe itd, to wypożycz jakąś końcówkę mocy.

Wykorzystasz w ten sposób PRE amplitunera. Tylko wtedy Atolla ale AM200, albo coś Roksana końcówkę z K3 czy M2.

A jeśli efekt nadal będzie przeciętny, wtedy porządny muzyczny subwoofer na pewno pomoże tj. Rel,Velodyne,SVS.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Alek napisał:

wczesniej byłem przekonany że kupno najlepszego ampitunera w zupełności wystarczy dziś wiem że to było błedne założenie.dziekuje za pomoc

Nie wiem czy Cię to pocieszy, ale witaj w klubie :). 5 lat temu nabyłem flagowca Yamahy RX-A 3030 , wyszedłem z identycznego założenia jak Ty , jak kupię obsypany nagrodami amp. najwyższy model, to będę miał spokój na lata i bajkowy dźwięk w chałupie. Otrzeźwił mnie pierwszy / pożyczony/ wzmacniacz stereo za ułamek ceny amplitunera KD. Zrozumiałem , ze amplitunery KD, są do jak sama nazwa mówi kina domowego i muszę się nauczyć czytać ze zrozumieniem , bo widocznie mam braki z podstawówki skoro mi ten drobny szczegół umknął :) Przerobiłem już podłączenie trzech końcówek mocy , nawet potwora typu Yamaha MX-1000 / 330 W/kanał/i guzik to daje. Efekt da jedynie rozdzielenie systemów , czyli amp. KD do kina , a na bazie tych samych kolumn frontowych system stereo. Dobre wiadomości są takie , że moi znajomi zmienili już swoje Pioneery i Onkyo , bo padły i nikt tego nie chciał naprawiać , a Yamaszka działa bez zarzutu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, DudasDudek napisał:

Tak jak koledzy tutaj piszą.

Jak już się kupiło tak drogi amplituner, to szkoda go marnować. Ma on funkcje sieciowe itd, to wypożycz jakąś końcówkę mocy.

To dokładnie tak jakbyś komu kto kupił ciężarówkę i teraz jeździł nią po mieście na zakupy radził, jak już kupiłeś taki dobry i drogi wóz to staraj się go wykorzystać.

I ta ciężarówka i ten amplituner nie służy do tego. Lepiej wymienić amplituner na sprzęt dedykowany do stereo.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, HQ150 napisał:

To dokładnie tak jakbyś komu kto kupił ciężarówkę i teraz jeździł nią po mieście na zakupy radził, jak już kupiłeś taki dobry i drogi wóz to staraj się go wykorzystać.

I ta ciężarówka i ten amplituner nie służy do tego. Lepiej wymienić amplituner na sprzęt dedykowany do stereo.

 

Bardzo głupie porównanie, bardzo.

Napisałem by spróbował, nic się nie stanie jak spróbuje. To nie jest amplituner kinowy za 2 tysiące, że będzie jasne, że słabo zagra, zwłaszcza, że będzie korzystał tylko z pre.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kupił amp za 10000zł i teraz będzie korzystał tylko z jego niewielkiego ułamka wartości.

Bez sensu. Dużo lepiej na tym wyjdzie jak kupi wzmak stereo za powiedzmy 4tzł. Jakość będzie nieporównywalny.

I masz rację najlepiej jakby porównał u siebie jakiś solidny wzmak stereo do tego co ma teraz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha no to jesteśmy w domu.

Masz system kinowy bez suba. Jak?

To zdecydowanie końcówka i szczerze? Odsłuch w salonie nic Ci nie da. Weź ja od razu do domu. Jak nie będą chcieli pożyczyć to pisz do nas.

A druga albo równie pierwsza opcja to zakup suba.

Albo REL T9i jako sub typowo do stereo. Albo połączenie stereo z kinem. REL HT 1205 albo większy predator albo Velodyne.

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...