Skocz do zawartości

„Powystawowy” Cyrus One - czy warto?


Mercon

Recommended Posts

Cześć,

mam możliwość nabycia drogą kupna od jednego z salonów audio „powystawowego” wzmacniacza Cyrus One w cenie ok 2500 zł (tysiąc zł taniej niż w sklepach). Rozumiem, ze nie leżał na wystawie tylko grał w pokoju odsłuchowym i to raczej jakiś dłuższy czas. Dają gwarancję 24 miesiące. Brać?

Ten wzmak pasuje mi do Bluesound Node 2i (już kupiłem), teraz szukam do tego zestawu kolumn.

Edytowano przez Mercon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Mercon napisał:

 Dają gwarancję 24 miesiące. Brać?

Ten wzmak pasuje mi do Bluesound Node 2i (już kupiłem), teraz szukam do tego zestawu kolumn.

Brać. Nowa cena tego wzmacniacza to ok 3400 PLN. Sam mam obecnie zestawiony ten wzmacniacz z blusound. Jeśli chodzi o kolumny to dobrze by było gdybyś określił budżet i wielkość pokoju, w którym ma grać.

Z ciekawości zapytam - który sklep go sprzedahe w tej cenie ?

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomieszczenie opisałem tutaj:

co do budżetu na kolumny to po zakupie Node2i i Cyrusa zostało jakieś 6-7 tys. Słuchałem Pylonów Diamond 25, ostatnio zwróciły moją uwagę Audio Physics Classic 5. Ciągle się jednak waham pomiędzy mniejszymi podłogówkami a jakimiś porządnymi i odpowiednimi (do wzmaka i metrażu) podstawkami. Kolumny mogą być używane. Znajomy ostatnio polecił szkockie podstawki ATC SCM 7, ale do starszego wzmacniacza Advance Acoustics a to pewnie inna bajka.

1 godzinę temu, seba3002 napisał:

Z ciekawości zapytam - który sklep go sprzedahe w tej cenie ?

Ministerstwo Dźwięku (Trimex Poland sp. z o.o.).

Edytowano przez Mercon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Mercon napisał:

 Znajomy ostatnio polecił szkockie podstawki ATC SCM 7, ale do starszego wzmacniacza Advance Acoustics a to pewnie inna bajka.

ATC nie słuchałem ale po rozmowach z użytkownikami i po testach można wywnioskować, że to kolumny dla specyficznego odbiorcy, które oferują niewielką ilość basu za to genialną średnicę. A do Twojego pomieszczenia będą raczej na pewno za małe. Na pierwszy ogień proponuję wypożyczenie audio physic classic, z tym że chyba jednak piątek, bo pomieszczenie masz spore. 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Cyrus grał z kilkoma paczkami. Z tym, że ja mam pokój 14 metrów co prawda częściowo otwarty z tyłu na kuchnie ale nie wiem czy to się liczy. Podobno Cyrus dobrze zgrywa się też z fyne audio ale tych paczek nie znam. Możesz jeszcze spróbować kefów z serii Q bądź wyżej czyli R, a jeśli ma być delikatniej to dynaudio emit. Jest zapewne masa opcji a budżet 7000 to już nie w kij dmuchał. Tylko zapewne nie każde kolumny w tym budżecie dobrze zagrają z Cyruskiem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest trochę podobnie z tym metrażem. Cześć, w której będę słuchał ma ok. 12m2 i jest otwarta na przestrzeń za kanapą (jadalnia i stół). Obok tego jeszcze otwarta kuchnia... Razem wszystkiego (w kształcie litery L) jakoś ponad 36m2. Pytanie, pod jaki metraż te kolumny dobierać? Jasne, że na tych 12m2 muszą zagrać super, ale czy już w jadalni nie mogą „tylko” wystarczająco dobrze? Bo w kuchni (za rogiem) nie przewiduję raczej żadnego sweet spota ;) Salon.thumb.jpg.a35aadff45e97e86636a495fc1079a5b.jpgRzut.thumb.jpg.2067ef46d9f515b373eb40925e495888.jpg

Edytowano przez Mercon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...