Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Potrzebuje pomocy w wyborze karty dźwiękowej do komputera stacjonarnego. Tyle jest tego sprzętu że naprawę można zwariować i niepotrzebnie wydać dużo kasy przy okazji. Stara karta dźwiękowa która posiadam w komputerze zaczyna mnie drażnić stąd decyzja o zmianie. Główny powód karta przestała dogadywać się z programem Audacity.

Tak na szybko przeglądając oferty wpadło mi  FX-AUDIO DAC-X3PRO i AUDIOTRAK PRODIGY CUBE USB. Nie wiem czy ma sens inwestować w kartę dźwiękową na gniazdo pci.

Na dzień dzisiejszy korzystam z głośniczków Audio Bronze BX2 + wzmacniacz YAMAHA AX-450 + Subwoofer aktywny REL T5. Wzmacniacz niestety posiada przełączniki trochę zużyte też w przyszłości do zmiany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej po prostu kupić DACa i podłączyć przez USB, a integrę wyłączyć w BIOSie. Te dedykowane pod PC "karty dźwiękowe" są wątpliwej jakości.

Dobrze wypada w pomiarach i ludzie są co do zasady zadowoleni z Topping E30, który jest trochę droższy niż sprzęt wymieniony przez ciebie, ale to rozsądna cena.

Edytowano przez Dzik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycję.

Nie przewidywałem wydawania aż tyle kasy ale czemu nie. Skoro polecacie Topping E30 i faktycznie warto to odczekam uzbieram i zainwestuję. Znalazłem w sklepie internetowym opcję kupna systemie ratalnym 0% na 10 miesięcy. Jeżeli nie ma jakiś haczyków może i od razu kupię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
12 godzin temu, Miras23 napisał:

Nie wiem został "pominięty" Audioquest Dragonfly. Już nawet najprostsza, "czarna" wersja daje radę. Kosztuje około 300 zł i sądzę, że jest dużą konkurencją dla wielu daców, wielkości pendrive...Może posłuchaj zanim kupić Toppinga.

Miałem DragonFly RED i niedawno go sprzedałem. Jest to DAC, który z założenia ma służyć jako przenośny wzmacniacz słuchawkowy; po podłączeniu do głośników służy za przetwornik i przedwzmacniacz, co ma swoje wady i zalety.

Edytowano przez Dzik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Marek Muszyński napisał:

Szukam na USB, bez zasilania, do niezłej klasy aktywnych głośników komputerowych ILoud Micro Monitor. Pytanie do Dzika...czy ten, którego sprzedałeś DragonFly RED, byłby odpowiedni ? Chodzi mi o to, aby podłączyć pod USB i zapomnieć. Jak nie ten to jaki ?

Tak, RED jak najbardziej sprawdza się z głośnikami komputerowymi. Można go podłączyć do portu USB (działa bez sterowników) i o nim zapomnieć.

Pamiętaj, że ten przetwornik ma tylko jedno wejście jack 3.5 mm.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Dzik napisał:

Tak, RED jak najbardziej sprawdza się z głośnikami komputerowymi. Można go podłączyć do portu USB (działa bez sterowników) i o nim zapomnieć.

Pamiętaj, że ten przetwornik ma tylko jedno wejście jack 3.5 mm.

Jedno wejście wystarczy. Trzeba będzie zamówić i wypróbować, gdyby nie było słychać różnicy, zwrócić. Na płycie komputera jest Realtek ALC1150, ponoć jak "piszą internety" całkiem niezły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Marek Muszyński napisał:

Jedno wejście wystarczy. Trzeba będzie zamówić i wypróbować, gdyby nie było słychać różnicy, zwrócić. Na płycie komputera jest Realtek ALC1150, ponoć jak "piszą internety" całkiem niezły.

Nie sugeruj się tym, co piszą internety. Większość ludzi nie ma pojęcia o dobrym brzmieniu, a część komentarzy (zwłaszcza opinie w sklepach) to opłacona ściema. Już się kilka razy naciąłem na te popularne opinie.

DragonFly nie jest złym przetwornikiem, ale drugi raz bym go nie kupił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

 

W tej sytuacji, proponujemy wypożyczenie Audioquesta Dragonfly, w dowolnej wersji (BLACK,RED,COBALT) i przeprowadzenie testów w domu. 

Z naszego doświadczenia, możemy powiedzieć dużo dobrego o ważkach. Lecz zdaję sobie sprawę, że każdy szuka innego brzmienia. 

Zapraszamy użytkownika Marek Muszyński do kontaktu z nami :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.03.2021 o 14:07, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

W tej sytuacji, proponujemy wypożyczenie Audioquesta Dragonfly, w dowolnej wersji (BLACK,RED,COBALT) i przeprowadzenie testów w domu. 

Z naszego doświadczenia, możemy powiedzieć dużo dobrego o ważkach. Lecz zdaję sobie sprawę, że każdy szuka innego brzmienia. 

Zapraszamy użytkownika Marek Muszyński do kontaktu z nami :)

Kontakt był, a odzewu niet, a czas płynie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.03.2021 o 19:55, Marek Muszyński napisał:

Dzisiaj dotarł Dragonfly Red i został wetknięty w gniazdo USB komputera, a wyjście podłączone "małym jackiem" do aktywnych głośników komputerowych. Z tym małym pizdrykiem ILoud Mikro brzmią powalająco :). Po 5 minutach odsłuchów, zapadła decyzja..pizdryk zostaje.

Super! To gratulujemy zakupu. Po raz kolejny utwierdzamy się, że Dragonfly'e mają duży potencjał. W tym przypadku głośniki komputerowe dostały nowego życia. Można jeszcze zainwestować w lepszy przewód mini jack-chyba, że już takowy jest :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Super! To gratulujemy zakupu. Po raz kolejny utwierdzamy się, że Dragonfly'e mają duży potencjał. W tym przypadku głośniki komputerowe dostały nowego życia. Można jeszcze zainwestować w lepszy przewód mini jack-chyba, że już takowy jest :)

Przypadkowo się złożyło, ze mam takowy i to tej samej firmy Audioquest producenta Dragonfly. Różnica jest na granicy percepcji (ulubione słowo klucz forumowiczów :) ) w moim odczuciu na korzyść kabelka oryginalnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Marek Muszyński napisał:

Przypadkowo się złożyło, ze mam takowy i to tej samej firmy Audioquest producenta Dragonfly. Różnica jest na granicy percepcji (ulubione słowo klucz forumowiczów :) ) w moim odczuciu na korzyść kabelka oryginalnego.

Wyższe kable Audioquest, mają lite druty, są grubsze, mają też inną geometrię. Zachęcam w przyszłości do przetestowania :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...