Skocz do zawartości

Kino domowe 5.0 do 7tys (samo naglosnienie)


Beliar91

Recommended Posts

Pomieszczenie salon z aneksem ok 25/27m

Amplituner Denon X3400H

jedyny warunek zestaw musi być biały lub z elementami w kolore białym

Witam po sprzedaży zestawu Dali Zensor 7+1+Vokal+ Sub E9F poszukuje zestawu który sprawdzi się lepiej w kinie a fronty (chociaż nie jest to wymogiem) zagrały lepiej w stereo. Sprzęt używany 60% kino/gry 40% muzyka z Tidal Hifi lub YT, nie mam audiofilskich zapędów ale lubie posłuchać muzyki jak każdy. W kinie brakowało mi przede wszystkim wokalu/lektora po prostu,  głośnik centralny nie zawsze dawał rade i często był przyćmiony przez reszte, podobnie sub również nie do końca mi odpowiadał, pomimo że jego możliwości były duże bo miałem go podkręconego na ok 1/4 możliwości zachowywał się nad wyraz drapieżnie, przyćmiewał reszte. Ustawiony był LFE+MAIN a LPF dla LFE na 120hz Crossover na 120hz Faza na 0*. Surroundy całkiem spoko, zresztą tak jak i fronty, niespecjalnie narzekałem chociaż było troche za ciepło w graniu w połączeniu z denonem, mogłoby być bardziej detalicznie i bardziej przejrzyście ale nie ma co wymagać od budżetowych kolumn. Ogólnie tak jak pisałem bardziej chciałbym uderzać w kino domowe i teraz zasadnicze pytanie, czego najlepiej szukać!? Biore pod uwage oczywiście zestawy używane, czytałem że całkiem spoko w kinie radzą sobie Paradigmy, zwłaszcza centralny klasyczny CC390 który jest bardzo ciężko dostępny, ale potwor niesamowity, mam mozliwosc zakupu w bardzo dobrej cenie zestaw 5.0 Dali Oberon 7 ale obawiam się, że nie bedzie wiekszej czy tez spektakularnej zmiany wzgledem Dali Zensor, moze lepiej poczatkowo przeznaczyc ta kwote na dobre fronty+centralny? A moze niekoniecznie w fronty a kase zostawic na lepszego suba? Nie wiem w co konkretnie uderzac, czy sa jakies konkretne zestawu ktore sa stworzone bardziej do kina? Może na początek wziąć Dali Opticon+Vokal a z czasem uzbierać na reszte? Może od razu zestaw Heco Aurora 1000 w kinie 5.1

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli Dali Zensor byłby dla Ciebie za ciepło brzmiące to unikałbym Dali Oberon 7 czy Heco Aurora 1000 czy 700, ponieważ jest to ten sam kierunek. 
Z opisu wynika, że chciałbyś wyciągnąć więcej szczegółów, w takim przypadku warto wziąć pod uwagę dynamicznie brzmiące Monitor Audio Bronze 500 set lub Q Acoustic 3050i set. 
Dali Opticon 7 to także dobry kierunek i na pewno zyskasz zdecydowanie lepszą dynamikę oraz szczegółowość względem zensorów. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi, wczoraj jeszcze śledziłem rynek i troche czytałem, słuchałem, niestety nie na żywo ale zawsze. Ciekawą propozycją wydają się : KEF Q750 bardzo mi się podobają wizualnie i grają bardzo ładnie, moje klimaty, patrzyłem jeszcze na Monitor Audio Silver 500 ale nie odpowiada mi zupełnie ich barwa, zbyt detaliczna, zimna, szczegółów jest aż za dużo zbyt profesorsko, nie mają tego "luzu" w graniu. Tannoy XT6F/ XT8F również baardzo mi się ich dzwięk spodobał, bardzo grzeczny kontrolowany bass, szczegółowość i naturalność ale no właśnie, jak te wszystkie zestawy sprawdziłyby się w kinie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, JaZz napisał:

 

 

 

YouTube? Daj sobie spokój z takim odsłuchem.... 

Czasami i to wystarczy, nie lubie gdy kolumny grają nazbyt ostro i jazgotliwie, gdy szczegółowość i przejrzystość wychodzi przed szereg, chociaż w Zensorach właśnie tego mi brakował bo były z kolei za bardzo stłumione, za plastyczne, szukam czegoś pomiędzy dlatego spodobały mi się Kef Q750 i Tannoye

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Ciebie nie będzie to trudne. Po prostu połączenie Denona z Dali tak grało.

I tu nawet wymiana na konkurencyjny ale mocniejszy aurora 1000 wniesie poprawę.

Gdybyś chciał nieco więcej przestrzeni , oddechu to Monitor audio Bronze 500 albo mniejszy ale także mocny Magnat 755.

Zapraszam po wyceny.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...