Skocz do zawartości

Panasonic SC-PMX92 jakie głośniki podstawkowe


zaba1204

Recommended Posts

Cześć,
Heco Aurora 300 to bezpieczny zakup. Są to łatwe do napędzenia monitory o cieplejszym charakterze brzmienia. Myślę, że z efektu powinieneś być zadowolony. Możesz jeszcze spojrzeć na Indiana Line Tesi 261, które zapewnią lepszą kontrolę dołu oraz poprawią lokalizację instrumentów na scenie. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Do Twojego sprzętu, najlepiej będzie dobrać głośniki, które nie stworzą dla tego amplitunera większego obciążenia i w dodatku uzyskasz przyzwoitą synergię pomiędzy komponentami.

Dlatego też proponuję Ci, na nie co większym wooferze, czyli Indiana Line Nota 260X - https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podstawkowe/indiana-line-nota-260.html

Zapraszamy Cię na odsłuchy!

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Witam Wszystkich.
Pozwólcie, że dołączę się do topicu, ponieważ uważam mój temat za bardzo zbliżony.
Posiadam starszą wersję przedmiotowej mini wieży Panasonic'a model SA-PMX5 z głośnikami SB-PMX5 (a w zasadzie już tylko jednym 🙄🙂). Informacje techniczne w załączniku.

Ponieważ jestem zmuszony kupić zestaw głośników to chciałbym sobie raczej polepszyć niż pogorszyć 😉 ...spoglądając w kierunku przyszłościowego nabycia czegoś level-up (jakiś amplituner lub coś w rodzaju zestawu yamaha 670D).
Obecnie ograniczam się jednak do zakupu wspomnianych głośników, które mogłyby pracować zarówno z mini wieżą SA-PMX5, jak i z produktem wyższej jakości.

Ponieważ bardzo istotnym elementem jest ograniczenie miejsca, w którym będą pracować, wybór padł na głośniki podstawkowe.
Pokój wielkości 16-22m2, bez żadnej możliwości wygospodarowania przestrzeni potrzebnej do poprawnej pracy bass-reflex (którego wyloty najczęściej występują na tylnej ścianie głośników), ogranicza troszkę pole manewru.

Z tego co zdążyłem zauważyć bardzo dużo osób najczęściej poleca Indiana Line Nota 260 lub Heco Aurora 300 - w tym topicu również 🙂 Jednak obydwa produkty posiadają wyloty na tylnej ściance konstrukcji, co w przypadku pracy "przy ścianie" będzie "ograniczać" ich wydajność...

Dlatego pomyślałem o Indiana Line Tesi 261. Czy ten model sprawdzi się z SA-PMX5 i czy daje perspektywy jakościowe przypadku zmiany sprzętu na lepszy?

Przyznam też, że Line Nota 260 i Heco Aurora 300 są tak często proponowane na internecie i "zachwalane", że dręczy mnie myśl jak Indiana Line Tesi 261 wypada na ich tle ;)

Z drugiej strony bardzo zbliżonym do Indiana Line Tesi 261 (wizualnie) produktem jest ELAC DEBUT 2.0 B6.2. Jest jednak różnica w cenie i w parametrach, np. pasmo przenoszenia...

Zastanawia mnie również jak na tle tego wszystkiego wypada Pylon Audio Pearl Monitor i Polk Audio Sig S20E.

Z góry dziękuję za pomoc.

🙂

Panasonic SA-PMX5 info.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@_Robi jak szukasz monitorów, które będę rozwojowe, znaczy lepsza elektronika w przyszłości pozwoli na jeszcze lepszą jakość dźwięku, polecam sprawdzenia Triangle Borea BR03. Najlepiej jakbyś wybrał się na odsłuch i przekonał się sam jak poszczególne modele grają. Co do Triangle oferują dosyć wyrównane granie, pełne energii, wierne wokalne, kolumny dość uniwersalne sprawdzają się w różnych rodzajach muzyki. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

Pearl Monitor wypada słabiej.

Polk S20 gra efektywnie co w przypadku mini jednostki jest wazne. ELAC B6.2 moim zdaniem jest najlepszym wyborem tutaj. Patrzac też na ich promocję.

Piotr

A o jakiej promocji mówimy Piotrze? 😊 Na Waszej stronie zauważyłem konkretny ukłon tylko w stronę Polk AS S20E (z modeli, które wypisałem of course 😉)

 

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Pylon Audio Pearl Monitor to dynamiczne i przestrzenne brzmienie ale w Twoim zestawie może brakować barwy. Polk Audio S20e zapewnią precyzyjne brzmienie z mocnym basem, nie będzie to jednak tak muzykalne brzmienie jak w przypadku Heco Aurora 300 czy Indiana Line Nota 260x. 

Heco Aurora 300 prezentują się bardzo przyzwoicie... Co więcej (z całym szacunkiem dla Was Panowie) RTV Euro wystawiło je nawet w przyzwoitej cenie z okazji BF... Jednak jak już pisałem na początku bardzo obawiam się "tłumienia" ich możliwości z racji tylnego wylotu bass-reflex, gdyż miejscem docelowym będzie lokalizacja przy ścianie... Stąd moje poszukiwania dedykowanych pod to miejsce głośników.

 

Obydwoje odnieśliście się pozytywnie do Polk S20E... Posiadacie wiedzę, jakie minimalne odległości powinny być zachowane przy ich systemie PowerPort? ...może inaczej... jakie musiałby być zachowane przestrzenie w zabudowie pozwalające do ich poprawnej pracy?

 

24 minuty temu, rms.pl napisał:

@_Robi jak szukasz monitorów, które będę rozwojowe, znaczy lepsza elektronika w przyszłości pozwoli na jeszcze lepszą jakość dźwięku, polecam sprawdzenia Triangle Borea BR03. Najlepiej jakbyś wybrał się na odsłuch i przekonał się sam jak poszczególne modele grają. Co do Triangle oferują dosyć wyrównane granie, pełne energii, wierne wokalne, kolumny dość uniwersalne sprawdzają się w różnych rodzajach muzyki. 

Oj chyba nie dam rady na Triangle Borea BR03 😉 ...mają już zbyt zaporową cenę jak na ten moment, ale dziękuję za sugestię.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...