Skocz do zawartości

Amplituner do zestawu kolumn Jamo S809, S801 i S81 CEN


Phooghiex

Recommended Posts

Cześć,

Jestem świeży na forum i póki co nie mam za dużej wiedzy na temat sprzętu audio, do tej pory korzystałem głównie z soundbar-ów.

Noszę się z zamiarem kupna amplitunera do głośników jakie już posiadam, zestaw to Jamo S809, S801 i S81 CEN, nie wiem czy są to dobre kolumny więc również proszę o opinie dostałem je w prezencie więc chciałbym je wykorzystać do kina domowego no i pewnie fajnie było by dokupić jakiś sub.

Co do wymagań to amplituner chce podłączyć pod TV, konsolę oraz dekoder TV cyfrowej.

Nie znam się kompletnie na amplitunerach fajnie było by żeby obsłużył 4K/120fps bo posiadam TV zgodny z tym standardem oraz konsole Xbox series X która obsługuję 120fps.

Budżet to +/- 3 tyś. zł, kino wykorzystam w 60% do oglądania TV Netflix,HBO,Prime oraz 30% gra na konsoli i 10% słuchanie muzyki

Z amplitunerów nad którymi się zastanawiam to Denon AVR-X2700H lub Denon AVR-S960H wybór padł na nie bo obsługują 4K/120fps choć wiem że potrafią występować problemy z obrazem.

Pytanie czy szukać sprzętu pod tym kątem czy darować sobie i podłączyć po prostu konsole bezpośrednio pod TV a amplituner z TV pod wejścia eARC i wtedy będzie to samo ?

Myślałem też o wiele tańszym sprzęcie czyli amplitunerze od Yamahy RX-V485 czy jest sens do tych głośników kupować dwa razy droższy amplituner ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Cześć,
W grę wchodzą tak na prwadę 2 amplitunery: Yamaha RX V4a lub Denon 2700h. Yamaha zapewni Ci lepszą dynamikę oraz wyciągnie więcej szczegółów, zyskasz dodatkowo nieco lepszą lokalizację. Denon zapewni CI większą głębię, bogatszą średnicę oraz mocniejsza podstawę basową. 
Jamo nie są idealnym rozwiązaniem ale warto sprawdzić czy brzmienie będzie Ci odpowiadać. W kinie domowym dają radę ale w stereo brakuje wyrafinowania. Tutaj przykładowo Polk Audio T531 to półka zdecydowanie wyżej. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak jest z obsługą konsol w 4K/120FPS działają te amplitunery czy trzeba podłączyć konsole bezpośrednio pod TV 

no i czy te kolumny są naprawdę tak słabe, jestem początkujący w świecie audio kiedyś wystarczał mi soundbar samsunga do TV czy z tymi kolumnami będzie różnica czy nie warto iść w ich stronę ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Q21 napisał:

Cześć,
W grę wchodzą tak na prwadę 2 amplitunery: Yamaha RX V4a lub Denon 2700h. Yamaha zapewni Ci lepszą dynamikę oraz wyciągnie więcej szczegółów, zyskasz dodatkowo nieco lepszą lokalizację. Denon zapewni CI większą głębię, bogatszą średnicę oraz mocniejsza podstawę basową. 
Jamo nie są idealnym rozwiązaniem ale warto sprawdzić czy brzmienie będzie Ci odpowiadać. W kinie domowym dają radę ale w stereo brakuje wyrafinowania. Tutaj przykładowo Polk Audio T531 to półka zdecydowanie wyżej. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Jakiś rabat dla forumowicza może ;-) bym był zainteresowany zakupem Denon AVR-X2700H plus jakieś kable do przednich kolumn i centralnego, tylne mam już w ścianie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Miras23 napisał:

a czemu padło na tego Denona tak ni z tego ni z owego? 

Głównie chodziło mi o 4k/120hz, w przedziale cenowym do 3,5tyś ciężko coś wypatrzeć, choć wiem że jest problem wszędzie z podłączeniem do tego Xboxa series X ale liczę że denon problem rozwiąże. Co do wybory między Yamaha RX V4a lub Denon 2700h to ten drugi myślę że jest bardziej rozwojowy i więcej proponuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Miras23 napisał:

Wiesz co, patrząc na funkcjonalność to Yamaha oferuje i ma oferować jeszcze więcej...

"w mniej zaawansowanym modelu rozdzielczość 8K/60 Hz są w stanie obsłużyć wszystkie porty HDMI, natomiast w RX-V6A kompatybilne są trzy wejścia i wyjście"

No a z kolumnami jakie mam myślisz że lepiej poradzi sobie Yamaha RX V4a czy Denon, gdzieś czytałem że Denony radzą sobie lepiej z jamo sam już nie wiem co lepiej wybrać

1 minutę temu, Phooghiex napisał:

No a z kolumnami jakie mam myślisz że lepiej poradzi sobie Yamaha RX V4a czy Denon, gdzieś czytałem że Denony radzą sobie lepiej z jamo sam już nie wiem co lepiej wybrać

jakie realne plusy na korzyść Yamaha RX V4a względem Denona 2700h ?

6 minut temu, Phooghiex napisał:

No a z kolumnami jakie mam myślisz że lepiej poradzi sobie Yamaha RX V4a czy Denon, gdzieś czytałem że Denony radzą sobie lepiej z jamo sam już nie wiem co lepiej wybrać

jakie realne plusy na korzyść Yamaha RX V4a względem Denona 2700h ?

Ewentualnie czy warto w różnicy w cenie dokupić do tych kolumn Jamo subwoofer Magnat Monitor Supreme Sub 302A

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to słabe kolumny. Będziesz potrzebował koniecznie wsparcia subem.

Więc zdecydowanie polecam Magnat 302A dokupić.

Co do amplitunera to napisz do nas zobaczymy co uda się zrobić.

Ale Denon X 1600 zupełnie wystarczy. Nie ma sensu inwestować w 2700. Podobnie jak w 4A względem 6A.

Lepiej zainwestować w sub.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Niestety to słabe kolumny. Będziesz potrzebował koniecznie wsparcia subem.

Więc zdecydowanie polecam Magnat 302A dokupić.

Co do amplitunera to napisz do nas zobaczymy co uda się zrobić.

Ale Denon X 1600 zupełnie wystarczy. Nie ma sensu inwestować w 2700. Podobnie jak w 4A względem 6A.

Lepiej zainwestować w sub.

 

Tego magnacika zamówiłem już wczoraj do zestawu z EuroAGD dobrą cenę mieli z kablem, co do amplitunera to z tych dwóch który będzie lepszy do konsoli i posiadanych kolumn ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witajcie.

Nieco w tym temacie.

Od jakiegoś czasu czekam na ONKYO TX-NR 696 lub YAMAHA RX-V685 ale nie ma ich w sprzedaży, zastanawiałem się również nad Denonem AVR-X2700 lub AVR-S960. Z opisów wynika że jednak onkyo "lepiej brzmi"

- słucham dużo radia internetowego w sterero

- ale lubię oglądać filmy z dźwiękiem przestrzennym.

Jakoś tak mam że to onkyo byłoby dla mnie, ale może nie warto czekać aż będzie w sprzedaży tylko kupić i cieszyć się z np. AVR-X2700? Jest faktycznie jakaś różnica nie mówię tu o cenie, ale np. łatwość osbługi, ustawienia dotyczące samcyh kolumn głośnikowych itd.

Dziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, złomek napisał:

Od jakiegoś czasu czekam na ONKYO TX-NR 696

To raczej nie doczekasz się kolego. Onkyo złapało małą zadyszkę i jeżeli coś będzie, to już nowe modele i jak dobrze pamiętam, może (ale nie musi) to nastąpić w okolicach sierpnia/września - tyle teoria. Z resztą wspomniana Yamah 685 też już nie jest produkowana, więc tego modelu nowego ze sklepu nie dostaniesz, zostaje następca V6A 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Markcox napisał:

To raczej nie doczekasz się kolego. Onkyo złapało małą zadyszkę i jeżeli coś będzie, to już nowe modele i jak dobrze pamiętam, może (ale nie musi) to nastąpić w okolicach sierpnia/września - tyle teoria. Z resztą wspomniana Yamah 685 też już nie jest produkowana, więc tego modelu nowego ze sklepu nie dostaniesz, zostaje następca V6A 

To słabo. No ale są jeszcze dostępne te denony. Porównując AVR-X2700 do AVR-SS960 to na "papierze" lepiej wygląda AVR - X2700. A czy ktoś z Was miał możliwość fizycznego porównania obu urządzeń i przy moich założeniach doradzenia mi który model będzie dla mnie lepszy.

Dziękuję

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Markcox napisał:

To są praktycznie te same modele, a różnice na papierze jak są, to raczej kosmetyczne. Generalnie dostępność jakichkolwiek ampli KD jest niestety marna, więc bierz, co jest.  

:)

Dnia 2.03.2021 o 21:42, Phooghiex napisał:

Nie było łatwo jeśli chodzi o dostępność ale udało mi się dorwać Denon AVR-X2700H z subem od magnata z zestawem Jamo względem starego sounbara jestem mega zadowolony. Dzięki wszystkim za porady. Pozdrawiam

IMG_20210302_205845.jpg

Czy korzystałeś z dołączonego mikrofonu do kalibracji dźwięku?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam te kolumny za grające płytko, bardzo ograniczonym pasmem z dołu i góry.

A takiego czegoś nie poprawia kalibracja.

Owszem mamy Audyssey Dynamic ale z pustego to i Salamon nei naleje.

Kalibracja tutaj zrówna odegłości i głośności. Dzwiek będzie rowny z każdego kanału. Ale nie doda nasycenia do brzmienia tych kolumn.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.05.2021 o 07:58, S4Home napisał:

Uważam te kolumny za grające płytko, bardzo ograniczonym pasmem z dołu i góry.

A takiego czegoś nie poprawia kalibracja.

Owszem mamy Audyssey Dynamic ale z pustego to i Salamon nei naleje.

Kalibracja tutaj zrówna odegłości i głośności. Dzwiek będzie rowny z każdego kanału. Ale nie doda nasycenia do brzmienia tych kolumn.

Piotr

To przy moich QUADRAL Quantis 6650 też będzie płytko? Czy jednak coś z tego będzie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Phooghiex napisał:

Korzystałem ale nic nie dał dopiero ręczne ustawienia dały mi w miarę to czego chciałem 

No właśnie, wydawała by się fajny gadżet a tu to jednak tylko gadżet. Ustawiłem sobie cały szczęśliwy , włączam film , efekty dźwiękowe super do czasu pojawienia się dialogów. "Cisza". Wkurzyłem się i wyłączyłem AVR-a i ogłądałem dalej z głośników TV.

TV LG 49SM8600 podłączony do AVR przez optyczne złącze oraz HDMI eARC (zgodnie z instrukcją)

Film w 5.1 wyświetlany za pośrednictwem zainstalowanej aplikacji NETFLIX

Ustawienia dźwięku w TV:
opcja 1 - dźwięk standardowy

opcja 2 - dźwięk kino

opcja 3 - czysty głos

Żadna zmiana ustawień nie przyniosła efektu tzn. słyszę jak owad skrada się po źdźble trawy a nie słyszę słów wypowiadanych przez aktora. Co powinienem zrobić? Jakich informacji potrzebujecie aby mi pomóc? Z góry dziękuję.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...