Skocz do zawartości

Amplituner do zestawu kolumn Jamo S809, S801 i S81 CEN


Phooghiex

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

2 minuty temu, S4Home napisał:

Quadral co ciekawe gra zywiej. Mozna mu wiele zarzucić ale nie to że gra płytko.

Różnica w cenie znacząca a w klasie nie bardzo.

Jestem z nich zadowolony. Teraz tylko odpowiednia konfiguracja AVR-a i będzie super. Bardzo czekam na Waszą pomoc w problemie opisanym w moim wcześniejszym poście w tym temacie. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Przepraszam na jaką pomoc?

Możesz jeszcze raz zapytać bo chyba coś mi umknęło :/

 

Oczywiście. Odtwarzanie filmu w 5.1 z serwisu Netflix za pośrednictwem apki netflixa na TV LG . Straszenie ciche dialogi , dźwięki otoczenia strasznie głośne. (to tak w skórcie). Pytanie: Co mogę z tym zrobić? Jakich informacji potrzebujecie aby mi pomóc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, S4Home napisał:

A jest zrobiona kalibracja?

Z innych źródeł jest dobrze?

 

Tak. Zrobiona kalibracja a pomocą dołączonego mikrofonu.

Nie. Z innych źródeł nie jest dobrze.

W czasie oczekiwania na Wasze posty, sprawdzałem sobie dalej ustawienia głośników. pomierzyłem sobie odległości nawet się zgadzały. Ale zmieniłem np. rodzaj centralnego głośnika z małego na duży. zwiększyłem też dB na tym głośniku i jest zdecydowanie lepiej. Zauważyłem też że muszę nieco głośniej mieć to wtedy jest już bardzo dobrze , tyle że głośno. Myślę że gdzieś są ukryte jakieś ustawienia , dzięki którym będę mógł ulepszyć sobie odsłuch podczas oglądania filmów w 5.1.

I tak Wam dziękuję za każdy Wasz post.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.05.2021 o 07:47, S4Home napisał:

No niestety musiał bym tam byc. Bo to na pewno kwestia ustawienia.

Albo słabej jakości centralnego :(

Piotr

 

Popatrzyłem i coś tam porobiłem. Jeszcze mam pytanie czy muszę mieć suba czy nie koniecznie przy sygnale 5.1? Chodzi mi o to czy jeśli jest podłączony do AVR-a czy to też może wpływać na dźwięk centralnego głośnika?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.06.2021 o 08:09, S4Home napisał:

Sub nie wpływa na dźwięk z centralnego. 

Nie no to wiedziałem, chodziło mi bardziej o to czy sam AVR nie widząc suba nie rekompensuje sobie jago barku wysyłając sygnały niskotonowe na inne głośniki, a prze to mógłby się zmienić charakter centralnego głośnika.

Dnia 1.06.2021 o 08:09, S4Home napisał:

Ale suba miec musisz. 

Czy właśnie o to chodzi, że brak suba powoduje przesył niskich tonów na inne głośniki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie bardzo.

Bo możesz mieć ustawiony amplituner na zasadzie

Sub: OFF

Fronty Large , full band i nawet podbite +4 na basie czy +6

A potem dokładasz suba i efekt jest zupełnie inny.

Więc  odpowiadam

Dnia 2.06.2021 o 11:33, złomek napisał:

Czy właśnie o to chodzi, że brak suba powoduje przesył niskich tonów na inne głośniki?

Pewnie tak. Ale to nie rekompensuje jego braku.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam ponownie.

Jeśli już był taki przypadek to z góry przepraszam, że tu o tym piszę ale jakby kontynuacja mojej przygody z denonem. Nie chcąc niczego zepsuć. Zadam Wam pytanie.

Jak prawidłowo podłączyć tv z avr-em przy pomocy HDMI.

Mam tv z HDMI eARC podłączyłem więc z tego wejścia w TV do AVR, ale nie mam dźwięku mimo wyboru na tv dźwięk z eARC, jest tylko przez optyczne. A wiem że przez optyczne to tylko 5.1. Czy powinienem jeszcze coś zrobić. Nie wiem odłączyć optyczny kabel? Użyć jeszcze jednego kabla HDMI? Co robię nie tak?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Butler napisał:

a) sprawdź jakiej klasy HDMI masz kabel i czy ma w sobie eARC

b) "odwróć" kabel stronami, może odwrotnie podłączyłeś

c) optyk odłącz. Musi działać eARC

A właśnie pewnie kabel jest bee. Może być taki:

https://allegro.pl/oferta/kabel-hdmi-2-1-premium-ultra-high-speed-8k-60hz-2m-10824099399

https://allegro.pl/oferta/baseus-kabel-przewod-hdmi-2-1-8k-60hz-uhd-3d-48gb-10467414046

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Adc. Powinien, ale nie musi. Bo tak bywa niestety.

Skoro optyk działał to musisz wejśc w opcję teraz w nowych TV musisz wybrać czy Audio idzie na optyk czy na HDMI.

I pamiętaj kable HDMI odpinaj i podłączaj przy wyłączonych sprzętach!!

Piotr

Tak też robię bo było tak napisane w instrukcji , choć nie wiem dlaczego bo byłem pewien że to pulg&paly

Edytowano przez złomek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@złomek optyczny w Tv działa cały czas.

W ustawieniach Tv LG znajdź opcję przekazywania sygnału audio na zewnętrzne głośniki, zmień również opcję ARC.

Sprawdź też czy masz w ustawieniach:

-Clear Voice?

-Smart Sound Mode?

Jeżeli tak to je wyłącz. 

23 godziny temu, złomek napisał:

Mam tv z HDMI eARC podłączyłem więc z tego wejścia w TV do AVR, ale nie mam dźwięku mimo wyboru na tv dźwięk z eARC, jest tylko przez optyczne. A wiem że przez optyczne to tylko 5.1. Czy powinienem jeszcze coś zrobić. Nie wiem odłączyć optyczny kabel? Użyć jeszcze jednego kabla HDMI? Co robię nie tak?

Zerknij tu: https://manuals.denon.com/AVRX2700H/EU/PL/RQIFSYmsgcwplo.php#

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, piotrekb27 napisał:

@złomek optyczny w Tv działa cały czas.

W ustawieniach Tv LG znajdź opcję przekazywania sygnału audio na zewnętrzne głośniki, zmień również opcję ARC.

Sprawdź też czy masz w ustawieniach:

-Clear Voice?

-Smart Sound Mode?

Jeżeli tak to je wyłącz. 

Zerknij tu: https://manuals.denon.com/AVRX2700H/EU/PL/RQIFSYmsgcwplo.php#

 

Mam tak podłączone, ale wydaje mi się że faktycznie kabel hdmi nie jest odpowiedni. sprawdzę to. Dziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, piotrekb27 napisał:

Kable HDMI od standardu 1.4 obsługują kanał zwrotny także może jest on uszkodzony?

Miałem inny kabelek i zadziałało

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Albo był po prostu marketingowo podpisany. A po prostu nie ma żyły ARC.

Zaczął bym od opcji w TV a później kabelek.

Włączone w TV ARC i już działa. Ale teraz nie wiem. Bo ARC nie obsługuje "ponoć" D ATOMS. Mój tv niby to (D ATOMS) ma, ale nie ma eARC, przynajmniej ja nie widzę tego w specyfikacji tv, jest oznaczone tylko HDMI na TV ARC.  Chwyt marketingowy czy jak ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, złomek napisał:

Miałem inny kabelek i zadziałało

Włączone w TV ARC i już działa. Ale teraz nie wiem. Bo ARC nie obsługuje "ponoć" D ATOMS. Mój tv niby to (D ATOMS) ma, ale nie ma eARC, przynajmniej ja nie widzę tego w specyfikacji tv, jest oznaczone tylko HDMI na TV ARC.  Chwyt marketingowy czy jak ?

Z tego co pamiętam to w ustawieniach TV zmiana Z PCM na Bitstream i powinno działać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...