Skocz do zawartości

zestaw stereo sieciowy (6-10k) dylematy


Piotr Stopa

Recommended Posts

Witam forumowiczów.

Stoję przed dylematem wyboru zestawu audio i proszę o rady. 

miejsce: salon połączony z jadalnią (30m), otwarty częściowo na kuchnię i hol. Zaznaczyłem na czerwono miejsc gdzie staną kolumny podłogowe.

przeznaczenie: muzyka/kino (50/50), gdzie muzyka ma dla mnie większe znaczenie. rodzaje muzyki: rock i pochodne. Ale jestem dość wyczulony na dobre brzmienie i czystość odsłuchu.

źródło dźwięku: Spotify/Tidal. Ale fajnie jakby można było też podłączyć TV by lepiej nagłośnić film czy YT.

nad czym się zastanawiałem:

  1. Yamaha R-N803 D - na papierze wygląda ok, ma wszystko co potrzebuje, recenzje i pochwały na forum
  2. Denon DRA-800H - na papierze ok, ale recenzje przy większych pomieszczeniach pokazują jego braki. często nieszczegółowy bas.
  3. Onkyo TX-8270 - wydaje się tylko trochę gorszy od Yamahy
  4. Cyrus One (model do ustalenia) - trochę inna bajka od powyższych i półka cenowa też. Ale rozważam ze względu na dobre oceny.

Co do kolumn to jestem kompletnie nie w temacie, na odsłuchu spodobały mi się Davis Acoustic Balthus 90, ale ich cena zabija. Wydaje mi się, że na takie pomieszczenie potrzebuję większych kolumn, bo małe nie dadzą rady. Muzyka będzie grana raczej cicho, okazjonalnie średnio głośno.

 

chętnie bym coś wypożyczył do testowania. odbiór osobisty w Warszawie jak najbardziej możliwy.

salon.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Przede wszystkim musisz pójść na odsłuch, na którym określisz kierunek poszukiwań. Wspomniałeś, że nie będziesz słuchał głośno w związku z czym warto postawić na taki zestaw,który zagra pełnym brzmieniem. 
Amplituner stereo taki jak Denon DRĄ 800h czy Yamaha RN803d to dobre amplitunery ale jeśli chciałbyś postawić na jakość brzmienia to Cyrus One Cast, Audiolab 6000a Play czy Marantz PM7000n to znacznie lepsze rozwiązanie. 

Z kolumn warto posłuchać Heco Aurora 1000, które zapewnią muzykalny charakter brzmienia z mocniejszą podstawą basową. Bardziej zróżnicowany bas oraz nieco większą głębię uzyskasz na Pylon Audio Sapphire 31. Jeśli uznasz, że jest to za spokojne brzmienie to koniecznie posłuchaj Monitor Audio Bronze 500. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie umówienia odsłuchu oraz wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli szukasz urządzenia które da Ci możliwość odtwarzania z sieci to:

Yamaha 803 albo cyrus Cast powinien być w gronie Twojego zainteresowania.

Ale możesz pomyśleć o dowolnym wzmacniaczy, zapewne lepszej jakości i do tego dołożyć nawet prosty odtwarzacz sieciowy.

Malina, iEAST M5 czy M30 pro, Yamaha WXAd 10 itp

Wówczas wybór będziesz miał wiekszy na prawdę fajnych wzmacniaczy. Magnat MR 780, Atoll IN 100, Cyrus HD, to tylko przykłady.

A co do kolumn to faktycznie droga jest daleka. No zacząc musisz od odsłuchu. Albo określenie nam jakiego dzwieku lubisz. To wtedy postaramy się coś bliżej pomóc.

Pozdrawiam i zapraszam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Wszystko zależy od tego ile będziesz chciał finalnie przeznaczyć na zestaw. Amplitunery, o których wspomniałeś to fajny start i na ich podstawie można zbudować całkiem przyjemny system. Wspomniałeś również o urządzenia Cyrusa, pod względem wygody One Cast byłby idealny, jednym urządzeniem załatwimy streaming, podłączenie po HDMI ARC z TV, jest to również całkiem wydajny prądowo maluch. Połączenie z Audio Physic Classic 8 byłoby w tym pomieszczeniu wręcz idealne. Ale przekroczy zakładany budżet. Możemy pomyśleć o Fyne Audio F502, może być to też Tannoy Revolution XT8F. To propozycje z górnego pułapu cenowego ale na pewno coś wymyślimy.

Jakby co jesteśmy do dyspozycji, chętnie pomożemy.

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...