Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Jakub_Kam

Wzmacniacz + CD (all in one) do Magnatów 723 (w zastępstwie SMSL Q5)

Recommended Posts

Napisano (edytowany)

Cześć!

Po waszych radach o wyborze taniego sprzętu audio, do słuchania w moim salonie z aneksem (ok 20m2) stanęło na SMLS Q5 + Chromecast Audio + Magnat 723. Z grania tego zestawu jestem bardzo zadowolony. Jednak ostatnio, przy tworzeniu niewielkiego zestawu grającego do pracy przy komputerze (hołm ofis w trakcie pandemii, wiadomo), naszła mnie myśl by do Q5 dobrać jakieś niewielkie Cantony, a do Magnatów dobrać nowy wzmacniacz i cd (bo brakuje mi go). Dlatego też szukam towarzystwa do 723. 

Zaplanowałem sobie, że chętnie nie wydawałbym więcej niż 2000-2500 zł. Bardzo miłe widziany byłby sprzęt all in one w stylu Marantza MCR412, który ma wszystko - optyk (pod tv i chromecasta), cd a i jeszcze gramofon podepnę analogowo. Tylko czy da mi jakość porównywalna z Q5? Może coś z Denona, jakiś CEOL? Może Yamahy?

Ratujcie! ☺️

Edytowano przez Jakub_Kam

No to zmienisz na coś gorszego.

Jeśli małe all in one to będzie to grało gorzej niż teraz.

Chcesz lepiej to w cenie 2500 używany wzmak i CD. Starszy, duży zestaw. Wtedy to ma sens.

Piotr

Jak duże kloci , to polecam Sony QS 930  (amplituner , ale na bardzo dobrych podzespołach ) i Sony cd 930 QS.  Cd się ceni , ale targuj się 

11 godzin temu, S4Home napisał:

Wybór jest bardzo szeroki. Masz jakiś komis koło siebie? Sprawdzone źródło?

Nie mam pojęcia, jestem z Wrocławia. 

Dnia 28.02.2021 o 17:58, Jakub_Kam napisał:

Może Yamahy?

Ratujcie! ☺️

A rozważałeś yamahę 670d w wersji bez głośników? Używkę możesz kupić już od 1,5k a za resztę możesz się pokusić o wymianę magnatów na coś lepszego :)

W sumie nie potrzebuje wymieniać Magnatów. Wszystko mi w nich leży. Chciałbym uzyskać granie na poziomie Q5 Pro w opcji All in one. Czy 670d zagra jak SMSL?

Yamaha MCR 670d zagra dynamiczniej, żywiej ale musiałbyś sam ocenić czy jest to brzmienie na poziomie SMSL. Będzie to niewątpliwie skok w bok i rodzi się pytanie czy warto? 

16 godzin temu, Jakub_Kam napisał:

W sumie nie potrzebuje wymieniać Magnatów. Wszystko mi w nich leży. Chciałbym uzyskać granie na poziomie Q5 Pro w opcji All in one. Czy 670d zagra jak SMSL?

Musisz sam ocenić, moim zdaniem zagra lepiej, ale to dla mnie, dla Ciebie może być inaczej. Nie wiem, czy znajdziesz tańszy wariant z CD i funkcjami sieciowymi.

Jak większość Yamah bardzo dobrze się zgrywa z elac B5.2 / B6.2 tak na marginesie. 

2 godziny temu, Q21 napisał:

Yamaha MCR 670d zagra dynamiczniej, żywiej ale musiałbyś sam ocenić czy jest to brzmienie na poziomie SMSL. Będzie to niewątpliwie skok w bok i rodzi się pytanie czy warto? 

Trochę o taki krok w bok mi chodzi. Z grania q5 pro z Magnatami jestem bardzo zadowolony. Yamahy się obawiam, bo może wyostrzyć głośniki, w jeśli już miałbym zdecydować czego dodać, to tej podstawy basowej.

2 minuty temu, petroff napisał:

Musisz sam ocenić, moim zdaniem zagra lepiej, ale to dla mnie, dla Ciebie może być inaczej. Nie wiem, czy znajdziesz tańszy wariant z CD i funkcjami sieciowymi.

Jak większość Yamah bardzo dobrze się zgrywa z elac B5.2 / B6.2 tak na marginesie. 

J.w. Boję się ostrości Yamahy z Magnatami, które nie są zamulone ani przesadnie ciemne. 

1 godzinę temu, Jakub_Kam napisał:

J.w. Boję się ostrości Yamahy z Magnatami, które nie są zamulone ani przesadnie ciemne. 

Ta ostrość jest moim zdaniem bardziej mityczna niż faktyczna.

SMLS Q5 + Chromecast Audio + Magnat 723. Z grania tego zestawu jestem bardzo zadowolony.

Skoro pasuje ci ten zestaw to go nie ruszaj, coś co jest dobre się nie ulepsza.

dobrać jakieś niewielkie Cantony, 

Do tych Cantonów szukaj innego wzmacniacza i CD bo jak zaczniesz mieszać to wymieszasz dwa kiepskie zestawy.

22 godziny temu, RLC napisał:

Skoro pasuje ci ten zestaw to go nie ruszaj, coś co jest dobre się nie ulepsza.

Do tych Cantonów szukaj innego wzmacniacza i CD bo jak zaczniesz mieszać to wymieszasz dwa kiepskie zestawy.

3 godziny temu, S4Home napisał:

Cantony nie są lepsze od Magnatów. Na pewno nie linia GLE. Więc to by był wręcz kro kw tył.

Cantony byłyby przy okazji, do plumkania przy pracy z komputerem.

Ale jak tak czytam Wasze posty to dochodzę do wniosku, że faktycznie lepiej mi będzie dokupić CD do tego co mam (poleca ktoś jakiś transport z coaxialem?), a do komputera coś zupełnie innego.