Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Fez

Coś do poprawki

Recommended Posts

Witam serdecznie .
Po ponad prawie  rocznym użytkowaniu ,zestawu zastanawia mnie co można zmienić i czy ma sens .
Co mam .
-Wzmacniacz CA Azur 651A +SM6 +MonitorAudio BX2
-Pomieszczenie ok 18 m sprzęt stoi na komodzie gra całkiem przyzwoicie ale zawsze może być lepiej .
I tu rodzi się pytanie co zmieniać wzmacniacz czy kolumienki ?

-Oczekuje brzmienia lekkiego szczegółowego z dużą przestrzenią ,dobrym basem nie męczącego dającego przyjemność .                                                                                                            -Czego nie lubię, zakrytego zamulonego nie czytelnego brzmienia jakby głośnik był okryty kołdrą .
Podoba mi się  kilka monitorów np.
1.Klipsch rp 600m
2.KEF Q350
3.Wharfedale Evo 4.1 lub 4.2
4.Monitor Audio silver 100
5.TannoyXT6                                                                                                                                                                                                                                                                                         6.Polk Audio RTI A3                                                                                                                                                                                                                                                                               7.Heco Celan                                                                                                                                                                                                                                                                                               Wszystkie w kolorze orzech lub dąb inne kolory odpadają . Myślę że do 3 tyś za nowe ale chętnie kupię używane trochę taniej lub lepiej.
Jeśli chodzi o wzmacniacz to może Yamaha AS701 i NP 303 lub też może RN 803 Nie mam na elektronikę pomysłu  może nie warto na ten czas jej zmieniać ?
W którym kierunku iść kolumny czy wzmacniacz ?
Najczęściej słucham cicho wcześnie rano ,wieczorem  i z niedużej odległości więc może należy szukać monitorów o większej sprawności ?/?
Wharfedale Evo 4.1 lub 4.2 jakoś najbardziej mi podchodzą .

Dziękuje za podpowiedz i pozdrawiam

Napisano (edytowany)

Zerknij na amazon.de mają wyprzedaż Polków może coś wybierzesz 

min. S20E 890zł para, S50E 1760zł para, S55E 2140zł para- niestety kolor czarny lub biały ale może przymkniesz oko ze względu na cenę.

Edytowano przez cky gex

Właśnie o to chodzi czy zmieniać wzmacniacz i zostawić Monitor Audio BX2 ,czy może lepiej Głośniki zmienić  co wniesie  znaczącą poprawę w tym systemie ?

Przy takim pomieszczeniu spokojnie można rozważyć już jakieś niewielkie kolumny podłogowe. Do tego Azura z wymienionych przez Ciebie monitorów chyba najbardziej bym widział Klipscha albo Monitor Audio ewentualnie Wharfedale.

Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, Q21 napisał:

Przy takim pomieszczeniu spokojnie można rozważyć już jakieś niewielkie kolumny podłogowe. Do tego Azura z wymienionych przez Ciebie monitorów chyba najbardziej bym widział Klipscha albo Monitor Audio ewentualnie Wharfedale.

nie mam miejsca na podłogówki  tylko monitory .Klipsche rp600 według Ciebie poprawią jakość zostawiając na razie Azura ?

Chyba że masz jakieś inne propozycję które zdecydowanie poprawią stan obecny ? Ostatnio mi zaczyna przeszkadzać funkcjonalność SM6 po ostatniej aktualizacji jest słabo .Aczkolwiek jego wyświetlacz jest jak najbardziej ok dużo info itp

Edytowano przez Fez

Napisano (edytowany)
6 godzin temu, Dzik napisał:

Trzymaj się z dala od tych głośników. Klipsch znany jest z jasnego brzmienia.

Czyli do jasnego Cambridga te głośniki  się nie nadają  nie poprawi to połączenie muzykalności ?

Edytowano przez Fez

Wymienił bym kolumny. Z Twojej listy i Twojego oczekiwania na pierwszy rzut jako faworyta sprawdził bym Monitor audio Silver 100.

Zapraszam na odsłuch oraz po wypozyczenie.

Zarówno Monitor Audio Silver 100 jak i Klipsch RP600m mogą się sprawdzić. Klipsch będzie grał typową V-ką i musiałbyś koniecznie posłuchać czy pasuje Ci taki styl grania. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie odsłuchu oraz wyceny 

1 godzinę temu, Fez napisał:

Czyli do jasnego Cambridga te głośniki  się nie nadają  nie poprawi to połączenie muzykalności ?

Jasnego z jasnym co do zasady się nie łączy, a te Klipsche są jasne (czyli będą miały męczące brzmienie z podbitą górą/dołem i dziurą pomiędzy), a do tego są po prostu bardzo słabe - jak wynika ze wstawionych przeze mnie pomiarów.

Silver 100 chyba podrożał i to znacznie a co za tym idzie przekraczamy założony budżet .