Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze...


vlodeck

Recommended Posts

Witam, jestem posiadaczem Amplitunera Yamaha R-N 500 i kolumn Magnat Shadow 207 i muszę powiedzieć że jestem niezadowolony z tej kombinacji. Zastanawiam się czy zmienić Amplituner czy kolumny? A może sprzedać to i kupić coś innego? Wspomnę tylko że jestem wychowany na Altusach 110 i wzmacniaczach z lat 80, chociaż ostatnio byłem posiadaczem zestawu Pioneer SA-606+TX-606 który sprzedałem czego teraz bardzo żałuję. :( https://www.youtube.com/watch?v=MJzYUAQiXeg Jakieś podpowiedzi?

Edytowano przez vlodeck
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, czy dobrze kojarzę że odpowiedział ktoś z Q21 sklepu z mojego rodzinnego miasta P-ce? ;) To chyba dobrze myślałem że zakup Yamahy jest nietrafiony, można powiedzieć że kasa wyrzucona w błoto. Po "wtopie" z R-N500 najlepiej było by pod kolumny podłączyć różne wzmacniacze i samemu przekonać się który mi najlepiej odpowiada ale tak się nie da. 

Edytowano przez vlodeck
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Szukasz brzmienia jasnego na górze. Ale to nie Yamaha jest tu winna.

Shadow to kolumny który grają spokojnie w tym zakresie.

I wybierając nawet wzmacniacz o większym nasyceniu góry nie uzyskasz brzmienia lat '80.

Yamaha RN 500 już gra dość jasno. Oczywiście wymiana na wspomnianego CXA61 na przykład przyniesie poprawę. Pytanie tylko czy nie na chwilę.

Sprawdź ten swój wzmacniacz RN 500 z kolumnami Magnat Signature 507 na przykład.

Zapraszam na odsłuch.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, vlodeck napisał:

Dzięki za info, czy dobrze kojarzę że odpowiedział ktoś z Q21 sklepu z mojego rodzinnego miasta P-ce? ;) To chyba dobrze myślałem że zakup Yamahy jest nietrafiony, można powiedzieć że kasa wyrzucona w błoto. Po "wtopie" z R-N500 najlepiej było by pod kolumny podłączyć różne wzmacniacze i samemu przekonać się który mi najlepiej odpowiada ale tak się nie da. 

Wszystko się zgadza. Jeśli byłaby taka możliwość to zaprosiłbym Cię na odsłuch, sprawdzilibyśmy gdzie leży problem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Q21 napisał:

Wszystko się zgadza. Jeśli byłaby taka możliwość to zaprosiłbym Cię na odsłuch, sprawdzilibyśmy gdzie leży problem. 

To znaczy że miałbym przyjechać do z Yamahą?

2 godziny temu, S4Home napisał:

Dokładnie. Szukasz brzmienia jasnego na górze. Ale to nie Yamaha jest tu winna.

Shadow to kolumny który grają spokojnie w tym zakresie.

I wybierając nawet wzmacniacz o większym nasyceniu góry nie uzyskasz brzmienia lat '80.

Yamaha RN 500 już gra dość jasno. Oczywiście wymiana na wspomnianego CXA61 na przykład przyniesie poprawę. Pytanie tylko czy nie na chwilę.

Sprawdź ten swój wzmacniacz RN 500 z kolumnami Magnat Signature 507 na przykład.

Zapraszam na odsłuch.

Kupując kolumny w sklepie grały fajnie ale nawet nie pamiętam pod co były podpięte.

Edytowano przez vlodeck
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może JBL... ? Bo powiem szczerze ten dźwięk mnie miło zaskoczył. Aż nie dowierzam że tak może grać Yamaha RN 500. https://www.youtube.com/watch?v=yMnPeSY2P6k&list=WL&index=6&t=111s Wiem źródło z odtwarzacza blu-ray ale myślę że i tak nawet radio było brzmiało by o niebo lepiej. 

Edytowano przez vlodeck
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na YT nic nie sprawdzisz więc nie wiem co tam usłyszałeś.

Jest kilka propozycji. Te JBL najczęściej sa porównywalne i wybierane z Heco Aurora 700. z tym że pytanie o jakim blasku mówisz. Oba grają jaśniej. Ale nie tak jak Signature Magnata.

No musisz się udać na odsłuch ze swoją Yamaha i sprawdzić różne kolumny.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...