Skocz do zawartości

Czym konwersja wav->flac i jakie ustawienia?


Recommended Posts

Czy jest tu ktoś, kto uważa, że .wav spakowany deflatem czyli wyjściowo plik .flac, może brzmieć inaczej?
Czy jest tu ktoś, kto mając .wav konwertował na .flac a potem .flaca rozpakowywał i zapisywał jako .wav i porównywał?

 

Bo o ile zgadzam się, że ktoś może mieć inne zdanie o tyle są pewne kwestie, których nie da się ani zaczarować ani odczarować. Zgadzam się, że ktoś może słyszeć różnice bo jego mózg w danym momencie za to odpowiada. Ale pewne rzeczy moglibyśmy sobie tu wyjaśnić. Chyba, że szanujemy również taką opinie, że ziemia jest jednak płaska.

 

Edytowano przez Jack Frost
wysłało się podwójnie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 197
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Przed chwilą, Sanwing napisał:

Eee wytłumaczysz bo zgłupiałem. Ślepy test masz w Wikipedii informacje co to jest chyba taka definicja Ci wystrczy. Zawsze uzyskujesz wynik albo że różnice osoba testowana słyszy albo nie. Czy ty zakładasz że osoba testowana nie ma prawa usłyszeć z góry? 

Ślepy test nie nadaje się do dowodzenia braku różnic, bo łatwo go wówczas oszukać.
Wystarczy, że będę ignorował ewentualne różnice i odpowiadał na chybił-trafił.
W ten sposób mógłbym udowodnić brak różnic pomiędzy dowolnymi rzeczami, np. słoniem i pomarańczą.
A teraz spróbuj oszukać system w drugą strone - próbując dowieść istnienia różnic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, TomekN napisał:

To audiofilska narracja sprawiła właśnie, że znalazłem się po jasnej stronie mocy.
Cudem uniknąłem wyrzucenia dużej kasy w błoto, przez tę audiofilską narrację.....t

To jak z niebem i piekłem. Piekło wydaje się ciekawsze, przede wszytkim, ze względu na towarzystwo. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, TomekN napisał:

Ślepy test nie nadaje się do dowodzenia braku różnic, bo łatwo go wówczas oszukać.
Wystarczy, że będę ignorował ewentualne różnice i odpowiadał na chybił-trafił.
W ten sposób mógłbym udowodnić brak różnic pomiędzy dowolnymi rzeczami, np. słoniem i pomarańczą.
A teraz spróbuj oszukać system w drugą strone - próbując dowieść istnienia różnic.

Ale Tomku oczywiście, nie zmienia to jednak faktu że to tarcza dla leniwych. To jest założenie tylko. To napisze tak. Tomek zrób ślepy test by wykryć różnice między FLAC a WAV. I podjąć wyniki które będą porwały że albo usłyszałeś różnice albo nie. Tak Ci pasuje? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, slaw0001 napisał:

To jak z niebem i piekłem. Piekło wydaje się ciekawsze, przede wszytkim, ze względu na towarzystwo. 

To prawda, tyle że patrząc z perspektywy historii do piekła na ziemi posyłano często wybitnych myślicieli, podczas gdy tzw. Niebo reprezentowali psychopaci mający interes w zabobonie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, TomekN napisał:

To właśnie narracja audiofilska 😁 A może jest jeszcze coś 0,001% lepszego za rogiem? Zbieraj kasę, musisz sprawdzić!

Sprawdzenie czegoś nie wiąże się z wydaniem kasy. Jest w XXI wieku możliwość wypożyczenia. ;)

A i nie jestem jakimś audiofilem, lubię słuchać muzyki, lubię ładny i ciekawy  sprzęt. Mam też ograniczony budżet bo hobby nigdy nie może być ważniejsze od spraw codziennych i rodziny. Jak ktoś uważa inaczej to nie audiofilizm tylko choroba. 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, TomekN napisał:

Zrób podwójnie ślepy test i zademonstruj, że słyszysz różnice pomiedzy wav i flac.

Tą sprawę już wyjaśniliśmy , nie wiem po co ciągle o tym piszesz.

6 minut temu, TomekN napisał:

Wówczas Twoje zdanie będzie miało jakąkolwiek wartość, bo w chwili obecnej nie ma żadnej.

i to pisze facet ...... , no dobra ile systemów odsłuchałeś ?

13 minut temu, TomekN napisał:

W takim samym pomieszczeniu uzyskam lepsza wierność, niż na sprzęcie który jest nietransparentny. Czy to nie jest oczywiste?

Nie jest , przy sprzyjających warunkach nietransparentny sprzęt mógłby się akurat wstrzelić w mody , rezonanse Twojego pomieszczenia i miałbyś podręcznikowy dźwięk. :)  A przy transparentnym nie masz szans , a co za tym idzie nici z wiernego odtworzenia czegokolwiek.

Tomek  , budując dom raczej nie szukam jako wykonawcy gościa, którego jedyną wiedzą jest to co przeczytał w ' Muratorze". Choćby nie wiem jak mądre rzeczy tam ludziska pisali. Tylko znajduję faceta, który takich domów postawił 100 i jest praktykiem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, tomek4446 napisał:

i to pisze facet ...... , no dobra ile systemów odsłuchałeś ?

A co to ma do rzeczy? Mogłeś i milion systemów osłuchać i wyciągnąć czysto subiektywne wnioski.

To dość znamienne, że rozmowa z audiofilami prędzej niż później zawsze schodzi na ich sprzęt czy doświadczenie, którymi tak rozpaczliwie potrzebują się pochwalić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Sanwing napisał:

Ale Tomku oczywiście, nie zmienia to jednak faktu że to tarcza dla leniwych. To jest założenie tylko. To napisze tak. Tomek zrób ślepy test by wykryć różnice między FLAC a WAV. I podjąć wyniki które będą porwały że albo usłyszałeś różnice albo nie. Tak Ci pasuje? 

Obowiązek dowodowy ciąży na osobach, które przeczą nauce i wiedzy. Ja im nie przeczę.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Jack Frost napisał:

Chyba, że szanujemy również taką opinie, że ziemia jest jednak płaska.

Jest płaska w moim ogródku jak ją dobrze zagrabie 😉

Takie pliki można porównać programem, na przykład Audacity, odwracając jeden plik w fazie i dodając do drugiego. Dajcie mi te pliki to sprawdzę czy różnica na wyjściu to faktycznie zero. 

4 minuty temu, Dzik napisał:

A co to ma do rzeczy? Mogłeś i milion systemów osłuchać i wyciągnąć czysto subiektywne wnioski

Na sąsiednim forum jeden z kolegów (teoretyk) naczytał się, że obudowa kolumny powinna być sztywna żeby mniejsze rezonanse i zniekształcenia były.

Zgodnie z naukowymi faktami przykręcił na śruby podstawki kolumn do parkietu na sztywno. Zabrakło doświadczenia? Głębszej analizy? Zaślepiło go naukowe podejście do tematu? Cały czas się zastanawiam dlaczego to zrobił 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MariuszZ napisał:

Jest płaska w moim ogródku jak ją dobrze zagrabie 😉

Takie pliki można porównać programem, na przykład Audacity, odwracając jeden plik w fazie i dodając do drugiego. Dajcie mi te pliki to sprawdzę czy różnica na wyjściu to faktycznie zero. 

Na sąsiednim forum jeden z kolegów (teoretyk) naczytał się, że obudowa kolumny powinna być sztywna żeby mniejsze rezonanse i zniekształcenia były.

Zgodnie z naukowymi faktami przykręcił na śruby podstawki kolumn do parkietu na sztywno. Zabrakło doświadczenia? Głębszej analizy? Zaślepiło go naukowe podejście do tematu? Cały czas się zastanawiam dlaczego to zrobił 😉

 

Możesz przetestować na plikach stąd: https://filesamples.com/formats/wav

 

Ja użyłem kawałka Moby'ego z dysku i zrobiłem szybciej inny test:

1. Plik .wav z albumu (16/44.1kHz Stereo)

2. Konwersja do flac przy pomocy freac (profil encodera 8, maksymalna kompresja, reszta ustawień auto)

3. Otwarcie .flaca w GoldWave, zapis jako PCM 16/44.1 Stereo, usunięcie tagów

4.  Porównanie .wav przed konwersją i po dwóch konwersjach, wynik: bajt perfect

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, slaw0001 napisał:

Zgadza się. Piekło nie dla Was 👍

Jeśli uznać osobę, która własne, wynikające z niewiedzy i ignorancji wyobrażenia stawia ponad naukę za wybitnego myśliciela, to masz rację. Obawiam się jednak, że osoby pokroju Sanwinga nie są wybitnymi myślicielami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, slaw0001 napisał:

że jednego z nich zacytuje "wiem, że nic nie wiem". No, ale Wy przecież macie wiedzę całego internetu. Aż strach pomyśleć jak by go nie było... 😱

Co wiedział Sokrates?
Powszechnie jako najważniejszą sentencję przypisuje się Sokratesowi „wiem, że nic nie wiem”. Jest w tym trochę prawdy, ale nie do końca. Sokrates żył wśród ludzi, którzy byli pełni pychy. Uważali, że znają się na wielu rzeczach, ale gdy Ateńczyk rozpoczynał swoją tyradę pytań, to okazywało się, że rozmówcy nie potrafią odpowiedzieć na podstawowe kwestie. Ich wiedza była nieprzemyślana i powierzchowna. Po prostu nie wiedzieli. Denerwował wiele osób, ponieważ ukazywał ich ignorancję.

Wyprowadzał ze stanu świętego spokoju i intelektualnego lenistwa. Fascynował z kolei ateńską młodzież, która garnęła się do niego, aby zdobyć prawdziwą mądrość. Pociągała ich jego autentyczność i spójność myśli z życiem. Mądrością Sokratesa była świadomość własnej niewiedzy i pokora

Jak widać lepsza wiedza z internetu niż jej brak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Dzik napisał:

To znaczy zgodnie z jakimi konkretnie naukowymi faktami?

Musiałbyś autora pomysłu zapytać. Chcesz namiary? Może nawet nawiążecie jakiś kontakt. Bardzo zbieżne poglądy macie i nawet sposób wypowiadania się więc może warto. Fajnie pogadać z osobą podobnie postrzegającą audio tematy 😉

 

16 minut temu, Jack Frost napisał:

Możesz przetestować na plikach

Pobawię się. Dzięki. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MariuszZ napisał:

Musiałbyś autora pomysłu zapytać. Chcesz namiary? Może nawet nawiążecie jakiś kontakt. Bardzo zbieżne poglądy macie i nawet sposób wypowiadania się więc może warto. Fajnie pogadać z osobą podobnie postrzegającą audio tematy

Czyli twierdzisz, że ktoś zrobił coś głupiego wierząc w "fakty naukowe", ale nie wiesz, co to za fakty i czy to w ogóle fakty.

To dość szokujące, że ludzie mogą myśleć w tak absurdalny sposób.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, MariuszZ napisał:

Takie pliki można porównać programem, na przykład Audacity, odwracając jeden plik w fazie i dodając do drugiego. Dajcie mi te pliki to sprawdzę czy różnica na wyjściu to faktycznie zero. 

Mariusz, na serio chcesz samodzielnie sprawdzić, czy cały świat nie kłamie czasem o bezstratności algorytmu FLAC?

🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️

Uważałem Cię za w miarę rozsądnego jak na audiofila człowieka, ale od teraz już zawsze będę się podśmiechiwał, że Mariusz to ten od sprawdzania FLACa 😂

Edytowano przez TomekN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...