Skocz do zawartości

Zestaw do salonu


adikus777

Recommended Posts

Witam,

 

stoję przed wyborem sprzętu grającego do salonu 4x5m na 2m wysoki mniej więcej.

Myślałem o JBL bar 3.1 lub 5.1 ale bez 2 głośników. Czemu to, bo nie ma wielu głośników i jest wygodne. Jednak naczytałem się, że do muzyki słabo to się nadaje, brak średnich dźwięków powoduje, że jest to słabe brzmienie. Niby bas ładny i efekt jest, nawet przy cichym słuchaniu, no ale bas to nie wszystko. kino 5.1? Ciężko będzie żonę przekonać bo dużo głośników itp. Więc może coś 2.1. ale co? Może coś zaproponujecie bo w ogóle nie siedzę w temacie. W większości będę słuchać muzyki, yt, telefon, radio, ale i film na netfliksie obejrzę od czasu do czasu. Proszę o poradę lub propozycje co kupić. Czy zostać przy JBL bar, czy szukać czegoś innego. cena najlepiej do 2 000. Muzyki słucham od pank rocka do hardstylu. Mam Power audio SONY MHCV21D i dźwięk jest moim zdaniem słaby, znajomy ma Głośnik mobilny JBL Flip 5 i dźwięk jest w moim odczuciu super. Cicho grając ma fajny niski bas. piszę to, aby trochę przedstawić Wam moje powiedzmy wymagania, co mi się podoba, a co nie. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cześć,

zestaw TAGA HARMONY TAV-606F SE lub TAGA HARMONY TAV-606F v.3, a do tego YAMAHA MUSICCAST R-N303D.

Możliwe, że będę mógł posłuchać tego sprzętu. A jakie Wy macie zdanie na ten temat. Ogólnie w jakimś salonie powiedziano mi, że do 3tys. ciężko coś fajnego znaleźć.

Pytanie czy może wtedy jakaś wieżyczka w tej kasie zagra lepiej, niż tanie kolumny podłogowe?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazda sroka swoj ogon chwali - ja piszac to slucham sobie Natalie Przybysz unplugged (akurat Tidal mi to zaproponowal) z Chromecast audio wpiete do Cyrus One i zasilajace Audio Physic Classic 3 (podstawkowe) i uwazam ze taki zestaw u ciebie tez by dal rade - i zaden sub nie bylby potrzebny:) A i filmy to niezle opedza. Jedyny problem jest taki ze ten zestaw "delikatnie" przekracza budzet 3kzl ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, jak już poszedłem dalej czyli RN 602 to pojawił się Pioneer SX-30dab, tylko czy warto go brać pod uwagę w tym zestawieniu? Na plus hdmi i wizualny wygląd, a jak dźwięk? 

Do tego pewnie będą grać Taga Azure lub te Harmony tav 606

Jak wypada ten Pioneer z Yamaha? 4kg cięższa Yamaha, więc czegoś mu pewnie brakuje 😛

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Wybór padł na RN602 + Taga Harmony Azure F-100 V.2.

W sumie jestem zadowolony i gra to coraz lepiej. Teraz muszę się pobawić z ustawieniem, ewentualnie zobaczyć jak zagra to z połączeniem typu bi-wiring.

Sub raczej nie będzie potrzebny, zresztą w sklepie po podłączeniu suba dźwięk był męczący ucho. A narazie słucham z minimalnie podkręconym basem.

Azure często są teraz na promocji, więc mogę polecić ten zestaw w tej cenie.

Komentującym dziękuje za wszelkie wskazówki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...