Skocz do zawartości

Nowy wzmacniacz, stare kolumny - czy coś wskuram?


almil

Recommended Posts

Witam,

Na wstępie napisze może skąd wziął się mój problem, dla którego piszę ten temat. Jestem (nie)szczęśliwym posiadaczem kolumn Alton 110 + New Mildton150 oraz amplitunera Sony STR-DE405. Mam ten zestaw już od kilku lat i w sumie jest ok. Lecz zaczyna mi chyba brakować trochę tej jakości dźwięku - obecnie nawet głośniki mobilne jak dla mnie oferują lepszą jakość dźwięku (przynajmniej w mojej ocenie, myślę tutaj np. o MARSHALL Acton II). Co postanowiłem? Zmieniam swój zestaw na jakiś w miarę przyzwoity zestaw stereo (o ile można tak powiedzieć przy moim budżecie). Jednak chciałem to podzielić na dwa etapy: najpierw wzmacniacz, za jakiś czas kolumny. Pytanie z tematu - czy zmieniając póki co sam wzmacniacz, coś w ogóle zyskam (przy założeniu, że zostają wtedy same Mildtony)?

Trochę danych:

1. Budżet: wzmacniacz 2000zł, kolumny 2000zł. Przewiduję również sprzęt używany, lecz z tego co widzę jeśli chodzi o wzmacniacze to używanych jest mało. Przewiduję w przyszłości rozbudowę na wyższą półkę.
2. Czego słucham? Głównie muzyka rock. Z aplikacji z telewizora, komputer, gramofon. Opcja BT jak najbardziej. Obecnie mam podłączony TV do amplitunera przez "DAC" z Chin za 25 zł ;)
3. Pokój ma powierzchnię 18m^2.
4. Czego oczekuję? Na pewno nie dudnienia z tych moich 4 kolumn. Chciałbym posłuchać muzyki o trochę lepszej jakości niż teraz. Na co dzień oglądanie TV.
5. Póki co moje typy wzmacniaczy/amplitunerów mieszczących się w budżecie:
- Denon PMA-600
- Yamaha A-S501
- Harman Kardon HK-3770
- Cambridge Audio AXR 100
6. Funkcje sieciowe mnie nie interesują

Czy wymiana (póki co) samego wzmacniacza przy moich kolumnach w ogóle coś da? Czy możecie polecić docelowe kolumny dla moich założeń?
 

Edytowano przez almil
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Zacząłbym od wymiany wzmacniacza ale podejrzewam, że wymiana kolumn nastąpi bardzo szybko, ponieważ Mildton będą dużym ograniczeniem. 
Jeśli chciałbyś postawić na wydajny wzmacniacz z BT to ze wszystkich, które wymieniłeś Cambridge Audio AXR100 byłby najlepszą opcją. Będzie charakteryzował się nieco bogatszą średnicą oraz lepszą kontrolą basu. Jako alternatywa może być NAD C356BEE, który zagra pełniej z lepszą przestrzenią oraz łagodniejszą górą. 

Kolumny to następny etap i tutaj możesz postawić na przestrzenne brzmienie Pylon Audio Pearl 25, jeśli chciałbyś mocniejszą podstawę basową to Tannoy 7.4. 
W 18m2 spokojnie poradzą sobie także Indiana Line Nota 550x ale w tym przypadku uzyskasz muzykalne i stonowane brzmienie, musiałbyś koniecznie posłuchać i ocenić samemu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...