Skocz do zawartości

Słuchawki do gier do 500zł z odpinanym kablem


Recommended Posts

Witam Wszystkich.

Szukam słuchawek w miarę dobrych do gier i filmów.

A konkretnie, żeby się nie powtarzać 10 razy.

1. Na netflixie na pc ciągle mi podpowiada dzwięk 5.1 a nie mam miejsca na głośniki. Czy są słuchawki które mogłyby zastąpić głośniki i miały podobny efekt żeby korzystac z dźwieku 5.1? To tak z ciekawosci sie pytam, ale jęsli są i ktoś poleca to może rozważę kupno.

2.Potrzebuje słuchawek do pc, głównie do gier i filmów. Aktualnie korzystam z 15-letnich głośników, wtedy to robili je dobrze, ale doszedłem do wniosku że skoro w filmach dają te super efekty to coś lepszego by sie przydało, a miejsce na zestaw kinowy nie mam. A ostatnio grałem w świetna grę fabularną i chciałbym w kolejnej części delektować się specjalnie komponowaną muzyką.

Będą służyć do gier i filmów. Najlepiej duże z dużymi nausznikami, w okolicy 300zł, ostatecznie do 500zł, jeśli się trafią jakieś bardzo dobre.

Specjalnie audiofilem nie jestem, ale słuch mam jeszcze raczej dobry, więc jakościowo nie musza powalać, ale miło by było słuchać pojedyncze elementy z otoczenia w grze.

3. Jakby się dało, to z odpinanym kablem, żebym mógł sobie krótszy podłączyć.

Z dodatkowych opcji nie musi być bluetooth albo mikrofon, acz może się przydać.

Podsumowując.

Słuchawki do dźwieku 5.1 - czy istnieją i jak dobre są?

Słuchawki do gier i filmów, wytrzymałe bo na dużą głowę, ale w miarę lekkie. Ciężkie i ciasne będą dla mnie bardzo niewygodne.

Samej muzyki raczej nie słucham.

opcjonalnie z odłączanym kablem(żeby przełączyć na krótki kabelek, nie bluetooth)

opcjonalnie mikrofon

cenowo:300-500

i to chyba wszystko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki wieloprzetwornikowe do podłączenia pod wyjście wielokanałowe PC moim zdaniem nadają się niemal wyłącznie do gier i wiążą się z tym różne komplikacje. Do tego takie nalezą do rzadkości. Zwykle dźwięk wielokanałowy na drodze elektronicznej przetwarza się do dwóch kanałów do słuchawek stereo. Dlatego większość słuchawek do PC obsługuje tylko 2 kanały. Ja wybrałbym do  tego celu Philips Fidelio X1s ( ich cena to około 400 zł ) . Można do nich dokupić dedykowany ( do X2 ) adapter bluetooth lub inny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ten Philips Fidelio X1s to widze że już nie dostepne, tylko na akcjach a i tam nie ma. Teraz to jakies Philips Fidelio X2 za półtora tysiąca.

Ale ten House of Marley i Positive Vibration 2 przewodowy z odpinanem kablem to wygląda interesująco.

Penrose X - drogi, tak drogi ze powinny spełniać wszystkie moje oczekiwania a nawet więcej, ale czy jestem aż takim audiofilem żeby to docenić.

Osobiście się jeszcze zastanawiam na Superlux HD-669 - recenzje w miare dobre i mają metalowy pałąk, więc od razu sobie wygiąć moge żeby pasowały.

 

W razie jakby ktoś miał jeszcze jakies propozycje, to wciąż się zastanawiam. Tyle tych modeli że ciężko ustalić bez sprawdzania.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X1 były flagowcami Philipsa dość dawno temu. Zastąpiły je potem X2, X2HR i ostatnio X3. Na rynku azjatyckim jakiś czas temu pojawiła się ich reedycja X1s jako poprawione X1 sprzedawane z krótszym kabelkiem i bez redukcji do gniazda jack 6,3 mm, dostępne w bardziej atrakcyjnej cenie. https://pl.aliexpress.com/item/32842170606.html

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

a ja bede oryginalny tutaj i podrzuce propozycje słuchawek za 200 zł  SPC Gear Viro  , niech Cie nie zmyli ,ze to gamingowe słuchawki , maja odpinany mikrofon , odpinany kabel , sa wygodne i solidnie wykonane a dzwiek w muzyce i efektach typu wybuchy , strzały jak na te cene jest bdb. - to luzna propozycja , mozliwe ,ze masz wyzsze oczekiwania ale proponuje jedno - sprawdz je gdzieś a pozniej sam zdecyduj czy spełniają twoje oczekiwania czy tez jednak oczekujesz czegos wiecej. U mnie z karta zintegrowaną ALC892 graja bdb. Z pewnoscią mozna lepiej ale czy za te cene ? Sam bym chcial wiedziec czy np encore rockmaster sa dzwiękowo lepsze.

ps. w rev1.1 masz dodatkowe nauszniki materiałowe

Edytowano przez helmut..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W koncu doszedłem do wniosku, że jakbym kupił drogie słuchawki to jeszcze musze dokupić karte i wzmacniacz i nie wiadomo co jeszcze.

Wiec po poszukiwaniach zdecydowałem się na

https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-encore-rockmaster-oe/

Czy jestem zadowolony? Ciężko powiedzieć. Do tej pory słuchałem tylko z głośników z pod monitora, wiec w słuchawkach jest.....inaczej.

Na pewno dostrzegam teraz bez problemu szczegóły w ścieżkach dźwiekowych czy detale w tle podczas pozmowy postaci. Dobrze otulają uszy, nie jest mega izolacja, ale na tyle że można się skupić na grze i nie ściska głowy. Mam w nich wrażenie jakbym słuchał siedząc w sali. Nie wiem czy to dobrze czy źle, dla mnie to coś nowego.

minusem  jest krótki kabel, bez przedłużenia nie da rady.

Jak się domyślam, super dobre słuchawki na pewno są też ciężkie, a to będzie przeszkadzać mi w grze, więc muszę trochę poświecić na jakości.

A z powodu pandemii nie za bardzo mogę jeździć i sprawdzać wszędzie.

Dziękuję wszystkim za poświęcony czas.

o szlag, widze że te SPC gear Viro też wyglądają zachęcająco. Może nawet i na nie bym się zdecydował gdybym wiedział wczesniej. Niestety już rockmastera kupiłem i nie moge zwrócić. Może jak będe musiał cos załatwić na miescie to podjade gdzie mają i spróbuje porównać na miejscu. Dodam sobie je do ulubionych narazie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez sie nad tymi rockmasterami zastanawialem mocno ale kupilem SPC Gear Viro w promocyjnej cenie 170 zł i jak dla mnie mają same zalety jak na razie (oczywiscie w tej cenie) , do tego duzym plusem jest nie tyle pozycjonowanie w grach ale dobry dzwięk w muzyce, no i maja jedna wielką zalete dla mnie , pal licho mikrofon, ktory na tle innych gamingowych czesto dozszych słuchawek wypada bdb, ale posiadają regulację głośnosci na kablu . Brak tej opcji by mi mocno przeszkadzał. 

Kabel sobie dokup , bo 1 mt to troche lipa,

a jeszcze co do mojego zakupu tego SPC to troche z przypadku , bo nie brałem ich pod uwagę , bo SPC ??? co to jest ??? nie znam...  ale kolega kupił i mowi ,ze niezłe , poczytalem troche recenzji , opinii i kupilem i jestem miło zaskoczony

zadowolenia z Encore zycze , posłuchaj jakiejs dobrej muzy w dobrej jakosci i sie delektuj :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...