Skocz do zawartości

Amplituner sieciowy


marzena

Recommended Posts

Poszukuję amplitunera sieciowego do kolumn B&W DM603 do 3500zł. Pomieszczenie 29m2 . Rozważam Onkyo TX-8270, Denon-DRA800H, Yamaha r-n803d, Marantz nr1200

Który będzie najlepiej brzmiał. Może jeszcze jakaś inna propozycja. Słucham rock, jazz ,pop w większości wieczorkiem nie za głośno ale czasem lubię "mocno przygłośnić" 

Edytowano przez marzena
pomyłka w modelu kolumn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

wymieniłaś amplitunery które spełniają kryterium cenowe, ale to nie są nawet konkurenci.

Yamaha 803 jest o klase lepsza od pozostałych. Jednak łączenie Yamahy z bowersami to ryzyko zbyt dużej góry. Najlepszą opcją byłby Onkyo 8390 ale jest niedostępny.

Z zaproponowanych przez Ciebie mimo niższej lasy myślę że spasuje Denon DRA 800.

Ewentualnie bo budzet pozwala wybrac Magnata MR 780 + iEAST M30 PRO

Wówczas masz klasowy amplituner pasujący pod kolumny i dobre źródło.

Zapraszam na odsłuch i po wyceny

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Po gatunkach muzycznych ciężko dobrać idealną elektronikę, ponieważ można słuchać w różny sposób muzyki rockowej. Jeśli chciałabyś uzyskać dynamiczne brzmienie z mocniejszą górą to zwróciłbym uwagę na Yamahę RN803d lub Marantz NR1200, który zapewni lepszą kontrolę dołu oraz szerszą scenę dźwiękową. 
Jeśli chciałabyś postawić na muzykalność to Denon DRA800h byłby dobrym kierunkiem. Alternatywą może być Magnat MR780 lub Audiolab 6000a w połączeniu z iEast M30 PRO czy Audio Pro Link 1. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie umówienia odsłuchu oraz po wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, S4Home napisał:

Cześć,

wymieniłaś amplitunery które spełniają kryterium cenowe, ale to nie są nawet konkurenci.

Yamaha 803 jest o klase lepsza od pozostałych. Jednak łączenie Yamahy z bowersami to ryzyko zbyt dużej góry. Najlepszą opcją byłby Onkyo 8390 ale jest niedostępny.

Z zaproponowanych przez Ciebie mimo niższej lasy myślę że spasuje Denon DRA 800.

Ewentualnie bo budzet pozwala wybrac Magnata MR 780 + iEAST M30 PRO

Wówczas masz klasowy amplituner pasujący pod kolumny i dobre źródło.

Zapraszam na odsłuch i po wyceny

Dziękuję za rady.Ale skoro mam być niezadowolona z Denon lub Marantz a Yamaha średni pasuje do B&W to może coś dołożę. Jaka byłby wtedy alternatywa dla Onkyo 8390 ? Wolę jedno urządzenie dlatego Magnat + nie za bardzo mnie interesuje.  

 

 

Dziękuję za rady.Ale skoro mam być niezadowolona z Denon lub Marantz a Yamaha średni pasuje do B&W to może coś dołożę. Jaka byłby wtedy alternatywa dla Onkyo 8390 ? Wolę jedno urządzenie dlatego Magnat + nie za bardzo mnie interesuje.  

4 godziny temu, Q21 napisał:

Cześć,
Po gatunkach muzycznych ciężko dobrać idealną elektronikę, ponieważ można słuchać w różny sposób muzyki rockowej. Jeśli chciałabyś uzyskać dynamiczne brzmienie z mocniejszą górą to zwróciłbym uwagę na Yamahę RN803d lub Marantz NR1200, który zapewni lepszą kontrolę dołu oraz szerszą scenę dźwiękową. 
Jeśli chciałabyś postawić na muzykalność to Denon DRA800h byłby dobrym kierunkiem. Alternatywą może być Magnat MR780 lub Audiolab 6000a w połączeniu z iEast M30 PRO czy Audio Pro Link 1. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie umówienia odsłuchu oraz po wyceny. 

Dziękuję za rady.Ale skoro mam być niezadowolona z Denon lub Marantz a Yamaha średni pasuje do B&W to może coś dołożę. Jaka byłby wtedy alternatywa dla Onkyo 8390 ? Wolę jedno urządzenie dlatego Magnat + nie za bardzo mnie interesuje.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kolegę, który posiadał zestaw Yamahy 803 i BW 603.

Był super zadowoly. Gdy dokonałem zakupu A-S1200, na taki krok zdecydował się i on.

Teraz u niego w salonie gra 1200 + BW 603,  a w sypialni R-N803 + BW 607.

I jest mega zadowolony. Uważa nawet ,że 803 gra lepszym basem niż 1200 (choć ja , akurat się z tym nie zgadzam, bo dla mnie 1200 gra dużo lepszym basem niż 701, którą miałem - ale to na marginesie).

I jest zadowolony.

Także , to nie jest tak, jak często na tym forum pisza ,że YAMAHA i BW wykluczają się.

Dla niektórych to super połączenie.

Sprawdź, przetestuj sama.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.03.2021 o 12:06, marzena napisał:

Dziękuję za rady.Ale skoro mam być niezadowolona z Denon lub Marantz a Yamaha średni pasuje do B&W to może coś dołożę. Jaka byłby wtedy alternatywa dla Onkyo 8390 ? Wolę jedno urządzenie dlatego Magnat + nie za bardzo mnie interesuje.  

No to może być problem.

Dlatego że właśnie dzielenie urzadzeń da Ci wybór.

Jeśli nie to Marantz ale nie 1200 n ona także zagra jasno z bowersami tylko 7000N. tu będzie znacznie lepiej. Albo Arcam SA 30. Genialny wzmacniacz. ale cena znacznie wyższa.

Szerszy wybor bedziesz mieć jak wybierzesz dwa urzadzenia. Zwłaszcza że ten odtwarzacz sieciowy możesz połozyć za amplitunerem tak że go w ogoóle nie widac.

9 godzin temu, terracan1929 napisał:

Także , to nie jest tak, jak często na tym forum pisza ,że YAMAHA i BW wykluczają się.

Oczywiście że tak. Są osoby którym to pasuje i powiedział bym że wtedy w porządku. Po odsłuchu. Jednak znaczna większość unika takiego połączenia. Nawet dystrybutor Top HiFi kiedyś o tym psiał.

Pozdraawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim przypadku warto byłoby dołożyć do Marantza PM7000n, który zagra bardziej wyrafinowanym brzmieniem niż NR1200, który będzie po jaśniejszej stronie. Zyskasz lepszą kontrolę dołu oraz bardziej nasyconą średnicę. 
W wyższej kategorii cenowej masz Arcama SA30 lub Atoll SDA200 Signature. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Oczywiście że tak. Są osoby którym to pasuje i powiedział bym że wtedy w porządku. Po odsłuchu. Jednak znaczna większość unika takiego połączenia. Nawet dystrybutor Top HiFi kiedyś o tym psiał.

Dystrybutor rzeczywiście kiedyś coś takiego napisał o połączeniu Yamahy z Bowersami, ale chodziło mu o poprzednią generację serii 600. Bądźmy precyzyjni.

Słuchałem u siebie modelu 603 i uważam, że to bezpieczne i uniwersalne brzmienie. Nie ma się co bać, że będzie za sucho czy za ostro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, terracan1929 napisał:

Może i pisał, ale sam sprzedaje zestawy R-N 803 + BW   :) 

Bo jest dystrybutorem :/

Inni tez tak robią. Tak się robi promocję cenowe a nie klasowe.

22 godziny temu, Kraft napisał:

Dystrybutor rzeczywiście kiedyś coś takiego napisał o połączeniu Yamahy z Bowersami, ale chodziło mu o poprzednią generację serii 600. Bądźmy precyzyjni.

Słuchałem u siebie modelu 603 i uważam, że to bezpieczne i uniwersalne brzmienie. Nie ma się co bać, że będzie za sucho czy za ostro.

No nie do końca.

Słuchałeś z Marantzem. Yamaha gra jednak mocniejszym ale wlaśnie suchszym dźwiękiem.

To na pewno nie jest połączenie które się wybiera w ciemno.

15 godzin temu, marzena napisał:

A czy może ktoś zaoferować PM7000n w dobrej cenie?

Zapraszam na PW

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że trzeba jeszcze trochę poczekać. Jak top Hi-Fi nie będzie już miało Bowersów na wyłączność, to nagle zaczną one "grać" ze znacznie szerszym spektrum elektroniki. Nawet z Yamahami;) Zapamiętajcie moje słowa. Może to już niedługo, bo ni z tego, ni z owego, Top Hi-Fi zaczęli sprzedawać konkurencyjne KEF-y. Czuję, że idzie na zmianę pogody. I zmianę mitologii. Nagle jedne marki zaczną "grać" z innymi markami, choć jeszcze niedawno były odradzane. Nie pierwszy raz...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...