Skocz do zawartości

Wsparcie w doborze sprzętu


Dawid Stanisz

Recommended Posts

Witam wszystkich :)

Szykuję się do małej rewolucji dźwiękowej w swoim mieszkaniu.

Mianowicie posiadam obecnie stary sprzęt wieżę LG FR 685 fr. Nie jestem zadowolony z dźwięku który mi dają, poszukuję sprzętu który zaspokoi zarówno rockowe brzmienia jak i muzykę elektroniczną z głębszym basem ale nie będzie z mocą słabszą niż to co posiadam.

Dodam, że jestem raczej lajkiem i nie do końca odnajduję się w gamie audio.

Wstępnie troszkę pokopałem po różnych stronach jak i tutaj na forum.

Myślę aby skusić się na zestaw 2 kolumn + subwoofer, 2.1 jak mniemam?

Poszukuję wsparcia merytorycznego co do wyboru wzmacniacza oraz kolumn, subwoofera.

Zakupy przewiduję raczej do 3000zł, no chyba że ucho by tego wymagało to do 4000 :) aczkolwiek nie jestem audiofilem, to 1zestaw jaki bym kupował więc może i by mi wystarczyło coś w połowie tych kwot.

Subwoofer przewiduję, że mógłbym dokupić w czasie późniejszym jeżeli by budżet nie domagał.

 

Pozdrawiam :)

 

edit.

Wstępnie myślałem o czymś takim jeżeli chodzi o same głośniki TAGA HARMONY TAV-806F.

Pomieszczenie w którym by to było umieszczone to około 15m2 z tego też względu zależy mi aby dyfuzor był z przodu. Kwestia jeszcze doboru wzmacniacza, fajnie żeby miał komunikację wifi ale nie kosztował majątek, aczkolwiek wymogiem jest dobry dźwięk :)

 

 

Edytowano przez Dawid Stanisz
poprawa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Masz małe pomieszczenie więc wystarczą Ci kolumny podstawkowe. W którymś z sąsiednich wątków, jeden z kolegów pisał o promocji w salonie @Q21na amplituner yamaha 603 plus kolumny heco Aurora 300. Może warto byłoby spojrzeć na coś takiego. Bądź też inny klasyk - smsl q5 pro plus KEF Q350, a do tego streamer typu chromecast.

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, seba3002 napisał:

Masz małe pomieszczenie więc wystarczą Ci kolumny podstawkowe. W którymś z sąsiednich wątków, jeden z kolegów pisał o promocji w salonie @Q21na amplituner yamaha 603 plus kolumny heco Aurora 300. Może warto byłoby spojrzeć na coś takiego. Bądź też inny klasyk - smsl q5 pro plus KEF Q350, a do tego streamer typu chromecast.

Pozdrawiam 

Amplituner? Wzmacniacz stereo mi nie wystarczy jakiś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, S4Home napisał:

A co będzie źródłem w przypadku wzmacniacza?

Wystarczy, pewnie było by i lepiej. Ale musisz dokupić źródło.

Yamaha Rn 602 nie 603 + Aurora 300 to fajny typ.

Ewentualnie Q5Pro + KEF Q 350

Albo wzmacniacz to wówczas Cyrus ONE + ELAC B6.2

Zapraszam na odsłuch oraz po wyceny.

Ah dobrze rozumiem, zatem muszę kupić amplituner, a ewentualnie później sobie dokupić wzmacniacz?

Czy zamiast KEF Q 350 nie była by w podobnej cenie lepsza jakaś kolumna stojąca 3 drożna?

Ktoś jest w stanie porównać Kef Q350 oaz Magnat signature 503?

Edytowano przez Dawid Stanisz
zmiana
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Chyba nie do końca zrozumiałeś o co chodzi ze źródłem. Pytamy z czego będziesz słuchał ( TV, Spotify, TIDAL, Radio, CD czy może jeszcze z czegoś innego). Amplituner ma wbudowane opcje sieciowe i daje wiele możliwości, jeśli nie korzystasz z Tidala czy Spotify to amplituner stereo będzie Ci zbędny i wystarczy kupić wzmacniacz.

Z bezpiecznych wyborów masz Yamahę RN602 + Heco Aurora 300 lub Yamaha AS701 + Heco Aurora 300 jeśli nie zależy Ci na opcjach sieciowych. 

Jeśli chciałbyś postawić na muzykalniejszy charakter brzmienia to polecam zwrócić uwagę na NADa C326BEE w połączeniu z Q Acoustic 3020i lub 3030i jeśli lubisz więcej dołu. 

Kef Q350 to dynamiczne brzmienie z czystą górą oraz naturalnym środkiem. Magnat Signature 503 to zdecydowanie ostrzejsze brzmienie z mocniej wyeksponowaną górą pasma oraz szybszym dołem. 

Subwoofer zostawiłbym na sam koniec, ponieważ może się okazać, ze nie będziesz go w ogóle potrzebował. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie nie zrozumiałem.

Głównie słucham z spotify bądź youtube ale poprzez PC gdzie łączę się jackiem.

Oprócz Kef Q350 jakie kolumny podstawkowe do 2500zł(za dwie) są godne polecenia? Chcę sobie zrobić większy research o nich.

 

2 minuty temu, seba3002 napisał:

Kolego @Dawid Stanisz, a po kiego grzyba do małego pokoju potrzebna Ci podłogowa, trójdrożna kolumna. I do tego jeszcze ten sub. W cenie podłogówki dostaniesz lepszy monitor a do 15 metrów taka konstrukcja spokojnie wystarczy. 

Znaczy obecnie mam kolumny podstawkowe trójdrożne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, TomekN napisał:

No gdzieś w torze audio przydałby się jakieś filtry/EQ/REQ i inne bajery typu YPAO Volume czy Dynamic EQ, aby dopasować brzmienie do swoich preferencji i sprawić, że będzie przyjemne dla Ciebie

@TomekNa to tak tak jak najbardziej. Chodziło mi, że nie potrzebuję komunikacji z spotify, wifi, o te bajery :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, TomekN napisał:

No to wniosek słuszny. Ja np. nie używam Spotify Connect w amplitunerze, wygodniej mi przesyłać Spotify z innego urządzenia po SPDIF. Jakość jest taka sama.

@TomekN w moim przypadku muzykę będę odtwarzał głównie z komputera.

@TomekNmógłbyś mi polecić jakiś wzmacniacz do Dali Oberon 3? Przymierzam się do nich właśnie :) Tylko się zastanawiam, raczej nie będę narzekał żeby za cicho grały?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, seba3002 napisał:

A możesz zdradzić czemu właśnie one? 

@seba3002 podobają mi się wizualnie i opinie w większości są bardzo pozytywne. Jednakże tak czy siak będę musiał się przejść bądź przejechać i posłuchać kef q350 też mnie interesują. Ale wzmacniacz chyba już bym mógł wybrać? hm

Może jednak Denon DRA-800H albo Magnat MR 780? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...