Skocz do zawartości

Wsparcie w doborze sprzętu


Dawid Stanisz

Recommended Posts

21 minut temu, seba3002 napisał:

Denon na pewno nie do Dali, do Kefów nie wiem. Moim zdaniem też może delikatnie zamulić dół. Magnata nie znam. Aczkolwiek patrząc na ceny z 3000 zł robi Ci się już blisko 5000. No i skoro źródłem ma być komputer, po co Ci amplituner? 

@seba3002 W takim razie co mi tego dołu nie zamuli?

Jeżeli ma mi podejść cena pod 5000 razem z kolumnami to przystanę na to. Jednak chyba nie złożę dobrego(jak dla zwykłego kowalskiego nie audiofila) zestawu do 3k.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ja zacząłbym od pójścia na odsłuchy. Na razie jesteś zdaje się na takim etapie, że jedyne czym się kierujesz to opinie w internecie i wygląd sprzętu. A może być tak, że spodoba Ci się zestaw, którego nikt Ci tutaj nie poleci. 

Niektórzy pewnie powiedzieliby, że i za 10000 nie złożysz dobrego zestawu. Ale za 3000 masz już np wspominane kefy i smsl q5 pro. A jeśli poszukasz w używkach to i na dobre piwo zostanie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna kwestia a mianowicie głośność. 

Lubie czasem posłuchać dość głośno, że nawet sąsiedzi słyszą, a w pokoju obok ciężko rozmawiać. Obecnie jedna kolumna która mam(napisałem w 1 poście) dostarcza mi dość mocy. Czy kef q350 bądź np. Heco Aurora 300 przy zasilaniu Denon Dra 800H również będzie wstanie mocniej,, ryknąć"? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Q21

Czy u Was można głośniej przetestować sprzęt? :)

Tak się składa że na dniach będę jechał na Śląsk. 

2 minuty temu, TomekN napisał:

Oj tak. Jak sprzedawałem Q350 to nabywca chciał ich posłuchać głośniej i aż sam się zdziwiłem..

A sam je używałeś czy tylko przehandlowałeś? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, TomekN napisał:

Tak.

Nie prawda.

Jeśli podłączył by tak jak pisał przez jack to jakość dzwieku będzie gorsza niż puszczenie tego samego przez amplituner. DAC w komputerze to dno.

Być może sam wzmacniacz doda więcej energii i lepszy dzwięk z siebie. Ale tutaj ewidentnie mamy styczność z pominięciem źródła.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, S4Home napisał:

Nie prawda.

Jeśli podłączył by tak jak pisał przez jack to jakość dzwieku będzie gorsza niż puszczenie tego samego przez amplituner. DAC w komputerze to dno.

Być może sam wzmacniacz doda więcej energii i lepszy dzwięk z siebie. Ale tutaj ewidentnie mamy styczność z pominięciem źródła.

 

 

 

Najlepiej zatem, żeby wzmacniacz/amplituner miał komunikację wifi i odpalał spotify :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

No właśnie i robi się cena. Albo żeby miał wejście USB - DAC

Wówczas możesz podłączyć swój komputer jako źródło.

co mamy pożyczyć na test?

 

A jak przebiega wypożyczenie?

9 godzin temu, Dawid Stanisz napisał:

@S4Home

Czy u Was można głośniej przetestować sprzęt? :)

Tak się składa że na dniach będę jechał na Śląsk. 

A sam je używałeś czy tylko przehandlowałeś? 

Wiadomość miała być do Was :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Dawid Stanisz napisał:

Czy u Was można głośniej przetestować sprzęt? :)

Tak się składa że na dniach będę jechał na Śląsk. 

Oczywiście, że można ale w granicach rozsądku, ponieważ niektórzy próbują od razu na maxa ustawić głośność i głośniki zaczynają charczeć. Jak słyszymy przesterowania lub widzimy, że wychył membrany jest duży to nie polecam dawać głośniej. Wszystko z głową ;) , a na odsłuch musielibyśmy się umówić. 

23 godziny temu, Dawid Stanisz napisał:

mógłbyś podlinkować to co wspomniałeś?

Heco Aurora 300
QA 3020i
QA 3030i
KEF Q350

Pod KEF Q350 świetnie sprawdziłby się Magnat MR780 i będzie to lepsza opcja niż Denon DRA800h ale mniejsza funkcjonalność. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, seba3002 napisał:

A ja mam jakieś dziwne przeczucie, że u kolegi mogłyby sprawdzić się Klipsch rp 600m. Grają "dużym" dźwiękiem, łatwo je napędzić i łatwiej im będzie zagrać "głośno". Zresztą być może nie warto tutaj wydawać zbyt dużych pieniędzy skoro głównym parametrem ma być "głośność". 

Głośność jest parametrem ważnym ale nie głównym, głównym jest jakość :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

Nie prawda.

Jeśli podłączył by tak jak pisał przez jack to jakość dzwieku będzie gorsza niż puszczenie tego samego przez amplituner. DAC w komputerze to dno

Sorry, nie wczytywałem się w wątek, założyłem że nikt nie będzie podłączać komputera dalej analogowo.
Pisałem o sensownych, cyfrowych metodach podłączenia (SPDIF, USB, HDMI).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też tak nie do końca, że USB, zależy jaki XMOS ma dany DAC do komunikacji przez USB.

Według mnie zamieszaliście koledze mocno. Nie wie jakiego brzmienia oczekuje i to jest strzelanie na oślep.

@Dawid Stanisz

Potrzebujesz po prostu wzmacniacza (nie żaden amplituner), który na wejście USB. Wypożycz jakikolwiek zestaw (z tu polecanych), przesłuchaj kilka dni, napiszesz wrażenia i koledzy doradza, który element zmienić by się bardziej podobało. Wrócisz i wypożyczysz nowy. Nawet nie musisz wypożyczać, w sumie wystarczy kupno i zwrot. Przez Internet masz 14 dni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, TomekN napisał:

A w którym konkretnie DACu sygnał odbierany przez USB jest gorszy od sygnału obieranego przez SPDIF?

Znowu chcesz się kłócić Tomek?

CA DM100

PC>USB>DAC, Hifiberry>COAX>DAC

Gra to kompletnie inaczej, niekoniecznie gorzej.

1 godzinę temu, HQ150 napisał:

Jaki konwerter USB-I2s. Niekoniecznie musi to być XMOS. I  np. czy zasilony po USB czy ma swoje liniowe zasilanie.

To już mniejsza z tym. Nie chcę już mieszać autorowi, jak już dosyć namieszane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DudasDudek napisał:

Znowu chcesz się kłócić Tomek?

CA DM100

PC>USB>DAC, Hifiberry>COAX>DAC

Nie chcę się kłócić, chciałem jedynie obśmiać Twoje audiofilskie podejście (obejmujące słyszenie różnic "na ucho").

A tak się składa, że CA DM100 został dokładnie opomiarowany. Jego potencjalnie najgorsze wejście (ale tylko Twoim zdaniem) tj. USB, zapewnia SINAD na poziomie 100dB, co oznacza zupełną transparentność dla ludzkiego słuchu. Dodatkowo, nie ma żadnych możliwych do usłyszenia różnic pomiędzy wejściami USB, SPDIF Coax i SPDIF Optical (Toslink):
 

1109807155_CambridgeDacMagic100USBDACJitterAudioMeasurement.png.6bb6102b8afbabfb805a8712f5dd36d9.png

- jakiekolwiek drobniutkie różnice są przypadkowe i znacznie poniżej poziomu słyszalności.

A Ty słyszysz różnice, tak?
To może chociaż udowodnisz to w podwójnie ślepym teście. Jeśli gra kompletnie inaczej, z łatwością odróżnisz jedno wejście od drugiego.
Tylko proszę, nie wycofuj się rakiem ze swojego zdania. Nie zmiękczaj go, nie mieszaj w mętnej wodzie.
Po prostu zrób test i udowodnij, że wiesz o czym piszesz.
 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TomekN ok, zrobiłeś sobie dobrze? To możesz już iść.

Być może to wina mojego starego laptopa, średnio mnie powód interesuje. Zwłaszcza, że obsługa Maliny telefonem jest wygodniejsza.

Testy robię dla siebie i Tobie nic udowodnić nie zamierzam, bo mam Cię w d. Udowadniać typkowi, co słucha muzyki na amplitunerze kinowym haha.

Serdecznie nie pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, DudasDudek napisał:

zależy jaki XMOS ma dany DAC

[ 6 godzin różnicy ]

3 minuty temu, DudasDudek napisał:

Być może to wina mojego starego laptopa, średnio mnie powód interesuje

😁

 

A tak ładnie prosiłem, abyś nie zmiękczał swojego zdania i nie wycofywał się rakiem 💁‍♂️🙂
 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, DudasDudek napisał:

@TomekN ok, zrobiłeś sobie dobrze? To możesz już iść.

Być może to wina mojego starego laptopa, średnio mnie powód interesuje. Zwłaszcza, że obsługa Maliny telefonem jest wygodniejsza.

Testy robię dla siebie i Tobie nic udowodnić nie zamierzam, bo mam Cię w d. Udowadniać typkowi, co słucha muzyki na amplitunerze kinowym haha.

Serdecznie nie pozdrawiam.

Wow. Just wow. Elokwencja i obrażanie się :D Zabierz zabawki i uciekaj :D

Bo ślepego testu niektórzy boją się jak kura ognia :>>>>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, TomekN napisał:

Nie chcę się kłócić, chciałem jedynie obśmiać Twoje audiofilskie podejście (obejmujące słyszenie różnic "na ucho").

A tak się składa, że CA DM100 został dokładnie opomiarowany. Jego potencjalnie najgorsze wejście (ale tylko Twoim zdaniem) tj. USB, zapewnia SINAD na poziomie 100dB, co oznacza zupełną transparentność dla ludzkiego słuchu. Dodatkowo, nie ma żadnych możliwych do usłyszenia różnic pomiędzy wejściami USB, SPDIF Coax i SPDIF Optical (Toslink):

- jakiekolwiek drobniutkie różnice są przypadkowe i znacznie poniżej poziomu słyszalności.

 

 

5 godzin temu, DudasDudek napisał:

PC>USB>DAC, Hifiberry>COAX>DAC
 

W tym przypadku nie stawialbym na 100% nierozpoznawalnosc bo jest druga niewiadoma. Należaloby zweryfikowac czy malina vs pc nie wprowadza jakis zmian. Zakladam że porówninie było robione swiadomie i przy wylączonych modyfikatorach. Jesli tak to i tak jest wiele mozliwosci błędu, moze byc byk w sofcie, czasami sie kliknie jakis checkbox gdzies w okienkach i sie zapomni, jeśli test był na streamingu to inny sprzęt moze lykac inna jakosć, watpie aby przykladowo taki tidal mial jeden rip master a potem go konwertował w locie na gorsze jakosci, raczej jest kilka ripów, cholera wie czy ktorys nie zostal podciagniety lekko, lepiej testowac z pliku.

Edytowano przez Kenobi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...