Skocz do zawartości

jaki subwoofer do stereo?


Lukasz.h2o

Recommended Posts

cześć,

prośba o pomoc czy któryś z poniższych jest czegoś wart albo czy któregoś unikać jak ognia:)
Budzet okrojony stąd poniższe zestawienie:
POLK AUDIO PSW10
TAGA TSW-90 v.3
Linie-300-SW-WH

Sprzęt wspomagałby słuchanie muzyki (i drugorzędnie oglądanie filmów) na obecnym:
yamaha rn-602
indiana line nota 550X (stereo)
25m^2

Celem jest wspomozenie niskih tonów, ktorych teraz prawie nie ma, nieduzym kosztem, chyba kluczowe by subwoofer mial automatyczne włączanie.
Mile widziane inne propozycje/ sugestie:)

dziękuję

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Niestety ale muszę Cię zmartwić, ponieważ wszystkie opcje to wyrzucenie pieniędzy w błoto. W kinie domowym Klipsch R12sw sprawdziłby się bardzo dobrze ale w stereo bas będzie się za mocno wlekł. W przypadku stereo masz REL czy SVS ale w obu przypadkach cena zapewne będzie problemem. Możesz jeszcze spojrzeć na Fyne Audio F3.8

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć,

dziękuję! Tego się bałem...
Czy laik może sprawdzić sprawność używanego sub'a? Czy słysząc go pierwszy raz jak tylko nie rzęzi to nie zauważę typowych usterek?:)
A czy sub'y np. Yamaha NS-SW100 (widywane w salonach HiFi), pomijając brak automatycznego włączania, to nadają się do muzyki, czy to także bardziej pod zestawy kina domowego? Pytam, bo producent oczywiście reklamuje sie ze super do kina i super do muzyki.... Albo drozszy NS-SW200...?
Dziekuje za polecone modele- poszukam po necie. I wybaczcie że tak dopytuje:)

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta Yamaha też jest typowo kinowa. W dodatku nie ma praktycznie żadnych opcji/funkcji, jest nie odsprzedania jako używana, a zapewne tak się skończy kupienie jej w najbliższym czasie.

W tak małych pieniądzach tylko i wyłącznie używane. Wiadomo, że to ryzyko. Obejrzeć z zewnątrz, jak wygląda membrana. Jeśli brzmi dobrze, to powinien posłużyć. Jeśli coś będzie nie tak to odrazu będą trzaski, jakieś dziwne dźwięki, albo po prostu nie ruszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedzi.

Tannoy TS2.8 jest niedostepny aktualnie... zatem pytanie, czy czekac az sie moze znowu pojawi, czy faktycznie Fyne Audio F3.8 jest godną alternatywą?
Jesli Fyne Audio:
- jak powinno się łączyć go z amplitunerem: LFE czy RCA?
- Czy taki sub faktycznie uruchamia sie i gasnie w momencie uruchomienia amplitunera / przejscia w standby?
- I do czego sluzy "trigger"? Czy z moim aplitunerem to sie jakos przyda?

dziękuję

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tannoy prawdopodobnie już się nie pojawi. Więc to czekanie na spadającą gwiazdkę.

Fyne F3.8 jest niezły w stereo. Na pewno najlepszy z modeli o których była tu mowa.

6 godzin temu, Lukasz.h2o napisał:

- jak powinno się łączyć go z amplitunerem: LFE czy RCA?

Jak masz wyjście LFE to tym

6 godzin temu, Lukasz.h2o napisał:

Czy taki sub faktycznie uruchamia sie i gasnie w momencie uruchomienia amplitunera / przejscia w standby?

Uruchamia się gdy dostanie sygnał basowy z gniazda amplitunera. Gaśnie gdy takiego sygnału nie ma po upływie 3/5 minut.

6 godzin temu, Lukasz.h2o napisał:

I do czego sluzy "trigger"? Czy z moim aplitunerem to sie jakos przyda?

Do wzbudzania. Z Amplitunerem się nie przyda. Działą zapewne lepiej niż auto wykrywanie sygnału.

Zapraszam po wycenę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Państwo S4Home oraz Q21 - w innym poscie na pytanie o sub "glownie do muzyki" poleciliscie zgodnie Magnat Sub 302A, co mi sie podoba bo jest znacznie tanszy, ale czy faktycznie dobry do muzyki, czy nieporozumienie i polecaliscie jedynie pod kątem kina domowego? Czyli, wybaczcie ale musze dopytac: Magnat Sub 302A czy Fyne F3.8 (biorac czywiscie jakosc i cene)?

"Jak masz wyjście LFE to tym"
- ta Yamaha ma takie wyjscie sub, jak na ponizszym zdjeciu.
 

Jak juz mowimy o polaczeniach, to jeszcze jedno pytanie:
sluchajac muzyki z laptopa powinienem koniecznie uzyc DAC'a, czy moze jakiejś przejsciowki, by odseparowac dzwiek z HDMI? Lub kupic pcmcia do laptopa, by zrobic wyjscie optical lub coaxial? Aktualnie wychodze z laptopa mini jackiem i wpinam sie w amplituner 2xRCA (gra znacznie ciszej niz bezposrednio z sieci np. z TIDALa, ale na szczescie nie jakos znacznie gorzej).


image.png.e077f72bd63245f0438327f8c9799816.png


 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Lukasz.h2o napisał:

Państwo S4Home oraz Q21 - w innym poscie na pytanie o sub "glownie do muzyki" poleciliscie zgodnie Magnat Sub 302A, co mi sie podoba bo jest znacznie tanszy, ale czy faktycznie dobry do muzyki, czy nieporozumienie i polecaliscie jedynie pod kątem kina domowego? Czyli, wybaczcie ale musze dopytac: Magnat Sub 302A czy Fyne F3.8 (biorac czywiscie jakosc i cene)?

Nie bardzo. Na pewno była tam inna rozmowa. Bo typowo do uzyki nie polecam tego suba. Fyne jest lepszy.

Magnat to najlepszy sub w swojej cenie jeśli chodzi o kino na Polskim rynku.

Kup sobie przejściówkę z USB na optyka albo coaxiala i później podłącz amplituner. No albo DAC by się przydał. Kwestia ceny.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór padł na powystawowego fyne F3.12 (w cenie) - mam tylko nadzieje, że nie trafiłem na przypadek gdzie najwyższy model jest niestety gorszy od najniższego:)
Bardzo dziękuję za pomoc!

I teraz tak, 7-8 stówek za "Cambridge DacMagic 100" wolałbym nie dawać, bo to do bardziej profesjonalnych zestawów jednak... dla mnie (mojego budżetowego zestawu) cos w okolicach 100zł powinienem znaleźć:)
Tak więc pytanie czy szukać jakiegoś taniego DACa, czy faktycznie przejściówki USB-coaxial/optyk?
I jeśli DAC to wyjście 2xRCA czy może być wyjście mini jack? Wtedy użyłbym obecnego kabla.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.03.2021 o 12:08, Lukasz.h2o napisał:

Sprzęt wspomagałby słuchanie muzyki (i drugorzędnie oglądanie filmów) na obecnym:

yamaha rn-602
indiana line nota 550X (stereo)
25m^2

Celem jest wspomozenie niskih tonów, ktorych teraz prawie nie ma

W Nota 550X prawie nie ma niskich tonów? Ja mam zupełnie odmienne wrażenia, dla mnie bas z tych głośników to jeden z ich największych atutów. Żadnego podbicia ani buczenia w mid-basie i piękne dociągnięcie pasma do okolic 32-33 Hz. Jak sobie puszczam sinusa na zmianę 35 - 70 - 140 Hz to prawie że nie ma różnicy w głośności, a zwykle 70-120 Hz jest dużo głośniejsze niż ten najniższy zakres :D  Z dźwiękami A0, B0 jest problem bo ich nie ma, ale poza specyficzną muzyką elektroniczną są marginalnie rzadko używane w nagraniach.
Z resztą sub, który doda pasmo poniżej 30 Hz i nie zepsuje tego powyżej 30 Hz raczej nie należy do budżetowych.

Chyba że aż taką różnicę w naszych systemach robi akustyka pomieszczenia, bo ja ich używam w trochę mniejszym pokoju 19m^2 i nie czuję braku basu w muzyce (jest go w sam raz, jak powinien być delikatnym tłem to taki jest, a jak w np jakiejś elektronice mają "zadrżeć ściany" to zadrgają).

Jesteś w stanie określić jakiego basu Ci brakuje, czy ogólnie całości "dołu"? I jakiej muzyki słuchasz? Może zmiana głośników byłaby lepszym rozwiązaniem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.03.2021 o 13:50, Asdewas napisał:

W Nota 550X prawie nie ma niskich tonów? Ja mam zupełnie odmienne wrażenia, dla mnie bas z tych głośników to jeden z ich największych atutów. Żadnego podbicia ani buczenia w mid-basie i piękne dociągnięcie pasma do okolic 32-33 Hz. Jak sobie puszczam sinusa na zmianę 35 - 70 - 140 Hz to prawie że nie ma różnicy w głośności, a zwykle 70-120 Hz jest dużo głośniejsze niż ten najniższy zakres :D  Z dźwiękami A0, B0 jest problem bo ich nie ma, ale poza specyficzną muzyką elektroniczną są marginalnie rzadko używane w nagraniach.
Z resztą sub, który doda pasmo poniżej 30 Hz i nie zepsuje tego powyżej 30 Hz raczej nie należy do budżetowych.

Chyba że aż taką różnicę w naszych systemach robi akustyka pomieszczenia, bo ja ich używam w trochę mniejszym pokoju 19m^2 i nie czuję braku basu w muzyce (jest go w sam raz, jak powinien być delikatnym tłem to taki jest, a jak w np jakiejś elektronice mają "zadrżeć ściany" to zadrgają).

Jesteś w stanie określić jakiego basu Ci brakuje, czy ogólnie całości "dołu"? I jakiej muzyki słuchasz? Może zmiana głośników byłaby lepszym rozwiązaniem?

Hej,
może faktycznie za szybko "oceniłem" te głośniki. Bas spoko (zwłaszcza przy filmach czasami potrafi wystraszyć:), w muzyce jest i jest przyjemny.
Niestety nie znam się aż tak więc nie mogę odnieść się do Hz czy A0/B0... Niemniej jednak, czasami lubię poczuć i usłyszeć jakiś bęben, czy gitare basową czy po prostu walnięcie w muzyce remixowanej.
Podejrzewam ze skonczy sie tak, ze sub bedzie odpalany na kilka kawałków dla wyżycia się, a pozniej zeby nie męczył bedzie granie w tle samej Noty przez wiekszosc dnia, ale nie spróbuje- nie dowiem sie;)
Wymiary pomieszczenia tez moga miec znaczenie, bo w trojkącie muzycznym fajnie te Noty graja (zwlaszcza vs wymiary glosników oraz ich cena), ale chyba moga byc ciut maławe... doprecyzuje odpowiedz o powierzchnie podając też ksztalt - wszystko ponizej na zdjeciu (różowy- obrys, żółta linia - miejsce głośników, zielony obszar- odsłuch, na niebiesko otwarcia salonu, czyli do 23m^2 dochodzi 8m^2 i 5m^2).
Muzyka rozna, glownie radiowa, pozniej rock, klasyka, pop, no i czasami klubowe remixy;)
image.thumb.png.90953008570070ff2cab25e6b0209cdd.png
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...