Skocz do zawartości

Głośniki podstawkowe do rocka, metalu i rozumienia mowy, dla kogoś z wadą słuchu.


yadan

Recommended Posts

Witam, 

Po kilku dylematach opisanych w tym wątku https://forum.audio.com.pl/topic/79844-wada-słuchu-poprawa-jakości-dźwięku-jaki-sprzęt/ (niestety bez odpowiedzi) postanowiłem jednak kupić porządne stereo jako że uwielbiam muzykę i słucham jej prawie codziennie. Niestety w UK wszystko jest pozamykane więc nie mam możliwości pojechać czegoś posłuchać, dlatego też zakup będzie trochę w ciemno a mam nadzieję że pomoc szanownych forumowiczów pozwoli mi wybrać coś najlepszego w tych warunkach. 

Co mam:

- pokój ok 12-13 m2 z wnęka okienną (jak na zdjęciu), głośniki mogą stać we wnęce tuż koło telewizora na tym samym stoliku pod telewizor (odległość między głośnikami ok 140-150 cm), lub mogę je przesunąć trochę do przodu i szerzej, tak jak prowizorycznie stoją na zdjęciu na krzesłach (odległość miedzy nimi jakie 190-210 cm). Do miejsca odsłuchu jest jakieś 2,5 - 3m. 

- kilkunastoletnią mini wieżę Denon RCD-M37DAB +  2 głośniki do niej SC-M37

- budżet razem jakieś £1000 z tym, że najpierw chcę kupić głośniki i podłączyć do tej wieży a za 2-3 m-ce wzmacniacz, mniej więcej pół na pół cenowo. 

- DAC Dragonfly Black,

- na dniach ma przyjść audio chromecast 

- wada słuchu opisana wątku z linku podanego wyżej

 

Na stereo będę głównie słuchał rocka i metalu z serwisów Deezer i pewnie się skuszę na Tidala, teraz testuję Qobuz, ale słucham dużo niszowej muzyki i niestety nie ma jej tam. Oprócz muzyki dużo mowy po angielsku i polsku na youtube albo w radiu, filmy na Neflixie - wszystko to z laptopa podłączonego do stereo. 

Wiem, ze sprawa wyboru, czy najpierw głośniki czy wzmacniacz jest nierozstrzygnięta i są dwa podejścia, ale po przeczytaniu tutaj paru wątków na ten temat zdecydowałem się najpierw na głośniki. Tak jak wspomniałem wcześniej nie mam w tym momencie możliwości posłuchania konkretnych głośników, ale po przeczytaniu i obejrzeniu wielu opinii zdecydowałem się na głośniki podstawkowe. Wybrałem kilka i prosiłbym Was o pomoc które z nich, będą najbardziej odpowiednie dla mnie. Nie potrafię określić jakie brzemienia mi odpowiada. Chyba takie naturalne, czyste nie za bardzo drażniące uszy. Chcę, żeby były odpowiednie do rocka i metalu, ale jednocześnie, żeby mowa (po angielsku) była jak najbardziej wyraźna, czysta i zrozumiała, ponieważ mam problem z rozumieniem angielskiego z powodu mojej wady słuchu. W filmach jest zawsze ten problem, że wszystkie efekty i dźwięki "dookoła" utrudniają mi zrozumienie mowy, więc prawie zawsze oglądam z napisami (nawet po polsku). 

Najlepsze opinie znalazłem o głośnikach 

ELAC Uni-Fi 2.0 UB52 - dodatkowo jeden youtuberów mówił że słuchał na nich AC/DC i Tool i brzmiały pięknie, kosztują £600 więc na wzmacniacz by zostało £400, generalnie wszyscy się nimi zachwycali.

Inne które rozpatrywałem:

Dali Oberon 3, Dali Spector 2,  Denton 85th Anniversary,  ELAC Debut Reference, Wharfedale Diamond 12.1, Bowers & Wilkins 606 i 607. 

Mam nadzieję, ze pomożecie mi wybrać najlepsze dla mnie. Do nich oczywiście potrzebuję wzmacniacz za 2-3 miesiące wiec również proszę o sugestie na przyszłość. 

 

 

 

 

 

 

 

 

20210301_083104.jpg

Edytowano przez yadan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście bardzo lubię kolumny ELAC.

Zmieścisz się z Uni Fi. Albo delikatnie brzmiącymi , z lepsza średnicą i bardziej pountkowym basem ELAC ale Carina.

Całkiem fajne monitory z wyraźnym dźwiękiem co może Ci się przydać to Monitor audio Silver 100

No i to brytyjski produkt więc bez problemu dostaniesz

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Spokojnie dostaniesz u siebie Monitor Audio Silver 100, które zapewnią Ci krystalicznie czyste brzmienie z mocniejszą podstawą basową. 

Nie powinno być także problemu ze znalezieniem KEF Q350 czy Elac Carina. Warto posłuchać kilku opcji i wybrać tę, która przypadnie CI do gustu najbardziej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Tak te Monitory Audio Silver 100 wyglądają bardzo, bardzo zachęcająco. Elac Carina za drogie na mój budżet, nie wystarczy na wzmacniacz. KEF 350 też są świetne, ale chyba ciut ustępują MA Silver 100 i Elac Uni-Fi 2.0 UB52. Trudny wybór między nimi. Zastanowię się jeszcze. Zostaję mi jakieś £350-400 na wzmacniacz. Polecicie coś do tych dwóch za takie pieniądze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na Monitory Audio Silver 100. Uznałem, że od razu z nimi kupię wzmacniacz, tylko teraz kwestia jaki będzie do nich odpowiedni? Nie jestem pewien, czy powinien zapytać o to w nowym wątku, czy jak będę pytał tutaj to ktoś to jeszcze zobaczy i poradzi, jako że jest już dużo nowych pytań. Na razie spróbuje tutaj. W jednym sklepie w UK są gotowe zestawy tymi MA Silver 100. Można kupić przyzwoicie taniej niż jakby kupować osobno wzmacniacz i głośniki. Skoro tworzą takie zestawy, to chyba raczej te połączenia ze sobą dobrze współpracują? Proponują tam takie wzmacniacze do nich.

Cyrus One Cast, Cyrus One HD, Marantz PM6007, Marantz NR1200, Marantz PM7000N, Marantz Melody X. M-CR612, Marantz PM8006, Audiolab 6000A, Sonos Amp, Yamaha R-N602, Yamaha R-N803D,  Denon PMA-600NE.

Swoja drogą nie mogę uwierzyć, że budżet miał być £1000 a już rozważam wydanie £1300. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się prawie zdecydowałem na Marantza PM7000N. Chyba jednak wolę coś nowocześniejszego. Słucham głównie z Deezera a pewnie po zakupie zacznę też używać Tidala więc te funkcje sieciowe to fajny bonus. Ten Cyrus One Cast też jest ciekawy i jest w tej samej cenie w zestawie z Sliverami 100 co Marantz PM7000N.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

...Albo PM 8006 jeśli zalezy Ci na dzwieku. Ten model gra wyraźnie lepiej. ...

 

Zabiłeś mi ćwieka tym. Ta wygoda sieciowa jest kusząca w 7000N, do tego ma złącza cyfrowe optyczne, coaxila, usb których PM8006 nie ma, ale jednak bardzo mi zależy na jak najlepszym dźwięku. Mam Audio Chromecasta więc z odtwarzaniem streamingów nie będzie problemu. Z tego co widzę to model 7000N ma wbudowanego DAC'a. Rozumiem, że mimo to model PM8006 bez DAC'a gra lepiej, ale będzię grał jeszcze lepiej jak podłączę do niego zewnętrzy DAC?

Jeszcze mam pytanie jakimi kablami najlepiej podłączyć PM8006, który ma tylko anologowe złączą do TV który ma tylko cyfrowe? Złącza TV na zdjęciu. 

IMG-20210305-WA0000.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, yadan napisał:

Nie rozumiem za bardzo co pytasz, czego nie widać?

Chodziło mi o to że z tego zdjęcia tyłu tv nie widać czy ma wyjście słuchawkowe. A skoro mówisz że ma,  możesz skorzystać z niego i wpiąć się analogowo na wzmacniacz kablem jack/2xrca. Natomiast jest to gorsza opcja, najlepiej tak jak pisze 1ender natomiast przy tym podłączeniu musisz mieć daca. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kubad napisał:

Chodziło mi o to że z tego zdjęcia tyłu tv nie widać czy ma wyjście słuchawkowe. A skoro mówisz że ma,  możesz skorzystać z niego i wpiąć się analogowo na wzmacniacz kablem jack/2xrca. Natomiast jest to gorsza opcja, najlepiej tak jak pisze 1ender natomiast przy tym podłączeniu musisz mieć daca. 

To super. Na razie skorzystam z tej opcji. Na zakup DAC'a muszę chwilę poczekać, ponieważ i tak już sporo przekroczyłem początkowo zakładany budżet. :)

2 godziny temu, 1Ender napisał:

Optykiem z TV do daca, z daca do liniowego wejścia we wzmacniaczu.

Z daców polecam coś z Projekt Nostromo. Zadzwoń i porozmawiaj.

Pozdrawiam

Dzieki za to info.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...