Skocz do zawartości

Stereo po Creativach 2500zl


Adammax00

Recommended Posts

Cześć wszystkim!

Obecnie słucham muzuki z kompa na Creativach 5.1 w 13m2. Chciałbym czegoś lepszego czyli zestawu stereo. Muzyka głównie popoworockowa, troche klubowej, ale nie napierdzielanki tylko coś jak atb. Dźwięk powinien być odpowiednio dociążony na niskich tonach, a ogólnie ma grać otwiarcie, jasno, choć w sumie nie wiem czy dobrze się wyraziłem, ale chodzi i to, zeby dźwięk nie był przysłoniety jakby zza ściany czy grubej firany, tego to nie lubie.

Od brata dostałem chromecasta audio i chciałbym go wykorzystać, ale mam mętlik w głowie, bo czytałem, że lepiej sobie odpuścić streamowanie Flackow ze smartfona i teraz sam już nie wiem. Komp poszedł w odstawkę i dlatego chciałbym złożyć  stereo, ale pliki to główn baza mojej muzyki + stream ze smartfona jest mega wygodny, ale czy aż tak ograniczający/zly?

Sprzęt, taki góra max 3000zl, może być nowe ( w sumie preferowane), ale może być ostatecznie używane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Polecam posłuchać Yamahę AS501 w połączeniu z Pylon Audio Pearl 20. Uzyskasz brzmienie precyzyjne z szeroką prezentacją sceny dźwiękowej oraz mocny, dobrze kontrolowany bas. Chromecast Audio podłączysz pod wejście analogowe lub optyczne we wzmacniaczu i będziesz mógł bezprzewodowo przesyłać muzykę. 

Jeśli nie znalazłbyś miejsca na kolumny podłogowe to możesz rozważyć Topping MX3 + Q Acoustic 3020i lub jeśli chciałbyś postawić na mocniejszą podstawę basową to Polk Audio S20e. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jak jasno i czy bardzo to nie wiem, bo nie jestem osłuchany, ale chyba tak, jednak powiem tak. W zeszłym roku byłem u kuzyna mojej byłej. On generelnie słucha rapu i hiphopu. Jak puściłem jakieś popowe kawałki to było  ok, basu, rytmiki nie brakowało, ale jak puściłem Michaela Jacksona - Give it to me i przy solówce van Halena (od 3:28) to zagrało dla mnie bardzo źle, jakby nie było czystości tej gitary, schowana gdzieś gdzieś jakbh za kocem, nie było czuć tej energii. Ale co to za sprzet to nie wiem, nie mam kontaktu z byłą, ani z nim.

2. Komis? Poszukam. Czego słuchałem to nie kojarze, nigdy nie zwraxałem uwagi, ale u rodziców są jakieś Diory z lat 90, ale znając rodziców, to nie kosztowały więcej niż 1000zł ze wzmacniaczem, kiedyś to grało dla mnie fajnie, teraz musiałbym sobie odświeżyć, o ile można wpiąć tam chromecasta, bo watpie, żebym znalazł cdeka, gdyż sprzęt służyy teraz za radio na tarasie.

3. Podłogowe? W 13m? No ale jednak miejsca i tak nie mam. Zresztą, chyba będę musiał wrzuciç zdjęcie jak to wygląda

4. Jak z tym streamowaniem ze smartfona? To takie ograniczenie, zły pomysł? Oczywiście, to wypowiedzi z 2016/2017 w przeglądanych  wątkach i w dodatku po bt, technologia mogła pójść do przodu, ale vhciałbym wiedzieć jak to jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...