Skocz do zawartości

Kino domowe 5.1 + projektor


Recommended Posts

Cześć wszystkim,

Na początku chcialem zaznaczyc ze jestem totalnym laikiem jesli chodzi o sprzęt audio, zalezy mi tylko zeby wszystko sprawnie działało i nie było problemów z którymi sobie sam pewnie nie poradzę. 

Przechodząc do sedna sprawh, zamarzło mi sie miec male kino domowe ot zwykły projektor plus naglosnienie przestrzenne i to by bylo na tyle jeśli chodzi o moje marzenia :) 

Od tego momentu zaczely pojawiac sie problemy -

kupiony przeze mnie projektor nie ma zadnego wejscia audio - jedynie hdmi. Jeżeli chodzi o zwykle głośniki 2.0 to wyczytalem w czlusciach Internetu o urządzeniu zwanym ekstraktorem do rodzielenia hdmi na hdmi oraz audio Mini Jack. Jeżeli chodzi o zestaw 5.1 to rozwiazanie odpada i potrzebny bedzie amplituner i tutaj pierwsze pytanie do Was czym sie kierowac przy zakupie? Jeżeli dobrze myślę bedzie potrzebny port HDMI in oraz on - sygnał wchodzi do amplitunera z dajmy na to dekodera i jest rozdzielany na 6 kanalow audio a reszta sygnału - wideo leci do przez hdmi do projektora. Napiszcie czy dobrze to rozumiem? 

 Jako ze jestem na etapie remotu domu poprosiłem elektrykow o instlacje w scianach i suficie kabli audio i hdmi wiec wszystko jest w zasadzie na etapie projektowania. Nie mam jesxcze glosnikow ale wpadly mi w oko Teufel Ultima 20 - ewentualnie czy w tej cenie szukac czegos innego? Jedyny opcja jaka mi zależy do bezposrednie podpinanie kabli na zaciski do glosnikow z racji ze kable audio mam juz puszczone w peszlach przez wspomnianych elektryków. 

 

Bardzo prosze o pomoc, czy dobrze kombinuje z tym amplitunerem oraz ewentaulne doradztwo odnośnie samego sprzętu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo słabe kolumny. Odradzam

To że powiedziałeś elektrykowi żeby zrobił instalację to nie znaczy że zrobi ją dobrze.

Widzieliśmy i mieliśmy stycznośc z takimi rzeczami. Później jest dużo do poprawy.

Zadzwoń do nas to Ci wszystko wyjaśnimy i zaproponujemy coś za wczas. Bo później będziesz tylko dokładał.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...