Skocz do zawartości

Recommended Posts

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

Wreszcie jakiś porządny sprzęt :)

Gra już ponad 40 lat, więc porządny niewątpliwie jest. Zabawne, bo to tani "chińczyk" (jeden z pierwszych). I kto teraz powie, że Chińczycy produkują tandetę? 

1 godzinę temu, RLC napisał:

U nas dosyć rzadko spotykany model od Nad'a. 

I kultowy.

2890b2560ee6ce2cab15a0cc6bec79a741643ecf_original.jpeg.31882e5c1ef4184a1230343543b907b7.jpeg

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
Dnia 15.03.2021 o 14:31, Kraft napisał:

[...] Jakbym miał do moich 25 m2 wybierać między nimi a podłogowymi KEF Q750, to wybrałbym LS-y, mimo, że Q750 mają bardzo ładnie zestrojony bas i potrafią nim błysnąć. Jednak całościowo to liga niżej niż LS50. Bardzo się starają i mają każdy element brzmienia naprawdę dopracowany, ale takiej sugestywności i radości grania, jak z pięćdziesiątek z nich nie doświadczymy.[...]

 

A gdybyś miał wybrać pomiędzy LS50 a R3 ? 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Kraft napisał:

Nie można wykluczyć, że pamięć mnie zwodzi. R3 zapamiętałem jako grające "ciężej", z mniejszą werwą.

Ja co prawda nie słuchałem R3 a R300 ale odebrałem je podobnie jak @Kraft. Większe kefy to cięższe, bardziej "smoliste" granie, kładące moim zdaniem, główny nacisk na średnicę z potężnym basem i o wiele delikatniejszą górą. A wybór to już kwestia preferencji 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Epilog do historii jednej z konstrukcji testowanych w tym wątku, a mianowicie KEF-ów LS50. 

Otóż właśnie je sprzedałem. W trakcie przygotowań do wysyłki, po wymianie adresów, uświadomiłem sobie, że kupił je gość... od którego ja kupiłem je wcześniej. Dodam, że też był zdziwiony. Myślał, że kupuje takie same, a nie, że te same! 

Samo w sobie zabawne, ale teraz dopiero zaczyna się najlepsze. Niecodzienna sytuacja wzmogła moją ciekawość, dlaczego po ponad dwóch latach gość znowu kupuje LS-y. Czy dla siebie, czy może dla kogoś? Okazało się, że dla siebie. Do głównego systemu! Intensywnie poszukiwał lepszych, ale nie znalazł. Kurde, naprawdę intensywnie. Przez ten czas przewinęły się przez jego system: Focale Utopie, Zingali tuby, Audio Physic Scorpio, Tannoy Cheviot, Eaton, YB Audio, Sveda Audio, Audiovector Qr1., Elaci BS403, Ayony na ceramicznych przetwornikach Accutona i ponoć wiele innych. I po przesłuchaniu takiej drużyny marzeń kolega doszedł do wniosku, żeby powrócić do LS-ów. Szok. Ale, czy ja nie zrobiłem podobnie. Z 30 kolumn na rozkładzie, i też słucham na LS-ach;).

Taka to historyja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kraft napisał:

Przez ten czas przewinęły się przez jego system: Focale Utopie, Zingali tuby, Audio Physic Scorpio, Tannoy Cheviot, Eaton, YB Audio, Sveda Audio, Audiovector Qr1., Elaci BS403, Ayony na ceramicznych przetwornikach Accutona i ponoć wiele innych.

Niezły rozrzut. Mam nadzieję, że droga powrotna od Scorpio do LS50 nie wiązała się w jego przypadku z przeprowadzką z willi do kawalerki. Byłoby to smutne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...