Skocz do zawartości

Zmiana kina domowego czy warto?


Elvis79

Recommended Posts

5 minut temu, Markcox napisał:

Jak ze wszystkim - kwestia preferencji

Zgadza sie, przy streamingu muzyki mamy Tidala. Ze streamingu video tylko Netflix wprowadzil 5.1 - wiem bo obecnie uzywam trzy glowne serwisy.

Ale kto w dzisiejszych czasach bedzie kupowal filmy na BD, wydwal kupe kasy, czekal na przesylke zeby po obejrzeniu odlozyc na polke z ktorej nigdy nie skorzysta - to nie jest tak jak z muzyka ze siegnie co kilka tygodni po plytke. Wiem bo sam ma stos filmow na BD a sam odtwarzacz kurzy sie gdzies na strychu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi, że są ludzie, którzy płyty kupują, czy to po to, żeby postawić na półce, czy też odsprzedać dalej. Jednak ścieżka HD na płytach UHD vs. 5.1/2.0 ze streamingu, gdzie masz góra DD+, to są dwa światy. I trochę wody w Wiśle upłynie, zanim streaming z tą jakością wejdzie na wyższy level. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, rafalsz76 napisał:

Fascynuje mnie ze ludzie buduja kino wokol BD w dzisiejszych czasach, w erze Netflixa, hbogo, canalplus - streaming jest taki wygodny.

Owszem jest tylko np ja mam około 20 koncertów na BR z czego ani jeden nie jest obecny na netflixie itd o jakości dzwięku z płyty już nie wspominając.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, S4Home napisał:

Z ciekawości bo Mark Cox Ci to wyjaśnił.

Gdzie przeczytałeś że Sub 302A jest 4-8 ohm?

 

np tutaj https://fonorama.net/glosniki-i-kolumny-impedancja-4-ohm/#top1 albo tutaj https://strefa-zakupowa.pl/rankingi/sprzet-rtv/glosnik/

Edytowano przez Elvis79
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:(:( To są źródła informacji w sieci.

Ludzie niekiedy piszą takie głupoty że to nie do wiary.

Ta pierwsza strona mnie tak wystraszyła że przeglądałem z zamkniętymi oczami

https://www.magnat.de/en/hifi-speaker/monitor-supreme/monitor-supreme-ii/monitor-supreme-sub-302a?number=D14482701

na dole masz manual.

Nie ma ani słowa o impedancji w subwooferze.

Więc zapytaj jeśli chcesz skąd to wzięli.

Ja CI powiem. SKOPIOWALI. Nie szukaj informacji po takich stronach bo później  właśnie tak się dzieje :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.03.2021 o 08:45, S4Home napisał:

:(:( To są źródła informacji w sieci.

Ludzie niekiedy piszą takie głupoty że to nie do wiary.

Ta pierwsza strona mnie tak wystraszyła że przeglądałem z zamkniętymi oczami

https://www.magnat.de/en/hifi-speaker/monitor-supreme/monitor-supreme-ii/monitor-supreme-sub-302a?number=D14482701

na dole masz manual.

Nie ma ani słowa o impedancji w subwooferze.

Więc zapytaj jeśli chcesz skąd to wzięli.

Ja CI powiem. SKOPIOWALI. Nie szukaj informacji po takich stronach bo później  właśnie tak się dzieje :(

to tylko potwierdza to co pisałem w 1 poście, że w tych tematach jestem zielony :)

Ogólnie sprzęt super gra i buczy, koncerty z BR orgazm, tylko mały problem z NETFLIX, tzn aplikację odpalam z telewizora LG CX, jak wybiorę w filmie dzwięk 5.1 to Denon mi wypluwa i tak Stereo, moge w ampli zmienić na surround, multichannel itd a chciałbym mieć DD 5.1, TV podłączony do ampli po hdmi eARC, próbowałem w TV w opcjach dźwięku zmieniać  na DD albo DD+ ale nic to nie daje :(  i zostawiłem wszystko na auto, w ampli i TV eARC włączone.

Edytowano przez Elvis79
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

To tylko kwestia ustawwienia.

Jeśli earc jest włączone w obu urządzeniach:

- wejdź w menu netflixa i zmień ścieżkę na oryginalną. Angielska. Polskie przeważnie nie mają 5.1

- jeśli nadal nie gra to przy takim ustawieniu netflixa zacznij zmieniać wyjście audio w tv. Musi wskoczyć.

 

właśnie tak kombinowałem, tu i tu eARC, zmieniałem audio w TV i Netflixie, w końcu zostawiłem wszystko na auto i olałem, wczoraj jeszcze kombinowałem i już nie wiem jak, ale się udało :) puszczając z Netflixa 5.1 w ampli najpierw stereo jest ale mogę zmienić już pilotem na DD+ czyli wypluwa już 5.1 :)

Edytowano przez Elvis79
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.03.2021 o 08:48, S4Home napisał:

To tylko kwestia ustawwienia.

Jeśli earc jest włączone w obu urządzeniach:

- wejdź w menu netflixa i zmień ścieżkę na oryginalną. Angielska. Polskie przeważnie nie mają 5.1

- jeśli nadal nie gra to przy takim ustawieniu netflixa zacznij zmieniać wyjście audio w tv. Musi wskoczyć.

 

Już wiem gdzie tkwił problem, może komuś się przyda - w TV dodatkowe ustawienia dźwięku i wyjście dżwięku cyfrowego dać na pass through (na auto lub pcm nie wskakuje 5.1), reszta opcji na auto.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...