Skocz do zawartości
JaZz

Bogdan Marian Nowakowie

Recommended Posts

Napisano (edytowany)

BMN z Bydgoszczy - podobno zacne paczki robią. Ktoś miał, słuchał, jak wrażenia? 

Edytowano przez JaZz

Mam. O co chodzi? ;) 

Grają całkiem fajnie ale te które mam S2II są jak na podstawkowe strasznie duże. Porównując do KEF R300, z którymi porównywałem bezpośrednio BMN grają bardziej wyrazistą górą, podobnie środkiem i mniej wyeksponowanym basem. Tak w skrócie mają lepszy balans tonalny. Do lampy idealne. Świetnie się zgrywają z Sinus Audio SET na 6C4C w pomieszczeniu ok. 14m2. Zwrotnica to tylko jedna cewka i kondensator z rezystorem więc przebieg impedancji do lampowca pasuje. Wyższych modeli nie słuchałem ale piszą ludzie, że jeszcze lepiej jest i grają sporo powyżej tego co kosztują ;) 

Ciężko cokolwiek od nich wypożyczyć bo robią na bieżąco🤨 szkoda że nie mają kilku testowych paczek wykonanych 😐 A tak praktycznie zakup w ciemno🤨

Napisano (edytowany)

Hm, parę lat temu ludzie pisali ze nie ma problemu z pożyczeniem, a jak nie było na stanie to robili pod Ciebie i pożyczali. Takie pozyczanie,  jak zakup przez internet pewnie. Masz prawo zwrotu i tyle, ale nie robili problemów. Jest długi tamat na AS. Na razie przebrnalem przez kilkanaście stron z 80 kliku. 

Wczoraj napisałem maila do bmn. Jeszcze nie dostałem odpowiedzi. 

P.S mi chodzą po głowie S3 lub Ex3 II

Edytowano przez JaZz

15 minut temu, JaZz napisał:

Na razie przebrnalem przez kilkanaście stron z 80 kliku. 

Uczestniczyłem tam w rozmowach i odniosłem wrażenie, że to miejsce gdzie mocno promuje się markę. Jakiekolwiek krytyczne uwagi były mocno negowane przez założyciela klubiku, a kilka moich postów zostało usuniętych, na życzenie właściciela firmy BMN, o czym jawnie mnie poinformowano. Trzeba czytać i odbierać treści tam zawarte z dystansem ;) 

Napisano (edytowany)

Czyli negatywnych opinii tam nie uświadczę xD Chamówa... 

Przyznam że założyciel klubu nie podoba mi się i wczoraj skończyłem tam z nim dyskusję. Ciekawi mnie dlaczego u nas ma bana 🤔 W ogóle to czytając jego można odnieść wrażenie że jest z firmy BMN lub co najmniej bierze za to pieniądze. 

Tak, dedal ma i też tam ze mną pisał. 

Co by nie było napisane, ucho to zweryfikuje. 

Edytowano przez JaZz

Napisano (edytowany)

Mam .

Odkupiłem kiedyś od klubowicza który przeszedł na YB.

Nie napisałem też że to szczyt techniki,przyzwoite kolumny na fajnych głośnikach  👍 grają u mnie choć nie dobrałem jeszcze odpowiedniego  wzmacniacza . 

Co do zachwytów , wejdźcie do każdego klubu i poczytajcie o kolumnach  po 2000-3000  PLN spiętych z amplitunerem to normalnie szczęka mi opada i się zastanawiam dlaczego tak u mnie nie gra 😁

Dają radę choć napędza je teraz tylko hk255 ,po sprzedaży gratow stereo. Pzdr

Edytowano przez Dedal75

Napisano (edytowany)

Ja dostałem informację jak już wspominałem że kolumny robione na bieżąco pod konkretne zamówienie...

Nie wiem czy tak ciężko i takie kosztowne mieć 3-4 modele które można posłuchać i wyciągnąć jakieś wnioski?

Co z tego że zrobią specjalnie dla mnie ...skoro wiadomo że efekt dzwiękowy jak je podłącze nie będzie taki sam jak po 2-3 tyg. grania...

Dostałem informację cytuję:

"Każdy klient ma możliwość zwrotu w ciągu 14 dni bez podania przyczyny. Bardzo rzadko zdarza się, aby klienci chcieli zwrócić, ponieważ są bardzo zadowoleni z kolumn."

p.s. muszą byś Boskie! 🤪 albo klienci tak mało wymagający🤨

Edytowano przez finchers

A czy ktoś Cię namawia byś je kupił ? 

39 minut temu, finchers napisał:

p.s. muszą byś Boskie! 🤪 albo klienci tak mało wymagający🤨

A takimi wypowiedziami  ,przedstawiasz siebie w niekorzystnym świetle.

Nie wiem ale się wypowiem HAHA takie to typowo Polskie 🤭 .Pzdr

Poproście o pomiary (przebieg impedancji, charakterystykę SPL) kolumn BMN od producenta przed zakupem lub chociaż o informację jak je projektują i sprawdzają tzn. przy użyciu jakich narzędzi, przyrządów, programów. Jako zadowolony użytkownik chętnie zobaczę. Niestety mi się nie udało dotrzeć do tych danych (zakup z drugiej ręki) ;) 

Napisano (edytowany)

Ja wiem ze to forum, jak i sąsiednie offtop em stoją...  ale spokój kurwa! Bo Was wszystkich podpierdole do moderacji! 😂 

4 minuty temu, MariuszZ napisał:

Niestety mi się nie udało dotrzeć do tych danych

A myślisz że komuś się uda? :/

Ja na razie czekam na odpowiedź co polecają wstawić do 15m i jakie są różnice w brzmieniu między S3 i Ex3 II.

Ale jak złapię kontakt to zapytam.  👍

Edytowano przez JaZz

24 minuty temu, Dedal75 napisał:

A czy ktoś Cię namawia byś je kupił ? 

A może bym i chciał... Ale ból w tym, że producent nie posiada żadnej finalnej sztuki żeby móc ocenić brzmienie... Także sami strzelają sobie w kolano tym sposobem. 🤔 I tylko o to mi chodzi więc nie zapędzaj się tak daleko... 

Napisano (edytowany)

Uważasz że takie gadanie Ci coś pomoże ?

Zachowuj się jak dorosły , to nie będę się zapędzał tam gdzie Ci nie pasuje 🤭 .Pzdr

Edytowano przez Dedal75

Napisano (edytowany)

@finchers kiedyś mieli sklep w Bydgoszczy. W tym sklepie przecież muszą mieć ekspozycje to co oni nie pożyczają jej? Czy nie ma już sklepu? xD

Poruszaliście ten temat może? 

Ewentualnie możesz jechać posłuchać.

Ja tam wygrzać zdążę przez parę dni, posłuchać i ewentualnie zwrócić jak nie podejdą. (tylko serio proszę żeby TomekN lub podobny tutaj nie wjeżdżał z voodoo) 

Edytowano przez JaZz

8 minut temu, JaZz napisał:

Poruszaliście ten temat może? 

Nie poruszałem tego tematu

Do Bydgoszczy mam hektar więc tylko zostaje wysyłka. Też im pisałem że nie chciałbym robić problemów żeby mi robili specjalnie kolumny a po kilku dniach miałby im ją odsyłać jak mi nie podpasuje. 

No chyba że tak zrobić? Skoro mają taką politykę dziwną... 

5 minut temu, finchers napisał:

No chyba że tak zrobić?

Zapytać wprost czy nie będzie problemu jak nie podejdą i brać. Swoją drogą ciekawe ile się czeka na paczki - a jeszcze covid...