Skocz do zawartości
JaZz

Bogdan Marian Nowakowie

Recommended Posts

No i udało się jestem od kilku dni szczęśliwym użytkownikiem BMN a dokładnie modelu podłogowego S3 II. 

Coś czułem że będzie to dobre granie...ale nie myślałem, że aż tak!! ;) O walorach estetycznych nie będę się wypowiadał bo każdy oczy ma... (do mnie od początku nie przemawiały)

Ale brzmienie przemówiło...i to jest najważniejsze 😊 Chyba sobie nie przypominam żebym miał u siebie takie naturalne i czytelne kolumny a trochę już przewaliłem.

Na początku jak podłączyłem i dałem im słaby sygnał (np. TV czy słabiej zrealizowane nagrania) to chciałem je oddać...Ale jak dostarczy się im dobry sygnał ze źródła potrafią zaskoczyć!

Góra jest bardzo dokładna a jednocześnie subtelna i przyjemna. Kolumny mają wysoką skuteczność i po lekkim odkreceniu wzmaka już potrafią zagrać głośno ale nic nawet wtedy nie męczy. 

Żadne pasmo nie jest podbite a mimo to już na niskich poziomach skali kolumna potrafi zagrać całym pasmem i nie trzeba podkręcać żeby w końcu "usłyszeć bas" 🤪

A ten u mnie potrafi przyłożyć kiedy potrzeba!i jest do tego dość różnorodny a nie łupie na jedną modłę, jak w innych testowanych wcześniej kolumnach. 

Jakieś zastrzeżenia mogę mieć jedynie do efektów przestrzennych i odrywaniem dzwięków od kolumn muszę poeksperymentować jeszcze z ustawieniem żeby to poprawić🤨

Na tę chwilę jest jednak więcej plusów żeby kolumny na jakiś czas ze mną zostały bo są warte uwagi i niewielkich pieniędzy jakie trzeba przeznaczyć za takie brzmienie.

Brawo Panowie z BMN!

Napisano (edytowany)
15 minut temu, Dedal75 napisał:

Jakieś zdjęcia ustawienia i tych cudeniek 😏 . Pzdr

postaram się wrzucić popołudniu przy lepszym świetle zrobię 👌 bo to co mam na komórce nie nadaje się do publikacji 🤪

p.s. nawet 2 połówka stwierdziła że : "chyba najlepsze kolumny jakie miałeś" ? 😜

Edytowano przez finchers

Pan to jednak zmienny jest Panie finchers :D Na pw mówił Pan że jednak odpuszcza,  a tu taka niespodzianka. 

Gratuluję zadowolenia. :)

Martwi mnie trochę ten aspekt...

42 minuty temu, finchers napisał:

Jakieś zastrzeżenia mogę mieć jedynie do efektów przestrzennych i odrywaniem dzwięków od kolumn

Ale może akustyka leży? 🤔 

Dawaj foty! 

Gratki jeszcze raz. 

Napisano (edytowany)
52 minuty temu, finchers napisał:

Jakieś zastrzeżenia mogę mieć jedynie do efektów przestrzennych i odrywaniem dzwięków od kolumn muszę poeksperymentować jeszcze z ustawieniem żeby to poprawić

Istnieje teoria, że jak kolumna ma zbyt szeroką przednią ściankę, to pogarsza ona właśnie stereofonię. Nie pamiętam dokładnie. Granicą jest chyba 20 cm, ale im mniej to lepiej. Nie sprawdzałem tego jednak w praktyce, więc nie mam zdania na ten temat.

Edytowano przez Kraft

Napisano (edytowany)
32 minuty temu, Kraft napisał:

Istnieje teoria, że jak kolumna ma zbyt szeroką przednią ściankę, to pogarsza ona właśnie stereofonię. Nie pamiętam dokładnie. Granicą jest chyba 20 cm, ale im mniej to lepiej. Nie sprawdzałem tego jednak w praktyce, więc nie mam zdania na ten temat.

Też myślę że to może być przyczyną...zazwyczaj te z wąskimi ściankami grały u mnie lepszą stereofonią. (ostatnio Spendor A5 czy Audio Physic 5) Ale koniec końców brzmienie rekompensuje wszystko i można przymknąć oko. 

Ale tak jak mówiłem ...póki co...postawiłem byle jak i grają😏 pomanewruję nimi trochę i może się jeszcze poprawi ! 🙂       

Edytowano przez finchers

28 minut temu, Kraft napisał:

😈

8 godzin temu, JaZz napisał:

Pan to jednak zmienny jest Panie finchers :D Na pw mówił Pan że jednak odpuszcza,  a tu taka niespodzianka. 

Gratuluję zadowolenia. :)

Martwi mnie trochę ten aspekt...

Ale może akustyka leży? 🤔 

Dawaj foty! 

Gratki jeszcze raz. 

IMG_20210428_170138.jpg

IMG_20210428_170219.jpg

IMG_20210428_170309.jpg

IMG_20210428_170256.jpg

Dziękuję za fotki.

Szkoda że masz projektor. U mnie powieszenie pochłaniaczy na pierwszych odbiciach  bardzo dużo pomogło w temacie przestrzeni, stereofonii i źródeł pozornych. Przy wyborze kolejnych kolumn prawodobnie na tych aspektach chciałbym skupić się najbardziej. 

Jakbyś miał ochotę coś naskrobać po wygrzaniu i zabawie z umiejscowieniem, chętnie poczytam. 

Pozdr. 

Czy na czas odsłuchu zdejmujesz ekran i wieszasz te panele co stoją na podłodze? Bo jeśli nie, to co one Ci dają na podłodze? 

1 godzinę temu, JaZz napisał:

Czy na czas odsłuchu zdejmujesz ekran i wieszasz te panele co stoją na podłodze? Bo jeśli nie, to co one Ci dają na podłodze? 

Miały wisieć obok ekranu... Miał być remont pokoju... Alw zabrać się nie mogę 🙈😆... I tak czekają biedne.... 😜

@finchers na jakiej powierzchni u Ciebie grają te kolumny?
Też się zastanawiam nad BMN, ale nie wiem czy brać podłogowe czy monitor? Nie rozumiem, dlaczego w monitorze jest większy głośnik niż w podłogówce? Mam salon 32 metry. Pisałem do BMN, to odpisano mi, że do CXA 81 i do mojego metrażu spokojnie wystarczy Ex3ll. Doradzi ktoś coś?