Skocz do zawartości

Emotiva XPA a Emotiva BasX????


Repugnant

Recommended Posts

dwa modele emotivy EMOTIVA XPA FIVE GEN3 WZMACNIACZ MOCY 5-KANAŁOWY cena ok 8tys a EMOTIVA BASX A-5175 WZMACNIACZ MOCY 5-KANAŁOWY  cena ok 4tys.oczywista roznica jest w mocy chyba ponad  100w na kanal reszta roznic ze specyfikacji jak dla mnie jest minimalna wiec nasuwa sie pytanie czy warto przeplacac?czy uslyszymy roznice czy moze xpa ma cos o czym nie wiem.czy ktos porownywal te modele sluchal ich??prosze o opinie bo jestem zainteresowany kupnem.dziekuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma opinii, bo to sprzęt chyba mało popularny w Polsce. O ile pamiętam BasX A to klasyczna konstrukcja typu A/B, a XPA to klasa H. Na pewno będzie wytwarzać mniej ciepła i żreć mniej prądu. Poza tym XPA Gen3 to konstrukcja modułowa która się skaluje do 7 kanałów, gdybyś kiedyś potrzebował dodatkowe 2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Końcówka EMOTIVA XPA2 GEN3 wprowadziła do mojego zestawu stereo nową jakość. Przesiadłem się z amplitunera Yamaha RN-803d. Dźwięk jest fajnie dociążony i gra lekką V co mi bardzo odpowiada. Końcówka sparowane z kolumnami DALI Opticon 8. Końcówka potrzebuje kilkudziesięciu godzin wygrzania.

 

Edytowano przez MARCIN DW
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i co do xpa:

 

Topologia układu

Modułowy wzmacniacz mocy z zasilaczem impulsowym i niezależnymi różnicowymi modułami wzmacniającymi: wysokoprądowymi układami dyskretny z krótką ścieżką sygnałową, pracującymi w klasie AB. Topologia zasilacza: optymalizowana klasa H. Mikroprocesorowy układ ochronny.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Dnia 4.03.2021 o 12:50, Repugnant napisał:

dwa modele emotivy EMOTIVA XPA FIVE GEN3 WZMACNIACZ MOCY 5-KANAŁOWY cena ok 8tys a EMOTIVA BASX A-5175 WZMACNIACZ MOCY 5-KANAŁOWY  cena ok 4tys.oczywista roznica jest w mocy chyba ponad  100w na kanal reszta roznic ze specyfikacji jak dla mnie jest minimalna wiec nasuwa sie pytanie czy warto przeplacac?czy uslyszymy roznice czy moze xpa ma cos o czym nie wiem.czy ktos porownywal te modele sluchal ich??prosze o opinie bo jestem zainteresowany kupnem.dziekuje.

Ja miałem okazję słuchać XPA5 w komplecie z XMC-2. Dźwięk genialny. Po prostu. A byłem po odsłuchach Denona 6700, NAD 778 (najbliżej dźwiękowo) , Anthema, Arcama.

XPA ma konstrukcję modułową , z możliwością rozbudowy do 11 kanałów. Mniejsze szumy (przynajmniej wg specyfikacji). A5175 jest raczej niedostępny, chyba, że masz gdzieś możliwość zakupu. No i XPA idzie również po XLR. Wybór należy do Ciebie ale ja dołożyłbym do XPA. Taki sprzęt w zasadzie kupuje się na lata.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...