Skocz do zawartości

Zmiana kolumn w salonie /pomieszczenie otwarte


maskun

Recommended Posts

Witam.

Przyszedł czas na zmianę kolumn. Nie z powodu że coś z nimi nie tak - po prostu moje jadą do kogoś innego na stałe a przy okazji chciałbym coś innego (ludzie ubrania, meble, samochody też zmieniają 😄 )

Proszę o poradę bo chciałbym opinie czy jest u mnie szansa na odpowiedni dobór. Zamieszczam rysunek jakie to pomieszczenie, gdzie są kolumny a gdzie miejsce odsłuchowe (sofa) Nie ma szans na zmianę gdyż na ścianie nad amplitunerem i kolumnami jest rzucany ekran z projektora. Amplitunera też nie chce zmieniać bo jest idealny dla mnie funkcjonalnie i brzmieniowo.
Obecne kolumny mają dużo basu i reszta pasm też mi jakościowo w miarę odpowiada ale wiadomo człowiek kiedyś jeździł Golfem III i tez myślał że wiecej nie trzeba.

Przestrzeń jest duża i jak widać mam otwartą kuchnię i korytarz do pokojów - i tego nie zmienie. Korytarz jest zasłaniany grubymi zasłonami więc może w kilku % poprawia to akustykę jednak pomimo tego przestrzeń jest za duża żeby dobrać idealny zestaw jednak pomóżcie 😬

Słucham wszystkiego - od metalu, rocka, hiphopu po wolne ballady popowe heh. Zawsze jednak w dobrej jakości flac lub hifi w tidalu,spotify.
Zawsze delikatnie zwiększam wysokie tony gdyż lubię wyeksponowanie tego pasma np. dla rocka. Bas akurat w Roth'ach jest wystarczający.


Obecnie mam amplituner Yamaha R-N602
Kolumny Roth OLi 40

Kolumny budżet to 5000zł ale jeśli coś zaproponujecie droższego to jest do rozważenia. Może być używane ale w nowym sprzęcie jest jeden plus że za opłatą? może jest szansa wypożyczyć i odsłuchać. U mnie akustyka pomieszczenia zawsze będzie największym minusem 😔 a kupować wytłoczek z jajek albo na siłę szafek z książkami nie zamierzam.

salon.jpg

Edytowano przez maskun
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu inwestować w nowe kolumny za 5k do tej Yamahy. Nie wyciągniesz z nich wszystkiego.

Świetne połączenie z Yamaha to KEF Q 750. Ale nie wiem czy takiego dzwieku szukasz.

Po opisie moim zdaniem Monitor audio Silver 100 albo QAcustic 3050i.

I jak mowie to kolumny tańsze. bo juz skok będzie duzy i nie ma potrzeby podłączać czegoś lepszego do RN 602.

Zapraszam na odsłuch i po wyceny

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki @S4Home za odpowiedź ...w sumie liczyłem że wpadniesz do dyskusji bo nie raz czytałem Twoje trafne opinie i porady.

Rozjaśniłeś mi trochę fakt że do tej Yamahy przecież nie podłącze jakiś mega wypasionych kolumn. Ja nawet nie mogę porównać ile te moje Roth 40 mają mocy RMS bo wszędzie podają(nawet na kolumnach) 200W ale to pewnie moc muzyczna?

KEF Q 750 też brałem pod uwagę ale chodziły mi tez po głowie coś od DALI albo Klipsch R-625FA ale one mają obsługę Atmos ? chyba do tej Yamahy to zbędne.

QAcustic 3050i - nie wiem może jakbym posłuchał.

 

ps. gdzie w okolicach Gliwic moge odsłuchać jakiś podanych przez Ciebie zestawów - fajnie jakby były jednak pod Yamahe podłączone 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
jestem podobnego zdania, że do RN602 nie ma po prostu sensu inwestować takiej sumy pieniędzy, ponieważ yamaha będzie ograniczeniem. 
Jesli chciałbyś uzyskać bardziej uniwersalny charakter brzmienia z czystą górą oraz dynamicznym dołem to polecam zwrócić uwagę na KEF Q750 lub Q Acoustic 3050i. 
Klipsch kompletnie nie zgrywają się z Yamahą i jest to na prawdę bardzo rzadki wybór wśród klientów. Dodatkowo model 625fa to kolumny z ułomnym Atmosem, którego kompletnie nie wykorzystasz w systemie stereo. 

Jeśli chciałbyś muzykalniejsze brzmienie to polecam posłuchać Heco Aurora 700, Wilson Raptor 7 lub Pylon Audio Sapphire 25. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie umówienia odsłuchu oraz po wycenę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Q21 rowniez dziękuję za odzew... Czyli widzę KEF i ten Q Acoustic muszę pilnie przetestować.

Panowie a jeśli już potraficie ocenić co pasuje a co nie do Yamahy  to czy takie kolumny będą lepsze od tych Oli40 bo znalazlem po namiętnych poszukiwaniach używane.. ale to taka ostateczność mysle :

- Boston Acoustics A 250

- Indiana Line Tesi 560

- Zensor 5 albo nawet 7 jednak mocniej wyeksploatowane 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...