Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze sprzętu stereo


Michał Kwasnik

Recommended Posts

 

Szukam sprzętu audio

1. 15000-20000 zł

2. Sprzęt nowy

3. Muzyki słucham każdej choć w większości rock, metal, orkiestra. fortepian

A) Lubię dźwięk ciepły. Na weekend miałem w wypożyczeniu KEF Ls50 Wirlless II i ich dźwięk bardzo przypadł do gustu chociaż brakowało w nim przynajmniej według mnie głębi sceny muzycznej i bass dość mocno podbity. Docelowe chcę skompletować system 2 kolumny podłogowe + /wzmacniacz + streamer/ ewentualnie integre   

B) Do tej pory słuchałem z kolumn Acoustic Energy AE 309 , Fyne audio F303 i 501z wzmacniaczem CXA80 +CXN, Audiovector qr3, qr1 z expossure 2010, Kef Ls50, naim uniti atom z focal chora 826. Wiem że rozbieżność cenowa. To są odsłuchy w ciągu roku. Aktualnie możliwości kwoty do wydania i tolerancji żony wzrosła

4. Pokój w bloku o powierzchni 6x4m. głośniki na ścianie 6m a odbiorca na sofie <4m od nich . Ważne żeby dźwięk był dobrze słyszalny w pomieszczeniu gdzie się go odtwarza niż żeby efekty były słyszalne w innym pokoju .

5. Chcę kupić sprzęt na lata i po za ewentualnym źródłem dźwięku go już nie ruszać. Zakładam że elektronika się tak nie starzeje w audio i w najbliższych 10-15 latach nie będę go chciał wymienić

6. Sprzęt stereo. Zestaw musi mieć możliwość odtwarzania muzyki z serwisów streaming-owych.

Na przyszły weekend mam zaplanowany odsłuch spendor a4 , audiovector qr5, Focal Aria 926, klipsch heresy iii. A ze wzmacniaczy to Hegel H190, Expossure 3010, goldenote ds-10,Lyngdorf Tdai-1120
Wstępnie chociaż jeszcze nie słuchałem nakręcony jestem na spendor a4
Proszę o porady na co jeszcze warto zwrócić uwagę.
 

Edytowano przez Michał Kwasnik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to jest moment w którym powinieneś pisać na forum. Bo obrałeś dobrą drogę. Odsłuchu.

14 godzin temu, Michał Kwasnik napisał:

Na przyszły weekend mam zaplanowany odsłuch spendor a4 , audiovector qr5, Focal Aria 926, klipsch heresy iii. A ze wzmacniaczy to Hegel H190, Expossure 3010, goldenote ds-10,Lyngdorf Tdai-1120
Wstępnie chociaż jeszcze nie słuchałem nakręcony jestem na spendor a4

Spendor super kolumny.

Pamiętaj aby nie ominąć Lyngdorfa na odsłuchu. Z kolumn dodaj do listy ELAC Carina albo Fyne F 501SP mogły by Ci spasować.

Model SP gra wyraźnie lepiej od klasycznego.

A jak Kefy Ci podeszły to pamiętaj jescze o KEF R5. warto go osłuchać.

W przypadku pytan, chęci odsłuchu oraz wycen zapraszam

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli nie stawiasz na bardzo obfity bas to Spendor A4 mogą być dobrym rozwiązaniem. Koniecznie posłuchaj Kef R5 czy Fyne Audio F501SP, które będą charakteryzować się jaśniejszym brzmieniem z szybkim dołem. 
Odsłuch to najlepsza droga i wiesz doskonale co robić. Posłuchaj koniecznie wzmacniacz hybrydowy Vincent SV 227mk lub łagodniejszy Haiku Audio Bright MK5. 

Zapraszam oczywiście na odsłuch do naszego salonu i po wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...