Skocz do zawartości

Czy wymieniać?


Tosiek

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 102
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

21 godzin temu, Tosiek napisał:

Nie da się stwierdzić jednoznacznie który amplituner jest lepszy do kina domowego, to kwestia gustu?

Kolumny Dali Zensor 5 lub nawet 7 (bo te 5-ki chyba małe są) pod Denona sie nadają?

Tu da się stwierdzić jednoznacznie że Yamaha.

Pod Dali nie łączy się Denona.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon już jest w drodze do mnie, chociaż łudziłem się że yamahe wcześniej wyrwę. 

Ciężko podjąć decyzję jakie kolumny wybrać. Jaka będzie różnica pomiędzy AM300 a AM bronze 200. Te z niższej półki maja większą moc, ale jak się to przekłada na jakość dźwięku?

I jakieś propozycje macie co do sufitowych, niedrogich głośników? Może uda się je wmontować, jeśli te "czapki" atmos są takie słabe efektowo. Czy może te dokładki zamontować nad frontami,pod sufitem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to dobre kolumny do Atmosa. Tanie a wydajne.

12 godzin temu, Tosiek napisał:

aka będzie różnica pomiędzy AM300 a AM bronze 200

AM czy MA? Monitor Audio?

nie wiem o co pytasz o serie Monitor względem Bronze?

Monitor to mocna kolumna o niespecjalnie wyśrubowanym dzwieku. Po prostu jest. Bronze gra znacznie ciekawiej, bardziej rozdzielczo i detalicznie. Ciekawiej.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest co wybierać. Jeszcze raz się przejadę do salonu obejrzeć na żywo proponowane zestawy, może wizualnie będzie łatwiej się zdecydować.

A jak te Cantony 476.2 mają się do tych wszystkich kolumn? Jak wcześniej pisałem, zależałoby mi na 416 on-wall, a nie widzę nic podobnego do proponowanych producentów.

Moje obecne fronty Jamo E470, parametry: Long term 100W, short term 170W, 50 - 20000 Hz, 4 - 8 ohm  i chciałbym zmienić na lepsze oczywiście. I one wcale nie są za głośne na 16m2, więc nowe nie mogą być słabsze.

Gdzie są najniższe ceny tych Magnatów, mogą być używane?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Tosiek napisał:

Większych IC82 100/180W przy tylnych 416 cantona 60/100W chyba nie ma sensu(16m2) ? Doradźcie.

Nie miałem okazji porównać,czy są jakieś różnice między 82,a 62,sam używam 62 i po odpowiednim ustawieniu w ampli spokojnie dają radę jak na moje ucho.

W atmosie one głównie pełnią funkcję, głośników efektowych,także moim zdaniem wielkich różnic pomiędzy nimi nie powinno być przy takim wykorzystaniu.

Edytowano przez maverick2005
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.03.2021 o 11:30, maverick2005 napisał:

Nie miałem okazji porównać,czy są jakieś różnice między 82,a 62,sam używam 62 i po odpowiednim ustawieniu w ampli spokojnie dają radę jak na moje ucho.

W atmosie one głównie pełnią funkcję, głośników efektowych,także moim zdaniem wielkich różnic pomiędzy nimi nie powinno być przy takim wykorzystaniu.

Kolego maverick2005, jak masz ustawiony przelacznik, na surround czy normalny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Tosiek napisał:

surround czy normalny?

Mam ustawione na surround,według instrukcji,przy surround wytwarza się rozproszony obraz dźwiękowy,testowałem to na filmie Old Guard,tam około 1g.22min. zaczyna się scena przy lotnisku,efekt przelatujących samolotów jest niesamowity,jakby nad chałupą faktycznie przelatywał samolot w trybie surr fajnie słychać rozproszenie dźwięku silników,wiesz zapewne co mam na myśli,jak słychać na dworzu tą falę po przelatującej maszynie,a w trybie norm. moim zdaniem ten efekt jest mniejszy jakby dobiegał z danego punktu, brakowało mi w tym tej przestrzeni,powietrza.

 

Edytowano przez maverick2005
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi. Przełączałem tak na kolanach i jako tako żadnej różnicy nie było.

Jeszcze mam sporo przeróbek z kablami, czekam jeszcze na surroundy. 

Zastanawiam się czy fronty wymieniać na te Cantony. Moc podobna, tylko częstotliwości już różne, chociaż słyszałem że każdy producent może mierzyć przy innych decybelach i to może tylko na papierze ładnie wyglądać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Tosiek napisał:

Przełączałem tak na kolanach i jako tako żadnej różnicy nie było

No tak nie sprawdzałem i nie dziwię się że różnic mogło nie być,to jak np.z głośnikiem w aucie ,wymontuj z drzwi gra jak z puszki,bas znika itp., u mnie test wykonałem po montażu w suficie podwieszanym do tego mam zbudowane skrzynie , które są dodatkowo wytłumione w środku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można powiedzieć że Magnaty grają wystarczająco, ale czuję lekki niedosyt. Dźwięk jest dużo gorszy niż z tylnych, mniej donośny, ale jednak nie mają dedykowanych skrzynek.

Druga sprawa gorsza to że te Cantony 416.2 są o wiele gorsze o moich Jamo E410. Pomimo że to lepsza wersja z dwójka do 40000Hz to w porównaniu do 20-letnich 20000Hz to beznadzieja, nie wiem skąd te parametry. Że basu będzie słabszy to wiedziałem, ale że wysokie tony takie mizerne...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Tosiek napisał:

Można powiedzieć że Magnaty grają wystarczająco, ale czuję lekki niedosyt. Dźwięk jest dużo gorszy niż z tylnych, mniej donośny, ale jednak nie mają dedykowanych skrzynek.

Druga sprawa gorsza to że te Cantony 416.2 są o wiele gorsze o moich Jamo E410. Pomimo że to lepsza wersja z dwójka do 40000Hz to w porównaniu do 20-letnich 20000Hz to beznadzieja, nie wiem skąd te parametry. Że basu będzie słabszy to wiedziałem, ale że wysokie tony takie mizerne...

No ale one grają inaczej. Jedne mają swoją fabryczną obudowę a drugie nie :)

Parametry nie pokazują jak sprzet gra. Tak jest od zawsze.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, kalibracja zrobiona, sufit podwieszany, w koło głośników tak na 30cm średnicy zostawiłem puste miejsce a dalej wypełniłem wełna mineralną żeby dźwięk się po całym suficie nie rozchodził. Swoje zadanie spełniają, ale nie jest to dźwięk jak z kolumny. Ogólnie jestem zadowolony... ale te Cantony, to nie wiem, myślę żeby je oddać, z drugiej strony co lepszego kupie w tej cenie i rozmiarze. A stare tylne odpadają ze względu na gabaryt. Wcześniej były pod sufitem, no ale teraz to nie miałoby sensu. Może cała różnica jest w tym że Jamo są 3-drożne a Cantony 2-drożne. Nie wiem, chyba lepiej byłoby dać do stolarza te Jamo i o 2/3 zmniejszyć głębokość, pewnie i tak grałyby dużo lepiej od tych nowych, na pewno góra bo skrzynka tam nie gra roli. Chyba po tym doświadczeniu fronty zostawię te co mam.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, S4Home napisał:

Tak ma być.

Co Ci w nich nie lezy? ze są jasne, mają spory szybki ale mało kontrolowany bas?

 

Nie wiem co masz na myśli spory bas, bo jest bardzo słaby, ale te kolumny to maleństwa więc inny nie może być.

Chodzi mi o resztę dźwięków. W porównaniu z Jamo jakby brakowało czegoś, w sumie brakuje średniotonowego. Ale nawet sam sopran jest słaby, samo szy..szy..szy, gdzie w Jamo jest szy+cyk..cyk. Przepraszam ale nie umiem opisać dźwięku. Zmieniałem kable, wejścia i jest to samo. Może w surround'ach to nie ma znaczenia...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może coś z kalibracją nie poszło,czasem warto powtórzyć,ja po kalibracji i tak najczęściej wprowadzam ręcznie poprawki, testując na ulubionych fragmentach filmów,jak dołożyłem atmosa i zrobiłem kalibrację to tak mi ustawiło że trzeba było ucho przyłożyć do głośnika by cokolwiek usłyszeć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, S4Home napisał:

Ale czekaj bo ja się chyba na chwilę zgubiłem Ty z nich korzystasz jako surroundy czy korzystasz jako monitory na przód do kina?

Cantony 416.2 mam jako surroundy.  Tylko jak pisałem dźwięk jest dużo gorszy, chodzi o wysokie tony. Pomijając amplituner, kalibracje, poprostu podłączone do innego wzmacniacza, zamieniane kable, strony... Takie to niby nowe, ulepszone, a z 20-letniej Jamo E410 cyka aż miło.

Opis producenta:

"Nowoczesna technologia

Również nasze obecne zestawy głośnikowe GLE korzystają z postępu, jaki stale czynimy w dziedzinie rozwoju głośników: na przykład nowy aluminiowo-manganowy system głośników wysokotonowych z 25-milimetrową kopułką, wyrafinowanym falowodem zapewniającym optymalne promieniowanie dźwięku i sprzężenie oraz zoptymalizowaną siecią zwrotnic umożliwia odtwarzanie dźwięku do 40.000 Hz."

Jak to czytam to mnie skręca. Chyba że jakaś felerna seria mi się trafiła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...