Skocz do zawartości

Czy wymieniać?


Tosiek

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 102
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Dnia 3.04.2021 o 16:33, S4Home napisał:

No nie no to jest przecież opis producenta.

Czysty marketingowy bełkot na broszurki. 

Wszyscy piszą co chcą.

Ale to absolutnie nie ma znaczenia bo nikt na to nie patrzy. 

Canton ogólnie gra jasnym dźwiękiem więc szukał bym przyczyny w ustawieniach gdzieś.

 

No lepiej tego nie czytać. Ustawienia nic nie dają jeśli podpinasz jedną kolumnę to cyka, odpinasz i w to same miejsce druga już tak nie cyka. Obstawiam że wina leży w tym iż Canton jest 2-drożny i dźwięk jest "zlany" w jednym przetworniku. W 3-drożnej kolumnie wysokie tony są odseparowane, czyste.

W każdym bądź razie kolumienki są już zawieszone, bo nie mam dla nich alternatywy. Może model chrono zagrałby lepiej, chociaż na papierze wygląda podobnie tylko cena jest dwa razy wyższa.

Macie jakieś porównanie subwooferów Klipsch SPL-100 i Canton 10.4 ?   Klipsch nie do końca podchodzi kolorystycznie, ma mocno uwydatnione słoje drewna. A znowu Canton jest mało popularny i nie ma opinii, a pasowałby mi z czasem do kompletu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, S4Home napisał:

Wiesz co nie rozumiem

no to kolumn jest uszkodzona. Skoro nie cyka jak inna cyka.

 

No nie cyka tak jak inna, nie jest uszkodzona po prostu gra gorzej. Trzeba z tym żyć. Gdyby nie porównywał to bym tego nie wiedział, ale chciałem usłyszeć tą różnice w nowoczesnych tweeterach.

W salonie Denon proponowano mi Cantony GLE 476.2, przez dwóch pracowników. A wczoraj znalazłem filmik na Youtube z tego samego salonu gdzie są omawiane między innymi te kolumny, ale jako że nie nadają się do kina ze względu na chłodne brzmienie. Kilka ogłoszeń Cantonów widziałem gdzie ludzie sprzedają bo im dźwięk nie podchodzi.

Teraz chciałem wymienić kolumnę centralną na 456.2 i sub 10.4, ale jak widzę te wypowiedzi i jakość dźwięku tych 416.2  to dostaje blokady psychicznej.

Masz doświadczenie z tymi Cantonami? Tych subwooferów chyba też nikt nie kupuje, może są dobre, nie wiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze się wyraziłem, kolumna Jamo E410 gra lepiej od Canton GLE 416.2.

Tak, dwa razy byłem w sklepie stacjonarnym i za każdym razem była inna obsługa, ale polecali ten sam produkt.

A w filmiku YT tej samej sieci sklepów/salonów odradzają ten produkt do KD (Canton GLE 476.2).

I co mam teraz dokompletować do tych 416ek, pójść w serię chrono, czy fronty i centralny dać innej firmy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem raz na odsłuchu, męka dla uszu. Wielka sala, chaos niesamowity, ból dla uszu, dźwięki odbijały się od ścian. Nic mi to nie daje, musiałbym w swoim domu wypróbować.

W sumie to tylko musiałbym jeszcze centralny wymienić, bo nie jestem z niego zadowolony. Ale teraz mam tył Canton, przód Jamo(myślę że to dobre kolumny), sufit Magnat to jaki miałbym dokupić ten środkowy, 456.2 to też GLE i pewnie nic lepszego nie wniesie? Mogę sobie kupić jeszcze innej marki, ale czy będzie lepiej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tosiek napisał:

Byłem raz na odsłuchu, męka dla uszu. Wielka sala, chaos niesamowity, ból dla uszu, dźwięki odbijały się od ścian. Nic mi to nie daje, musiałbym w swoim domu wypróbować.

Nie rozumiem w jakim celu przesadza sie z głośnościa sprzetu chcąc zaprezentować jak gra.? Przecież to daje odwrotny efekt od zamierzonego! No chyba ze sprzet nie potrafi grać na nizszych poziomach.

Dodam ze mialem na myśli "nie potrafi grać poprawnie" na nizszych poziomach.

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare księgi prawią, że w kinie najważniejszym jest prawidłowe ustawienie kolumn względem miejsca odsłuchu, jak również zachowanie spójności - najlepiej wszystkich kanałów systemu kinowego. Tyle teoria. A praktyka?! Na pewno można to spokojnie nagiąć. Ale pierdziawek na suroundach też bym się wystrzegał ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

Nie muszą. Niestety szkoda że tego typu opinie sa nadal powielane

To świadczy o bardzo mało przeprowadzonych testach na "własnej skórze"

Na tył "pierdziawki"?

Tak z ciekawości. Gdzie takie opinie powielają?

Piotr

Nie mogę tego teraz znaleźć tego wątku.

Osobiście nie chodzi mi o pierdziawki tylko o innego producenta. Czy mogę połączyć Monitor Audio Bronze z surroudami Canton GLE 416.2.

Jeśli tak, czy Audio Monitor Bronze C150 to dobra kolumna?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zwolennikiem aby kolumny były dopierane parami do tego co zostały stworzone.

Spokojnie korzystam z innego centralnego niż fronty. Tyły nie pierdzwiaki. Moga być inne priorytety to wtedy tak ale warto zadbać o minimum ich jakości.

20 godzin temu, Tosiek napisał:

Canton GLE 416.2

Tak , klasyczny monitor on Wall. Masz jeszcze taki z serii Dali Oberon, Heco Ambient, Elac Debut itp itd.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No parami to chyba normalne. Ale mówisz przód mogę mieć inny, tył inny i centralny jeszcze innej marki?

Czyli mogę mieć tył Cantony, fronty zostawić moje Jamo i centralny np. Klipsch?

Jeśli cenrtalny może być całkiem inny to jaki polecasz, tak do ok 46cm szerokości?

Ten Monitor Audio miał być na poczet wymiany frontów, ale gdyby miały zostać Jamo to znowu nie wiem w jaką markę celować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zakupie suba 112sw tak się powoli nakręcam na Klipscha. Może jednak wymienię te fronty. Czym się człowiek bardziej zagłębia w to całe audio tym gorzej.

Dokończmy z tym centralnym.

Wiem że najlepszym wyborem będzie 440 czy 404, ale nie widzę tego kloca pod telewizorem. Może gdzieś dostanę na miejscu to przymierzę.

Mam miejsce w komodzie przeznaczone na tą kolumne, zmierzyłem dokładnie i jest dobre 47cm.

I teraz pytanie, Klipsch RP250, czy też RP500 jak gra w porównaniu ze wspomnianym Tannoy XT C ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Tosiek napisał:

Po zakupie suba 112sw

Jakie odczucia w porównaniu do Rela,Klipsch nie dudni?

 

24 minuty temu, Tosiek napisał:

powoli nakręcam na Klipscha. Może jednak wymienię te fronty. Czym się człowiek bardziej zagłębia w to całe audio tym gorzej.

Tak to jest w audio,zaraz drugi sub będzie w głowie itd.😁

a, zapomniałem że masz drugiego suba Jamo, próbowałeś podłączyć dwa ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, maverick2005 napisał:

Jakie odczucia w porównaniu do Rela,Klipsch nie dudni?

 

Tak to jest w audio,zaraz drugi sub będzie w głowie itd.😁

Nie dudni, jest jak mój stary Jamo, tylko dużo lepszy. Nie zamieniłbym na REL'a nawet gdybym go za darmo dostał. Może do KD i do stereo to jest jakiś kompromis, ale do samego kina tylko otwarty. Oczywiście to jest tylko moja ocena. Może 1003 był po prostu za mały, może 1205 byłby lepszy, tego nie wiem.

Dwa suby... już myślałem o tym, ale niestety nie zmieszcze, fizycznie nie ma miejsca. Musiałbym mebli się pozbyć. 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tosiek napisał:

ale do samego kina tylko otwarty. Oczywiście to jest tylko moja ocena

Nie tylko twoja,ja również wolę do kina otwartego suba,jak robiłem test svs sb1000 vs Jamo j12, pomimo że svs jest droższy i teoretycznie powinien być lepszy,to wybrałem w tej cenie,co jeden svs, dwa Jamo j12, które mi bardziej podeszły.

2 godziny temu, Tosiek napisał:

Dwa suby... już myślałem o tym, ale niestety nie zmieszcze, fizycznie nie ma miejsca. Musiałbym mebli się pozbyć

Rozumiem, pytam tylko , mając dwa obecnie, próbowałeś podłączyć Jamo i Klipscha ,tak w formie testu.Ciekaw jestem,czy odczujesz różnice między jednym,a dwoma subami.

Edytowano przez maverick2005
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...