Skocz do zawartości

Czy wymieniać?


Tosiek

Recommended Posts

Nie sprawdzałem, ale mogę sprawdzić bo jeszcze będę wymieniał okablowanie. Dam znać.

Zdubluje posta, bo strona przeskoczyła;

 

Po zakupie suba 112sw tak się powoli nakręcam na Klipscha. Może jednak wymienię te fronty, myślałem nad 5000F,trochę za głębokie, ale może jakoś będzie. Czym się człowiek bardziej zagłębia w to całe audio tym gorzej.

Dokończmy z tym centralnym.

Wiem że najlepszym wyborem będzie 440 czy 404, ale nie widzę tego kloca pod telewizorem. Może gdzieś dostanę na miejscu to przymierzę.

Mam miejsce w komodzie przeznaczone na tą kolumne, zmierzyłem dokładnie i jest dobre 47cm.

I teraz pytanie, Klipsch RP250, czy też RP500 jak gra w porównaniu ze wspomnianym Tannoy XT C ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 102
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Dnia 16.04.2021 o 09:59, Tosiek napisał:

Juz myślałem ze zaproponujesz mi jakąś powystawowe.

Nie mamy na ekspo centralnych. Jak coś wyjmujemy to raczej się sprzedają od razu.

17 godzin temu, Tosiek napisał:

I teraz pytanie, Klipsch RP250, czy też RP500 jak gra w porównaniu ze wspomnianym Tannoy XT C ?

No inaczej. Klipsch robi dobre centralne ale moim zdaniem dopiero te szerokie maja bardziej zrównoważony dzwiek.

Mniejsi bracia maja zapały jak podłogówki , do jaśniejszego grania.

Tannoy da Ci znakomita średnice i pole w centralnym.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Tosiek napisał:

e 5000F to nawet do kina nie są najlepsze. Subwoofer nie nadrobi tego basu?

Nie problem jest bas.

21 godzin temu, Markcox napisał:

Tu nie chodzi o sam bas, a o całokształt. Już lepiej byś zrobił, stawiając monitory 600M

Dokładnie. Przepraszam nie widziałem Twojego postu! Pełna zgoda

18 godzin temu, Markcox napisał:

W takim razie na odsłuchu porównaj sobie 5000 z 6000, będziesz wiedział, w czym jest różnica.

Albo niech kolega odpuści Klipsch. Są fajne małe kolumny które grają.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, S4Home napisał:

Co to znaczy co śnie tak?

Nie każdy model kolumny jest udany po prostu. To nie znaczy że ma wade czy coś jest z nim nie tak. To wszystko

Tak.

Ach się czepiasz za słówka. 🙂

Zapytałbym co lepsze Tannoy XT6F czy Klipsch RP-6000F, ale znam odpowiedż...inne, 🙂

Gdyby jednak pozostał przy centralnym Klipsch to starszy 250, czy nowszy 500 będzie lepszym wyborem? Ta odświeżona wersja jest troszkę mniejsza, moc na papierze też niższa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Tosiek napisał:

Zapytałbym co lepsze Tannoy XT6F czy Klipsch RP-6000F, ale znam odpowiedż...inne, 🙂

Gdyby jednak pozostał przy centralnym Klipsch to starszy 250, czy nowszy 500 będzie lepszym wyborem? Ta odświeżona wersja jest troszkę mniejsza, moc na papierze też niższa.

Ja bym szedł w XT6F z 440 albo 404 na centralny.

:)

I pogodził pożyteczne z dobrym.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Ja bym szedł w XT6F z 440 albo 404 na centralny.

:)

I pogodził pożyteczne z dobrym.

Piotr

To ja chciałem XTF pod XTC specjalnie. A tu jeszcze lepsze propozycję. 😀

Nie chce mi nikt pożyczyć 404ki.

Używana bym kupił i ewentualnie odsprzedał jak bardzo źle by się to prezentowało w moim małym pokoju. Ale też nie ma.

Piotr widzę że macie poekspozycyjne XTF na sprzedaż , będziecie może mieli biale albo czarne?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Może to śmieszne, ale dalej wymieniam po kawałku moje kino.

Niestety Klipscha 404C byłem zmuszony oddać. Już sam nie mogłem na to patrzeć, po prostu do niczego nie pasował.

Z biegiem czasu dostałem Tannoy'a XT C. Nie ma już tego w ogóle. Niby są na różnych portalach, ale niedostępne.

Powiedzcie mi czy do 16m2 mogę postawić fronty XT8F, nie będzie problemu? Niektórzy piszą że kolumny się duszą, ale ja nie słucham/oglądam głośno filmów.

Chodzi o to że XT8F są bardziej popularne na rynku wtórnym i bardzo często są tańsze od XT6F(w połysku).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem możesz.

Znajomy ostatnio wymienił Aurory 700 na te XT8F właśnie w 16 metrach. Ale słucha cicho. Jak zaczniesz to rozkręcać to faktycznie pomieszczenie będzie małe.

Zalezy od ceny. Ale ja bym zaryzykował.

Z tym że miej także na uwadze że XT8F potrzebuje lepszego zasilania. Bo przy słabym i graniu cicho one będa brzmieć płasko.

 

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...