Skocz do zawartości

avr-x1600H plus odtwarzacz CD


jacek bomba

Recommended Posts

Cześć,

Posiadam amplituner DENON avr-x1600H wykorzystywany głównie do kina domowego. W piwnicy kurzy się ok 100 płyt CD. Mam dylemat, czy jest sens kupowania odtwarzacza CD do tego amplitunera (odsłuch w stereo na kolumnach Dali Oberon on-wall). Moje wybory to:

1. Odtwarzacz CD do 2000 pln. Czy jest sens, bo może ten amplituner i tak będzie grał słabo w stereo i lepiej kupić coś tańszego?

2. Tani odtwarzacz CD, np używany DENON DCD-520AE. Czy jest sens, bo Tidal HiFi da mi lepszą jakość dźwięku?

3. Abonament Tidal HiFi? Czy jest sens, bo jakość jest przereklamowana i porównywalna ze Spotify Premium?

4. Ostatni wybór to Spotify Premium - wystarczy bo ten amplituner zupełnie nie nadaje się do słuchania muzyki w stereo i jakość Spotify Premium zupełnie wystarczy.

Słucham głównie rock'a, nie jestem audiofilem, ale chciałbym z tego amplitunera wyciągnąć jak najwięcej.

Pozdrawiam,

Jacek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Przede wszystkim musisz zastanowić się co będzie miało dla Ciebie większy priorytet, płyta CD czy Streaming. Jeśli streaming to warto zainwestować w Tidala, który oferuje bezstratną transmisję. W takim przypadku możesz kupić używany odtwarzacz CD aby był on dodatkiem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplituner kina domowego i głośniki on Wall = nie ma mowy o stereo.

Dnia 5.03.2021 o 20:25, Q21 napisał:

Jeśli streaming to warto zainwestować w Tidala, który oferuje bezstratną transmisję.

Przy x1600 + Oberon On WALL?!?!?!? Konia z rzędem kto pozna bezstratną transmisję tutaj.

3. Tidal HiFi odpada całkowicie. Lepiej zainwestuj w tańszy i bardziej przejrzysty Spotify jak już.

A co do CDd to jak chcesz to wykorzystać to kup prostu używany działający CD, żeby mieć fun.

 

Ty masz system w 100% kinowy.

Pozdrawiam

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zupełności wystarczy Spotify Premium. Nie usłyszysz różnicy względem Tidal HiFi czy płyt CD.
Gdybym miałbym 100 płyt CD w domu to bym sprzedał na allegro, ew. zrippował na pendrive i pozwolił im się w piwnicy kurzyć dalej.
A z tego amplitunera "wyciągniesz" więcej jedynie kupując lepsze głośniki.
 

Edytowano przez TomekN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź sobie na miesiąc TIDALa i porównaj ze Spotify. Ja Spotify nie jestem w stanie słuchać nawet na fabrycznym nagłośnieniu w samochodzie. Różnica względem Tidala jest kolosalna. Wydaj te 40zł na miesięczną subskrypcję Tidala i oceń samemu czy będzie słyszalna różnica. W mojej ocenie nawet na Twoim sprzęcie powinieneś usłyszeć ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, S4Home napisał:

Poczekajmy na odpowiedź Q21 :P

Chodź w samochodzie pewnie trudno zrobić ten test

Piotr

Zainstalowałem sobie wersję próbną na miesiąc zarówno tidal jak i spotify. Szczerze mówiąc nie słyszę żadnej różnicy. Różnicy nie słyszę nawet w słuchawkach, więc chyba coś ze słuchem mam nie tak 😕 Natomiast na pewno jest różnica pomiędzy spotify free a premium.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boom!

Nie przejmuj się tym. Nic w Twoim słuchem nie jest nie tak.

Jest to o czym psiałem. System na to nie pozwala.

i uwierz w ciemnym odsłuchu wiele osób nie podaje wyniku i nie przyznaje się po prostu. Kolega z Q21 także gdyby był poddany takowemu testowi też by przemilczał. chodzi o MP3 vs FLAC

Akurat zgadzam się z nim że Tidal brzmi lepiej. Ale nie na takim systemie. Nie wiem czy też w samochodzie..... no ale to już zostawiam

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...