Skocz do zawartości

Cyrus One Cast jako wzmacniacz słuchawkowy


Recommended Posts

Pytanie do użytkowników wymienionego w tytule wzmacniacza: jakie są wasze doświadczenia z dźwiękiem płynącym przez jego gniazdo słuchawkowe? . Amp/DAC, którego używam na codzień ( Asgard 3 ) pojechał na testy i siłą rzeczy podpiąłem  swoje HD660s pod Cyrusa. Rozczarowanie jest duże. Jakby ktoś napchał waty w przestrzeń między przetwornikami a uszami. Znika góra, dół jest zamulony. Byłbym nawet skłonny uznać, że ten Asgard jest taki wybitny, gdyby nie to, że dużo lepiej od Cyrusa, sprawuje się w roli źródła nawet stary iPad.  

Z tego co udało się znaleźć w sieci na temat Cyrusa z słuchawkami to raczej same pozytywy. 

Może trafił mi się jakiś trefny egzemplarz?. Może te Sennheisery nie lubią się z tym wzmakiem? . Będę wdzięczny za podzielenie się waszymi doświadczeniami. 

Edytowano przez Expat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Expat napisał:

Może trafił mi się jakiś trefny egzemplarz?. Może te Sennheisery nie lubią się z tym wzmakiem? . Będę wdzięczny za podzielenie się waszymi doświadczeniami. 

Bardzo trudno jest odpowiedzieć. Nie znam Asgard 3 , nie znam Twoich preferencji słuchowych. Mogę tylko powiedzieć , że po wpięciu 650 do Cyrusa One / bez HD/ dźwięk jak dla mnie był super. Potrafił oddać idealnie całe paso , głębie , dynamikę utworu. To o co pytasz jest bardzo subiektywne , zależy z czego się przesiadasz i do jakiego przekazu jesteś przyzwyczajony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, Janusz - dziękuję za odpowiedzi. Czuję się uspokojony ;).  Po prostu nie spodziewałem się, że  różnica będzie aż tak duża, tym bardziej, że Cyrus z Kefami Q750 radzi sobie bardzo dobrze. 

Tego Bifrosta sam bym chętnie wypróbował :). Mam z resztą jakiś sentyment do Schiitów, no ale ucięło mi się źródełko z US ;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sennheisery HD660s to wymagające słuchawki, które potrzebują mocnego wzmacniacza.Asgard to zdecydowanie mocniejszy wzmacniacz niż ten w Cyrusie, jest to zupełnie inna liga. Niemniej jednak warto powiedzieć, że wzmacniacz słuchawkowy w Cyrus One jest na prawdę godny polecenia i na tle Yamahy, Denona czy Marantza wypada bardzo dobrze. Nie jest to jednak szczyt możliwości i zawsze należy traktować jako miły dodatek. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @Q21. Chyba problem się wyjaśnił :) . A swoją drogą - jaka jest szansa żebyście stali się re-sellerem Schiita w PL ?. Europa jest przez nich kompletnie olana. Na ich stronie EU hula wiatr, koszty przesyłki zniechęcają a na HELa ( którego swoją drogą odpiąłem właśnie od PC, na zastępstwo za Asgarda ;) ) czekałem ostatnio 2 miesiące...  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.03.2021 o 10:09, Expat napisał:

Rozczarowanie jest duże. Jakby ktoś napchał waty w przestrzeń między przetwornikami a uszami.

Po przeczytaniu twojego posta, sprawdziłem z ciekawości swojego One na kiepskich Akg K514 których czasem używam do nocnego grania na PC. Faktycznie dziurka w One jest słabiutka. A sam wzmacniacz super się u mnie sprawdził 🤗

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...