Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
pirlo81

Modernizacja toru - streamer?

Recommended Posts

Cześć,

tym razem zwracam się o pomoc w kwestii modernizacji toru. Bawię sie w stereo od około roku i na obecną chwilę najwięcej frajdy dają mi słuchawki.

Mój system wygląda nastepujaco: ampli Yamaha rn602, kolumny Dali Oberon 3. Tor do słuchawek to Yamaha rn602 + Feliks Audio Espressivo MkII + Beyerdynamic dt990 Edition 250Ohm i Akg k702. 

Chciałbym skupić się na systemie słuchawkowym. Z luźnych opinii usłyszałem, że najslabszym ogniwem jest tu amplituner.

Moje pytanie więc jest nastepujące: w jaki sposób zmodernizować swój tor? Wzmacniacza słuchawkowego na razie nie zamierzam wymieniać.

Może streamer? W 90% muzyki słucham ze Spotify/Tidal. 

Stworzyć osobny tor dla sluchawek i do Feliksa bezpośrednio wpiąć streamer? 

Jaka jest minimalna kwota, ktorą musiałbym wydać by taka zmiana miała sens i była odczuwalna? 

Każda sugestia mile widziana. 

Ja bym zmienił słuchawki :) . Nie wiem jaki masz budżet, ale w granicach 2 tys.zł. znalazłbyś coś, co słyszalnie podniesie twój system o poziom wyżej. 

32 minuty temu, pirlo81 napisał:

Chciałbym skupić się na systemie słuchawkowym. Z luźnych opinii usłyszałem, że najslabszym ogniwem jest tu amplituner.

Moim skromnym zdanie to jednak słuchawki sa najsłabszym ogniwem. Miałem okazj przez kilka tygodni słuchać Beyerdynamic dt990 i grały baaardzo przecietnie. Obecnie posiadam Audio Technica ATH-A990Z i jest to zdecydowany progres. Generalnie można ich słuchac bezpośrednio z komórki. Godne polecenia są tez Audioquest NightOwl. Generalnie powinieneś posłuchać innch słuchawek z przedziału cenowego 1000+ zł. Zmiana ampli śmiem twierdzić niewiele wniesie.

Weź też pod uwagę: HiFiMan Sundara lub Sennheiser HD600 ( z twoimi lampami powinny się pięknie zgrać ). 

Oczywiście obecne słuchawki to nie są moje ostatnie pary. Cały czas rozgladam się za czymś innym :)

Ale z tego co napisaliście to mogę wnioskować, że źródło (odtwarzacz sieciowy) nie ma znaczania w kwestii jakości dźwięku? 

Napisano (edytowany)

DAC w twojej Yamaszce, jest na tyle przyzwoity, że nie ma moim zdaniem sensu szukać i inwestować w jakąś alternatywę. Za DAC + streamer, który być może spełniałby swoją rolę lepiej niż Yamaha wydałbyś równowartość ceny wysokiej klasy słuchawek. Bez sensu. Tym bardziej że ten Felix wydaje się bardzo fajny i wręcz prosi o podpięcie czegoś dobrego ;) 

Edytowano przez Expat

Słuchawki w mojej ocenie są bardzo dobrze dobrane pod Espressivo, który świetnie zgrywa się z sygnaturą brzmienia Beyerdynamic czy AKG. Sam swojego czasu miałem Espressivo z Beyerdynamic T1 oraz Sennheiser HD565 Ovation. Na źródle możesz na prawdę bardzo dużo zyskać. W zakładanym budżecie polecam zwrócić uwagę na Audiolab 6000n, który zapewni przestrzenne brzmienie z szybkim i dobrze kontrolowanym dołem. 
Możesz także rozważyć opcję dokupienia DACa takiego jak np. Topping D50s, a w przyszłości dokupić do niego transport sieciowy taki jak SOtM SMS200. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny.

2 godziny temu, Q21 napisał:

Słuchawki w mojej ocenie są bardzo dobrze dobrane pod Espressivo, który świetnie zgrywa się z sygnaturą brzmienia Beyerdynamic czy AKG. Sam swojego czasu miałem Espressivo z Beyerdynamic T1

Rozumiem, że Beyerdynamic dt990 i Beyerdynamic T1 to ta sama klas słuchawek, tak? No w końcu oba to Beyerdynamic a że jedne kosztują 600 a drugie prawie 4000 to zasadniczo pikuś. "Przyjdzie Audiololab i wyrówna 🤣, przyjdzie i wyró...". 

4 godziny temu, Q21 napisał:

W zakładanym budżecie polecam zwrócić uwagę na... 

Ale ja nic nie pisałem o zakładanym budżecie. 

I chyba jednak zaczynam przekonywać się do tego, że źródło w postaci oddzielnego streamera nie wniesie tyle co nowe słuchawki. 

29 minut temu, pirlo81 napisał:

I chyba jednak zaczynam przekonywać się do tego, że źródło w postaci oddzielnego streamera nie wniesie tyle co nowe słuchawki. 

To sprawa w miarę prosta. Zabierasz swoje słuchawki, idziesz do salonu gdzie dostajesz x sztuk do odsłuchu i słyszysz różnicę albo i nie.

Dnia 5.03.2021 o 21:59, slaw0001 napisał:

Rozumiem, że Beyerdynamic dt990 i Beyerdynamic T1 to ta sama klas słuchawek, tak? No w końcu oba to Beyerdynamic a że jedne kosztują 600 a drugie prawie 4000 to zasadniczo pikuś. "Przyjdzie Audiololab i wyrówna 🤣, przyjdzie i wyró...". 

Trochę nie czytasz ze zrozumieniem ale rozumiem. Miałem także DT 990 ale w wersji 600 Ohm ale było to bardzo dawno i był jeszcze wtedy lampowy kamyk. Tutaj nie chodzi o cenę, ponieważ HD565 kupiłem pamiętam za 160zł, zainwestowałem około 800zł w kabel i powiem szczerze, że częściej sięgałem po nie niż po Beyerdynamic T1. Nie zawsze cena gra ale warto przejść przez tę drogę, chyba że lubisz być oszukiwany ;) 

Dnia 5.03.2021 o 23:54, pirlo81 napisał:

Ale ja nic nie pisałem o zakładanym budżecie. 

Tutaj bardziej chodziło mi o podobny budżet do RN602, przepraszam za skrót myślowy. Na źródle tracisz bardzo dużo i warto się o tym przekonać. Ja także swojego czasu głównie słuchałem z komputera, teraz bym do niego nie powrócił mając transport sieciowy.