Skocz do zawartości

Maksymalna głośność a specyfikacja kolumn


Owca222

Recommended Posts

Cześć,

to mój pierwszy post na Forum, więc w pierwszej kolejności chciałbym się z wszystkimi serdecznie przywitać :) Czytam Was już od jakiegoś czasu!

Zakupiłem niedawno zestaw stereo Yamaha R-N803D + Indiana Line Diva 552. Zestaw odpowiada mi idealnie i polecę, dla każdego kto ma podobne wymagania co do tego typu sprzętu.

Jest jednak pewna rzecz, która mnie niepokoi, a mianowicie to, że wzmacniacz operuje większą mocą na wyjściu niż te kolumny mają wyspecyfikowane. (145W vs 130W dla 8 Ohm).

Z tego co wiem, to we wzmacniaczu można ustalić maksymalną głośność. Stąd kilka pytań, które chciałbym skierować do bardziej doświadczonych :)

 

1. Jaka jest ogólna zasada współpracy mocniejszych wzmacniaczy niż specyfikacja kolumn. 

2. Co specyfikacja kolumn "sugerowana moc wzmacniacza" właściwie oznacza?

3. Jak dobrać limit głośności, by obniżyć moc wzmacniacza, by lepiej dopasować go do zakresu kolumn?

4. Wzmacniacz dysponuje większą mocą, przy nastawie 4 ohmowej. Czy lepiej by działał on w trybie 4 ohmowym a miał niżej dobrany limit głośności? 

Poniżej recenzja kolumn, co prawda po niemiecku, ale z charakterystykami częstotliwościowymi.

https://www.indianaline.it/wp-content/uploads/2017/05/Test-Diva-552-Audio-DE.pdf?x21523

5. Czy tymi charakterystykami można się jakoś sugerować przy dobieraniu max mocy, by określić również maksymalną moc, dla której poziom zniekształceń będzie... "akceptowalny / określony".

 

Pozdrawiam

Edytowano przez Owca222
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...