Skocz do zawartości

Subwoofer aktywny do stereo?!


DamianRyn

Recommended Posts

5 godzin temu, DamianRyn napisał:

Nie cieszy mnie taka zmiana, ale argumenty HQ150 przemawiają do mnie bardziej. Przemawia do mnie głównie argument, że lepiej mieć coś jednego a porządniejszego niż dwa gorsze. Nie mam zielonego pojęcia o odcięciach, fazach, opóźnieniach i nigdy nie przypuszczałem, że do ustawienia gry suba będę potrzebował badań akustycznych, ale to wszystko przemawia za solidnością takiego rozwiązania. Rady jakie przekazują i sposób w jaki to robią HQ150 i AudioWit przemawiają do mnie, tym bardziej, że do Witka mam bardzo duże zaufanie.

Nie znam Twojej historii, ale ze zdjęć wygląda jakbyś skompletował system w 100% na bazie audiofilskich porad 🙂
Okazało się że "nie zagrał", a Ty zamiast się samemu doedukować i podejmować racjonalne decyzje, ważysz racje na podstawie "powiedzonek", sposobu wypowiedzi i zaufania...?
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, TomekN napisał:

Nie znam Twojej historii, ale ze zdjęć wygląda jakbyś skompletował system w 100% na bazie audiofilskich porad 🙂
Okazało się że "nie zagrał", a Ty zamiast się samemu doedukować i podejmować racjonalne decyzje, ważysz racje na podstawie "powiedzonek", sposobu wypowiedzi i zaufania...?
 

Słuchajcie, żebyśmy się dobrze zrozumieli. Nigdy nie narzekałem na grę swojego systemu. Jestem z niego bardzo zadowolony :) Moje kolumny grały w różnych pomieszczeniach odsłuchowych i wiem co potrafią. Również w tym pomieszczeniu wiem co potrafią tylko nie w tych miejscach w których bym chciał. Dużo na ten temat rozmawiałem z Bartkiem Chojnackim i stwierdził, że bez pomiarów nic nie da się więcej zrobić. Stwierdził również, że jeżeli na ustroje akustyczne nie planuje wydać minimum 10tys to nie ma sensu robić pomiarów. Wydało mi się oczywiste, że dużo taniej i szybciej będzie zrobić test z subem lub subami. Wystarczy, że Piotr założy mi wyjścia (co kosztuje bardzo mało), wynajmę suba lub suby i zobaczę jak to gra. Jeżeli będzie ok to kupuje suby i gram, jeżeli nie to oddaje suby i idę w akustykę. Straciłem 500zł na wyjścia do subów i mam pewność, że bez akustyki nic nie zrobię.

Po drodze wyszło, że do subów też potrzeba zrobić pomiary akustyki więc mogę upiec dwie pieczenie przy jednym ogniu.

Nie potrzebuję porad kupiłeś kiepskie kolumny to kiepsko grają. Wymień kolumny, wymień sprzęt, zrób od nowa remont pomieszczenia bo ten jest do kitu itp. Sytuacja jest jaka jest i prawdziwi fachowcy zrobią wszystko żeby dopasować ustawienia do zaistniałej sytuacji. Takie rady jak wyżej to i ja mogę dawać innym pomimo, że nie mam o tym zielonego pojęcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, DamianRyn napisał:

Moje kolumny grały w różnych pomieszczeniach odsłuchowych i wiem co potrafią. Również w tym pomieszczeniu wiem co potrafią tylko nie w tych miejscach w których bym chciał.

No to wyobraz sobie ze "w tych" miejscach ustawiasz suby (bo skoro kolumna tam gra zadowalajaco na basie to sub tez musi) a kolumny ustawiasz jak Ci pasuje, regulujemy zszycie fazy i masz hi-end!

Ide o zaklad ze akustyk to potwierdzi mimo iz akustykiem nie jestem. Zapytaj czy ma to sens akustyka?

To co napisalem wynika z obserwacji wlasnych w systemie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobne wątpliwości co autor , co śmieszne odpowiednie ustawianie kolumn w 75% poprawiło temat , subwoofer niestety u mnie za słaby + zapewne przydałoby się urządzenie do korekty pomieszczenia tylko pod suba , i wtedy dochodzimy do zakupu suba z ów procesorem za grube $$$ ;) 

Bardzo ciężko jest uzyskać spójne brzmienie z subwooferem ,ale to było już opisane wcześniej. Można ,ale nie będzie tanio

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Kubakk napisał:

Za taką kwotę udało mi się zrobić sub z pomiarami profesjonalisty.

18'' z wychyleniem liniowym coś koło 6cm, mocą prawie 4kW i zejściem liniowym u mnie w pomieszczeniu 15Hz.

Te svs ma 13,5'' 1200W RMS, i jest o połowę lżejszy. Czy ja wiem czy to jest dobry deal?

Jak popatrzymy jednak na propozycje na półkach sklepowych to na pewno jest to dobra propozycja.

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki ale pisze z pracy i czasem nie mam czasu sie zagłębiać w temat.

1 minutę temu, HQ150 napisał:

Za taką kwotę udało mi się zrobić sub z pomiarami profesjonalisty.

18'' z wychyleniem liniowym coś koło 6cm, mocą prawie 4kW i zejściem liniowym u mnie w pomieszczeniu 15Hz.

Te svs ma 13,5'' 1200W RMS, i jest o połowę lżejszy. Czy ja wiem czy to jest dobry deal?

Na pewno jest fajny pod tym względem ze autor moze wypożyczyć jeden lub dwa. A w razie czego odeslac jesli to nie pomoże. Natomiast sprowadzajac glosnik ze stanow to przedewszystkim czas i nieodwracalne koszty

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kubakk napisał:

Masz napisane ,że ma

Pytanie jakie to jest DSP. Ja znam DSP z bardzo drogiego suba Velodyne DD12 i już niby miał możliwości zacne. Ale jak się to porówna do profesjonalnego sprzętu, obliczeń profesjonalisty i możliwości samego profesjonalnego DSP, to niestety to nie to.

3 minuty temu, Chyba Miro 84 napisał:

Sorki ale pisze z pracy i czasem nie mam czasu sie zagłębiać w temat.

Na pewno jest fajny pod tym względem ze autor moze wypożyczyć jeden lub dwa. A w razie czego odeslac jesli to nie pomoże. Natomiast sprowadzajac glosnik ze stanow to przedewszystkim czas i nieodwracalne koszty

Tak, to bardzo duży plus. To jest poza dyskusją. To nieporównywalnie łatwiejsza zabawa niż to przez co ja musiałem przejść.

5 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

ze autor moze wypożyczyć jeden lub dwa.

No dwa to już ,, gruby wiór''.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DamianRyn napisał:

Wydało mi się oczywiste, że dużo taniej i szybciej będzie zrobić test z subem lub subami. Wystarczy, że Piotr założy mi wyjścia (co kosztuje bardzo mało), wynajmę suba lub suby i zobaczę jak to gra. Jeżeli będzie ok to kupuje suby i gram, jeżeli nie to oddaje suby i idę w akustykę. Straciłem 500zł na wyjścia do subów i mam pewność, że bez akustyki nic nie zrobię.

Ten test z subem/subami może nie być i prawdopodobnie nie będzie konkluzywny, jeśli nie masz DSP / systemu korekcji / PEQ itp. A nie masz, bo zapisałeś się do sekcji Archeo......
Wyjścia na suba bez regulowanego HPF na wyjściach głównych to rzeczywiście może być strata kasy.
W dzisiejszych czasach takie rzeczy reguluje się w smartfonach, które łączą się z procesorem audio po Wifi, a subwooferami po Bluetooth.
Ale jeśli koniecznie chcesz pozostać w sekcji Archeo, to może chociaż wstaw do tego DACa regulowany płynnie x-over, a nie jak przełącznik z progiem bez regulacji.
Ale tak jak piszą co mądrzejsi koledzy, bez systemu korekcji w tak trudnym pomieszczeniu raczej się nie obejdzie, zwłaszcza przy jednym subwooferze.

 

 


 

17 godzin temu, audiowit napisał:

Damian, spoko z tym wszystkim wyszło. Stosowałeś się do wskazówek i wszyscy mieliśmy satysfakcję.

Głównie "Wy", bo jemu chyba już minęła.
Ty zdaje się teraz chyba umywasz trochę ręce, bo odsyłasz kolegę z problemem do innego audiofila po "bezcenne" porady.
Cudzysłów nieprzypadkowy, wiadomo kto tu płaci za eksperymenty.
 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, TomekN napisał:

Głównie "Wy", bo jemu chyba już minęła.
Ty zdaje się teraz chyba umywasz trochę ręce, bo odsyłasz kolegę z problemem do innego audiofila po "bezcenne" porady.
Cudzysłów nieprzypadkowy, wiadomo kto tu płaci za eksperymenty.

To chyba było "niepotrzebnie" napisane.

1 godzinę temu, HQ150 napisał:

, to bardzo duży plus. To jest poza dyskusją. To nieporównywalnie łatwiejsza zabawa niż to przez co ja musiałem przejść.

W Twoim przypadku to dobra droga. Jednak ktos kto "jeszcze" nie wie czy wchodzic w suby, to opcja z sklepem i wypozyczaniem jest bezpieczniejsza. Zawsze mozna podjac decyzje po testach z wypozyczonym i wowczas wejsc w profeske jaka Ty posiadasz. Pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Chyba Miro 84 napisał:

To chyba było "niepotrzebnie" napisane.

Zgadza się.

33 minuty temu, Chyba Miro 84 napisał:

W Twoim przypadku to dobra droga. Jednak ktos kto "jeszcze" nie wie czy wchodzic w suby, to opcja z sklepem i wypozyczaniem jest bezpieczniejsza. Zawsze mozna podjac decyzje po testach z wypozyczonym i wowczas wejsc w profeske jaka Ty posiadasz. Pozdr.

Też uważam, że to dużo bezpieczniejsza i lepsza dla mnie opcja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, DamianRyn napisał:

Nie potrzebuję porad kupiłeś kiepskie kolumny to kiepsko grają. Wymień kolumny, wymień sprzęt, zrób od nowa remont pomieszczenia bo ten jest do kitu itp.

można i od końca  zacząć zabawę, ale wniosek końcowy taki sam, tylko mniej kasy w szmalownicy pozostanie i sam efekt dźwięku też będzie jak by od końca.

Już kolega wspominał wcześniej o przesunięciach fazowych i do tego dodaj opóźnienia w czasie pasma dolnego, to faktycznie muza będzie grała od końca:/.

Miałem okazję słuchać różnego sprzętu w podobnych do twoich warunków, a nawet na  strychu kolega się zainstalował wielkość pow.40m2 i nigdy nike brakowało dynamiki.

Ale skoro masz tyle wiedzy, to życzę miłej zabawy bez końca:15_yum:

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, HQ150 napisał:

Pytanie jakie to jest DSP

O ile SB-4000 ma te same opcje co SB-2000 Pro, to wygląda to tak:

Screenshot_20210309-162918_SVS_x2048.thumb.png.b0de6aad34c4501038ced70aa110ead9.png

 

Cenny power jest w slotach PEQ, gdzie można coś dużego pogasić lub podbić. Nie zastąpi to dobrej korekcji, ale pomaga

Screenshot_20210309-164444_SVS_PEQ.thumb.png.2137740e63f023875a33171fd7919ac6.png

Edytowano przez TomekN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, TomekN napisał:

O ile SB-4000 ma te same opcje co SB-2000 Pro, to wygląda to tak:

Ja się tu nie wypowiem. Ja podobnie miałem w Velodyne DD12. Też był wykres i suwaki. Oczywiście też był tryb autokalibracji.

Ale w porównaniu z tym co mam teraz to była niestety tylko zabawka.

U mnie to robił inżynier akustyk z kalibrowanymi, profesjonalnymi urządzeniami, następnie sam coś liczył i te obliczone wartości wprowadzał do DSP końcówki.

W moim subie wpisuje się to do takiego programu:

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, HQ150 napisał:

Ale w porównaniu z tym co mam teraz to była niestety tylko zabawka.

U mnie to robił inżynier akustyk z kalibrowanymi, profesjonalnymi urządzeniami, następnie sam coś liczył i te obliczone wartości wprowadzał do DSP końcówki.

Zastanawiam się ile razy jeszcze to napiszesz :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...