Skocz do zawartości

Subwoofer aktywny do stereo?!


DamianRyn

Recommended Posts

1 godzinę temu, TomekN napisał:

to zacznę się bawić UMIKiem i REWem.

Nawet teraz możesz spokojnie użyć do pomiaru REW mikrofon kalibracyjny od KD. Robiliśmy już porównanie między UMiK 1, a moim mikrofonem od Yamahy , pomiary wypadają bardzo podobnie.

1 minutę temu, Stolarz napisał:

Zastanawiam się gdzie wyczytałeś, że mi to przeszkadza

To po cholerę był ten wpis, skoro nic więcej do powiedzenia w temacie wątku nie miałeś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.03.2021 o 17:03, HQ150 napisał:

Tu nie ma żadnego kompromisu. Dopuść wreszcie do świadomości fakt z fizyki, że pasmo do 80Hz jest bezkierunkowe! Tylko tyle. Reszta wniosków wypływa z tej prostej zależności.

Może i do 80Hz jest bezkierunkowe, ale przecież subwoofer nie jest odcięty idealnie pionowymi filtrami.

Zawsze (w każdej instalacji) słyszałem gdzie jest położony subwoofer, mimo że słuchu nietoperza nie posiadam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna zrobic proste doswiadczenie.

Sciagamy sobie plik np. Sinusoida 70hz ktora zaczyna grac np. Po upływie 10-15sek (w dalszej czesci wyjasnie dlaczego), jedziemy samochodem w odludne miejsce np. Na pole gdzie nie ma zabudowań i zadnych odbić dzwieku czyt. Przeszkód akustycznych. Spuszczamy szyby, wlaczamy utwor (i tu teraz mamy 10-15 sek by oddalic sie spokojnie od samochodu na np. 5-10metrow), zamykamy oczy, robimy kilka obrotów wokół wlasnej osi (wciąż nie wierzę ze to piszę 🤣🤣🤣🤣🤣), (ale czego sie nie robi w imię doświadczeń), i w tym momencie powinien zagrac utwor (dzwiek 70hz), wciąż nie otwierajac oczu probujemy wskazac palcem gdzie jest samochód! Jesli trafimy to teoria braku lokalizacji jest bezpodstawna. 

Pytanie tylko kto sie tak "wygłupi" i odpierdo...i taką akcje?? 🤣🤣🤣🤣😎

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to złe doświadczenie bo karoseria przeniesie dźwięk. Ale i tak odnajdziesz bez problemu kierunek rozchodzenia się dźwięku:15_yum:

tez inna teoria na blogu napisana, że my nie słyszymy dokładnie niskich tonów ¬¬ i po co komu kolumny z pasmem poniżej 40Hz a przynajmniej dobrą skutecznością w tym paśmie:35_thinking: zastanawiające.

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Chyba Miro 84 napisał:

Z tego co wiem to za lokalizacje odpowiedzialne są odbicia. 

też, ale to już ma inną amplitudę.

 

12 minut temu, DamianRyn napisał:

Mam wrażenie, że wątek zszedł na boczne tory 🤔

sorry, ale jak pisałeś to podjąłeś już decyzję, ale może też coś nowego się dowiesz.🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze żadnej decyzji nie podjąłem. A nie mam bladego pojęcia o czym tu rozmawiacie. Nie wiem czego miałbym się z tego dowiedzieć?! To tak jakbyś zapytał się mnie jak zbudować dom, a ja zrobiłbym Ci wykład na temat właściwości betonu, stali lub tłumaczył Ci jak bada i oblicza się ich wytrzymałość?! Zbędna wiedza, która jest Ci do niczego nie potrzebna. No chyba, że chciałbym się nią przed Tobą pochwalić.

Nie zamierzam posiąść nawet 5% waszej wiedzy na ten temat bo nie jest mi ona do niczego potrzebna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, DamianRyn napisał:

Mam wrażenie, że wątek zszedł na boczne tory 🤔

Szukasz porady. To Ci pisze - nigdy nie byłem zadowolony z 1 subwoofera, mało tego nigdy nie spodobał mi się taki system. Pomiary to żadna magia. Mam mikrofon za 450pln i sam sobie mierze, przy okazji ucząc się czegoś i samemu dobierając parametry które mi odpowiadają... 

A mając takie hobby stracisz więcej czasu na błądzenie po omacku

I przy okazji - fajna męska jaskinia 👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DamianRyn ok. Tylko nie daj po sobie poznać przed expertem ktory przyjedzie do Ciebie w celach akustyki ze nic nie kumasz. Bo jesli trafisz na cwaniaka ktory zobaczy fajny sprzet czyt. Drogi a wlasciciel ani me ani be... to moze niezle oskubać z hajsu. Taka dobra rada jesli masz gdzieś sprawy o ktorych tu piszemy jak np. Kocherencja czasowa!

Tyle i pozdr. Serdecznie. Pa - uciekam juz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, marcinmarcin napisał:

Szukasz porady. To Ci pisze - nigdy nie byłem zadowolony z 1 subwoofera, mało tego nigdy nie spodobał mi się taki system. Pomiary to żadna magia. Mam mikrofon za 450pln i sam sobie mierze, przy okazji ucząc się czegoś i samemu dobierając parametry które mi odpowiadają... 

A mając takie hobby stracisz więcej czasu na błądzenie po omacku

I przy okazji - fajna męska jaskinia 👍

W końcu wpis, który wnosi do wątku więcej niż połowa wypisanych tu rzeczy. Twoja porada czy jest fachową, czy nie, to nie mi oceniać, ale przynajmniej daje mi jakiś wybór poparty jakimś doświadczeniem i argumentem. Czy zdecyduje się na takie rozwiązanie- nie wiem. Zabiorę więcej takich informacji, rozważę wszystkie za i przeciw i zobaczymy jaki będzie tego efekt?!

Dzięki za opinię na temat "jaskini". Też mi się podoba, a wszystko zrobiłem własnymi rękoma 😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DamianRyn mnie się też nie udało z subwooferem . Walczyłem z dwoma modelami Velodyne i jednym Rel-em , niestety tam gdzie jako tako było dobrze, to zawsze wypadała akurat komunikacja w chałupie , więc zarzuciłem ten pomysł. Mój pokój to typowo użytkowe 23m2 , akustyki nie zmienię ustrojami to postanowiłem ją wyeliminować filtrami Dirac Live. U mnie to się sprawdziło , Ty będziesz musiał sam się przekonać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, DamianRyn napisał:

Dzięki za opinię na temat "jaskini". Też mi się podoba, a wszystko zrobiłem własnymi rękoma 😀

Nieźle 🙂 ja zacząłem się bawić pomiarami na początku roku. Skorygowałem mody pomieszczenia, poprawiła się stereofonia, koryguje też przesunięcia fazowe, w sposób zupełnie inny niż we wszystkich tutorialach forumowych 😉. W sumie większy progres w jakości dźwięku niż przez ostatnie 10 lat 😉 

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Chyba Miro 84 napisał:

Tomek czyli byloby dobrze gdybys mial pokoj specjalny tak jak Damian a to wiele zmienia

Może tak , dlatego nie pisze , że jest to niemożliwe . Ale jakoś jak teraz nawet patrzę na swój sub , to nadal bardziej kojarzy mi się z KD. niż muzyką , z pewnością to psychika.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

@DamianRyn ok. Tylko nie daj po sobie poznać przed expertem ktory przyjedzie do Ciebie w celach akustyki ze nic nie kumasz. Bo jesli trafisz na cwaniaka ktory zobaczy fajny sprzet czyt. Drogi a wlasciciel ani me ani be... to moze niezle oskubać z hajsu. Taka dobra rada jesli masz gdzieś sprawy o ktorych tu piszemy jak np. Kocherencja czasowa!

Tyle i pozdr. Serdecznie. Pa - uciekam juz

I właśnie od tego mam tu na forum takich fachowców jak Wy, którzy podpowiedzą mi co mam robić i na co zwrócić uwagę, żeby nie dać się naciągnąć. Nie mam gdzieś spraw o których tu piszecie tylko nie jestem w stanie ich pojąć a po drugie nie uważam żeby taka wiedza była mi do czegoś potrzebna. Ja kształcę się w swoim kierunku, a po fachowe i konkretne porady na temat audio zaglądam wlanie na to forum. Czy nie po to zostało założone?

11 minut temu, tomek4446 napisał:

@DamianRyn mnie się też nie udało z subwooferem . Walczyłem z dwoma modelami Velodyne i jednym Rel-em , niestety tam gdzie jako tako było dobrze, to zawsze wypadała akurat komunikacja w chałupie , więc zarzuciłem ten pomysł. Mój pokój to typowo użytkowe 23m2 , akustyki nie zmienię ustrojami to postanowiłem ją wyeliminować filtrami Dirac Live. U mnie to się sprawdziło , Ty będziesz musiał sam się przekonać.

Mam nadzieję, że niedługo będę mógł się o tym przekonać 😁

12 minut temu, marcinmarcin napisał:

Nieźle 🙂 ja zacząłem się bawić pomiarami na początku roku. Skorygowałem mody pomieszczenia, poprawiła się stereofonia, koryguje też przesunięcia fazowe, w sposób zupełnie inny niż we wszystkich tutorialach forumowych 😉. W sumie większy progres w jakości dźwięku niż przez ostatnie 10 lat 😉 

Brawo 👏👏👏 Najważniejsze to być zadowolonym z efektów swojej pracy, bo to cieszy najbardziej 😀

15 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Tomek czyli byloby dobrze gdybys mial pokoj specjalny tak jak Damian a to wiele zmienia

Tak. Pod warunkiem, że od samego początku pomieszczenie wykańczasz biorąc pod uwagę jego akustykę, a nie (jak to zwykle bywa pod koniec budowy) najtańszym kosztem i oby szybciej. Później niektórych rzeczy już nie da się cofnąć bez bardzo kosztownych przeróbek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, DamianRyn napisał:

I właśnie od tego mam tu na forum takich fachowców jak Wy, którzy podpowiedzą mi co mam robić i na co zwrócić uwagę, żeby nie dać się naciągnąć. Nie mam gdzieś spraw o których tu piszecie tylko nie jestem w stanie ich pojąć a po drugie nie uważam żeby taka wiedza była mi do czegoś potrzebna. Ja kształcę się w swoim kierunku, a po fachowe i konkretne porady na temat audio zaglądam wlanie na to forum. Czy nie po to zostało założone?

No to dostałeś fachowe i konkretne porady zdaje się m.in. od tych samych fachowców co wcześniej.
Zastosuj się to tych wskazówek i znowu wszyscy będą zadowoleni 💁‍♂️

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...