Skocz do zawartości

Dobór kabli głośnikowych bi-wiring


Recommended Posts

Witam, 

zamówiłem taki o to zestaw stereo: 

 

wzmacniacz: gato audio 400s npm

kolumny: opera Quinta se 

listwa zasilająca: gigawatt pf-2 evo 

kabel zasilający listwy: gigawatt lc-2 Evo

kabel zasilający wzmacniacza: gigawatt lc-3 Evo


pozostało mi dobrać „dobre” kable bi-wiringowe, macie jakieś propozycje ? Coś do polecenia ? 
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

8 godzin temu, sergiusz007 napisał:

listwa zasilająca: gigawatt pf-2 evo 

kabel zasilający listwy: gigawatt lc-2 Evo

kabel zasilający wzmacniacza: gigawatt lc-3 Evo

Jak już łyknąłeś te ałdiofilskie gadżety to nie pozostaje ci nic innego jak wypożyczać kolejne kable i słuchać. Tak po prostu

Myślę że podstawa cenowa powinna oscylować w granicach 3-8 tyś złotych - kwestia długości kabli

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im droższe tym więcej poprawy usłyszysz.

Edit: o kur.... Sprawdziłem cenę kabla zasilającego gigawatt lc-2 Evo.

XD :D Serio? :D Ponad 2k za kabel zasilający? :D Kto Cię tak w ciula zrobił @sergiusz007 ? :>>>>>>>

Edit 2: sprawdziłem cenę listwy i drugiego kabla zasilającego. Jeśli ktoś wydaje na listwę i kable więcej niż na kolumny to albo jest głupi albo naiwny albo jedno i drugie.

Zdradzisz nam co sprawiło, że kupiłeś ten audiofoolski sprzęt?

Stać cię. Ok. Spoko. Ale sam na to wpadłeś czy może sklep gdzie kupowałeś stereo Ci to wcisnął?

Edytowano przez Stolarz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sergiusz007 poświęciłeś tyle miesięcy na odsłuch i wybór głośników i wzmacniacza, masz doskonale kable zasilające...
Nie warto teraz popsuć tego wszystkiego tanimi kablami głośnikowymi. To po prostu nie zagra.
Koniecznie bi-wiring i koniecznie kable z półki cenowej 9.000-10.000 zł.
Takie są polecane do tego zestawu.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Zaintrygowały mnie wasze odpowiedzi i w związku z tym mam do was pytanie:

specyfikacja wzmacniacza: klasa D  - 2 x 400 W przy 8 Ω / 2 x 800 W przy 4 Ω

specyfikacja kolumn: - moc szczytowa 140 W, zalecana moc wzmacniacza Od 10 do 200 Watt RMS lub więcej (bez Soft-Clipping) W, impedancja 4 Ω

co z tak ogromną różnicą mocy wzmacniacza w stosunku do kolumn?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.05.2021 o 12:59, Adarkar napisał:

...co z tak ogromną różnicą mocy wzmacniacza w stosunku do kolumn?

Nic.

 Dopóki nie przekręcisz gałki bardzo w prawo, dopóty membrany głośników będą całe :) . A kiedy przekręcisz dalej - membrany rozsypią się.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.05.2021 o 12:59, Adarkar napisał:

specyfikacja wzmacniacza: klasa D  - 2 x 400 W przy 8 Ω / 2 x 800 W przy 4 Ω

Możesz napisać co to za wzmacniacz? Czy to jest może Monacor lub Crown?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, gienas napisał:

Nic.

 Dopóki nie przekręcisz gałki bardzo w prawo, dopóty membrany głośników będą całe :) . A kiedy przekręcisz dalej - membrany rozsypią się.

Ciężko się nie skusić.

22 minuty temu, RLC napisał:

Możesz napisać co to za wzmacniacz? Czy to jest może Monacor lub Crown?

Jak w tytule:

wzmacniacz: gato audio 400s npm

kolumny: opera Quinta se

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 6.03.2021 o 01:38, sergiusz007 napisał:

pozostało mi dobrać „dobre” kable bi-wiringowe, macie jakieś propozycje ? Coś do polecenia ?

Skontaktuj się z tymi miłymi Panami https://www.sklep.htaudio.pl/ na pewno pomogą, nie ma problemu żeby podesłali jakieś kable do testów. Ja tak właśnie zrobiłem, trochę marudziłem ale chłopaki byli cierpliwi :) W sumie też upałem się na połączenie Bi-wire ale skończyło się na lepszym pojedynczym kablu + dobry kabel zamiast zworek.
 

Edytowano przez RoRo
Nie ma sensu cytować całej wypowiedzi czy fotografii- szkoda miejsca...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim, 

Odnosząc się do Waszych komentarzy, testowałem wyżej wymienione przeze mnie kable polskiej marki gigawatt, porównując ten sprzęt do kabli budżetowych oraz sytuacji bez listwy filtrującej. Dodatkowo przez ten czas testowałem również okablowanie marki transparent:

https://www.transparentcable.com/products/premium-power-cord

https://www.transparentcable.com/products/musicwave-speaker-cable

I ten zestaw gra u mnie teraz, po testach zrezygnowałem z gigawatta na rzecz transparenta, czekam już drugi miesiąc aż te przypłyną nowe zza oceanu, narazie grają u mnie te ze sklepu. W przyszłości zamierzam zainwestować również w listwę: https://www.transparentcable.com/products/musicwave-speaker-cable

Finalnie wiec tak to wyglada: 

https://www.gato-audio.com/eu/dia-400s-npm.html

http://www.operaloudspeakers.com/en/collections/classica-line/opera-quinta.html ( z 91 dB ) 

https://www.transparentcable.com/products/premium-power-cord

https://www.transparentcable.com/products/musicwave-speaker-cable?variant=28436055326784

( w opcji bi-wiring ) 

wszystko chodzi na Roon - podłączony do sieci jest dedykowany laptop który pracuje jako Roon Core a Muza leci poprzez Roon-a - Tidala MQA z iPada. 

Taki build mam teraz i już niedługo jak dojdą kabelki będę miał go na stałe - już na swoim sprzęcie a nie użyczonych kablach 

W przyszłości chciałbym doinwestować w listwę Transparenta a później rozejrzę się za jakimś streamerem który zagra odpowiednio z całością. 
 

Moja osobista subiektywna opinia po ponad dwóch miesiącach testów - oczywiście ze słychać druty, w porównaniu z budżetowymi jak i brakiem listwy filtrującej. Teraz jestem zdania ze lepiej graja mi z tym sprzętem kable transpareta bez listy niż gigawatt z listwa. Poza tym od samego początku skupiałem się na tym aby dźwięk był z tego sprzętu taki - jaki został nagrany. Odniosłem wrażenie ze kable gigawatta dodawały trochę energii przyspieszały utwory, stawały się one dzięki temu ciut bardziej rytmiczne szybsze - w sam raz dla kogoś kto słucha muzyki elektronicznej. Po zamianie na transparenta wszystko zwolniło, nabrało ciut więcej głebi scena za mną zrobiła się szersza. Od początku takich wrażeń szukałem dlatego tez postanowiłem zainwestować w ta markę. 
 

Reasumujac jestem bardzo zadowolony ze swoich wyborów - aby się zdecydować potrzebowałem kilku miesięcy testów różnych marek - przede wszystkim dużo było kolumn, nie żałuje tego czasu. Dzięki temu jestem pewniejszy podjęcia świadomych zakupów. Ciekawa przygoda. Teraz czas na kontynuowanie jej. Sprzęt codziennie jest używany wiec kurzu nie zbiera a naprawdę daje radość. 

Jak tylko dojdą kable porobię fotki podeśle Wam tutaj, jakies filmiki wrzucę. Może komuś się przyda. 
 

pozdrawiam

Temat został przeniesiony i wycięty, nie wiem komu miało to pomoc w jakikolwiek sposób, wrzucam wiec linka do tematu od którego wszystko się zaczęło: 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, sergiusz007 napisał:

od samego początku skupiałem się na tym aby dźwięk był z tego sprzętu taki - jaki został nagrany.

Pytanie skąd wiedzieć jak został nagrany? To jest ta jedna z zagwozdek tego typu tematów. Żeby to wiedzieć trzeba by było słuchać muzyki na jakimś referencyjnym sprzęcie.
Na takim punkcie odniesienia. No bo jeśli dążysz do jakiegoś określonego brzmienia to na jakiej podstawie?
Może po prostu dążysz do brzmienia które Tobie będzie się podobało a tak naprawdę niekoniecznie musi to być brzmienie takie jak zostało nagrane?

Mnie osobiście nie interesuje jak coś zostało nagrane (poza jakością nagrania) ponieważ nie ma jak tego zweryfikować. Ustawiam sprzęt dla mojego ucha.
Nagraniowiec ścieżki dźwiękowej A lub płyty zespołu B nie miał przecież moich uszu i mojego sprzętu odtwarzającego te dźwięki :)

 

19 godzin temu, sergiusz007 napisał:

Reasumujac jestem bardzo zadowolony ze swoich wyborów

I to jest w tym wszystkim najważniejsze :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, audiowit napisał:

Klasa.

Tak powinno wyglądać świadome wybieranie zestawu stereo.

Gratuluję i życzę przyjemności w słuchaniu muzyki.

#audiowit 

Dzięki, - pozdrawiam

10 godzin temu, slaw0001 napisał:

No tak. Jak to już ktoś kiedyś powiedział: "Byt kształtuje świadomość" 😜

Karol często miał racje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, eMBe napisał:

Pytanie skąd wiedzieć jak został nagrany? To jest ta jedna z zagwozdek tego typu tematów. Żeby to wiedzieć trzeba by było słuchać muzyki na jakimś referencyjnym sprzęcie.
Na takim punkcie odniesienia. No bo jeśli dążysz do jakiegoś określonego brzmienia to na jakiej podstawie?
Może po prostu dążysz do brzmienia które Tobie będzie się podobało a tak naprawdę niekoniecznie musi to być brzmienie takie jak zostało nagrane?

Mnie osobiście nie interesuje jak coś zostało nagrane (poza jakością nagrania) ponieważ nie ma jak tego zweryfikować. Ustawiam sprzęt dla mojego ucha.
Nagraniowiec ścieżki dźwiękowej A lub płyty zespołu B nie miał przecież moich uszu i mojego sprzętu odtwarzającego te dźwięki :)

 

I to jest w tym wszystkim najważniejsze :)

Może źle się wyraziłem, masz racje z tym że nie wiem jak dane utwory miałby brzmieć w oryginale za to dokładnie wiedziałem od samego początku budowania tego zestawu stereo - na jakim efekcie mi zależy i w którym kierunku chciałbym iść. Dlatego też uznałem że idąc w kierunku moich preferencji odsłuchowych byłbym bliżej prawdy w utworach które znam ponieważ ja chciałbym je tak słyszeć. Przesłuchałem w tym celu kilkanaście jak nie więcej kolumn a i samo gato 400s npm pozamiatało wszystko - w tym zestawy dużo droższe z oddzielnym streamerem. Któryś przedmówca pisał o mocy kolumn jaki sens wzmak z takim zapasem - a taki ze przeprowadziłem również odsłuch modelu niższego gato ( tylko pod względem mocy ) 250s npm - wypożyczyłem go ze sklepu następnie zabrałem do sklepu w którym zresztą finalnie dokonałem zakupu aby zestawić go w tych samych warunkach odsłuchowych z operami. Różnice naprawdę było słychać. Podczas odsłuchów nie byłem sam, moj brat który mi towarzyszył miał takie same spostrzeżenia. Lepiej - na kolejnym odsłuchu byłem z przyjacielem i wnioski były takie same. Pije do tego ze nie zawsze teorie spiskowe czy to suche dane - na temat sprzętu czy to kabli bądź listw filtrujących/zasilających są fałszywe lub nie. Chcecie się o tym przekonać ? udajcie się do sklepu, wypożyczycie co was interesuje i odsłuchajcie, wtedy będziecie wiedzieć. Może tez tak być ze dla Was efekt będzie mizerny bądź żaden a u kogoś innego będzie zupełnie inaczej. Każdy ma prawo do własnej opinii dlatego nie neguje tych którzy sadzą ze budżetowe kable bądź brak listwy jest Ok. Ponieważ nie słychać żadnej różnicy -  w porządku. Nie mam z tym problemu, ja sam to sprawdziłem i jestem innego zdania. Poza tym, lubię na te kable czasem popatrzeć. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porozumieniu  z autorem wątku-zamykam bieżący temat i proszę pisać w głównym wątku (wcześniej powstał) by się nie dublować.

Pozdrawiam -i proszę bez zbędnych złośliwości, bo niektórzy uczestnicy jak widać niestety lubią się czepiać...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • RoRo locked this topic
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...