Skocz do zawartości

Zmiana impedancji amplitunera


Critt

Recommended Posts

Witam. Kupiłem Denona s750h + Quadral 6500. Wszystko dobrze podłączyłem, nic się nie pali i nie dymi, zestaw gra super,  sub dotrze w następnym tyg. Jedna rzecz mnie nurtuje: na każdym z głośników Quadrala jest czarno na białym 4 ohm. Czytam w instrukcji Denona że trzeba tę wartość wprowadzić ręcznie. Tak jakby amplituner sam nie wykrywał jaka jest impedancja głośników, z tyłu na obudowie jest info ze obsługuje głośniki 4-16 ohm. Czy ja to muszę zmieniać? Co się stanie jak tego nie zmienię bo niby domyślnie jest 8 ohm? Zmienić na 4 ? A może na 6? Czy zostawić tak jak jest domyślnie na 8 ohm? Wszystkie głośniki podpięte przewodami 2,5mm z miedzi. Długość przewodów fronty, central ok 2 m, surround ok 10 m. Kalibracja zrobiona. Filmy oglądam na volume 45-50 (Skala 0-98), muzyka jak dam 60 to już jest bardzo głośno. 

Przedstawiam co jest napisane w instrukcji:

Screenshot_2021-03-05-19-54-14-963_cn.wps.xiaomi.abroad.lite.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu ustaw na 4 ohm i tyle. Skoro producent przewidział taki tryb pracy, to myślę że należy się do niego zastosować. Podejrzewam, ze przy ustawieniu na 8 ohm mogą zbyt często zadziałać zabezpieczenia amplitunera ( przy głośnym słuchaniu). Choć może jak jest dobrze wentylowany i nie słuchasz na zbyt dużej mocy to będzie działać ok.

Ale może niech się wypowie jeszcze ktoś bardziej technicznie obeznany z tym zagadnieniem.

Edytowano przez Iron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień. Amplitunery pracują inaczej niż wzmacniacze. I tak procesor jest odpowiedzialny za dawkowanie mocy.

Żeby właśnie się nie gasił i nie przegrzewał. Jeśli jest opcja, bo nie wszędzie jest, to zmień na najmniej ile się da.

Bedzie 4 daj 4 będzie 6 jako najmniejsza wartość to ustaw to.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...