Skocz do zawartości

Wybór kolumn do Yamaha MusicCast R-N803D


Neco

Recommended Posts

Cześć, składam mój pierwszy zestaw.
Postawiłem na system 2.0 z ewentualną rozbudową do 2.1 jeżeli będzie mi brakować bassu.
Sprzęt wyłącznie do muzyki, przeważający gatunek muzyczny to rap, więc zależy mi na dobrym wokalu i głębokim bassie.
Chciałbym, żeby zestaw brzmiał dobrze również przy niskim poziomie głośności.

Jestem na kupnie amplitunera Yamaha MusicCast R-N803D.
Szukam do nich kolumn do kwoty około 3500 tysiące za parę.

Zastanawiałem się nad takimi modelami:
Polk Audio S55(mam możliwość kupna nowej pary za 2200zł)
Klipsch RP 6000
Heco Aurora 700
MONITOR AUDIO BRONZE 6
Indiana Line Diva 552
KEF Q550
Dali Oberon 7
Paradigm Monitor SE 6000F

Myślę, żeby w późniejszym czasie dokupić subwoofer:
Polk audio hts 10 

Nie jestem jakimś audiofilem więc potrzebowałbym kolumn z dobrym stosunkiem jakość cena, nie chce dopłacać 2000zł
kosztem niewielkiej różnicy jakości dźwięku.

Proszę o pomoc w wyborze kolumn. Ewentualnie proszę o propozycję innych subwooferów lub też amplitunera.
Rysunek pomieszczenia w załączniku, w razie konieczności zmiany umiejscowienia kolumn i subwoofera proszę o 
propozycje.
 

image.thumb.png.876d5d3f66bb215074d1ff0ad44a24e0.png

 

Edytowano przez Neco
literówka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak głównie przed komputerem. Myślałem jeszcze o signature s20e, kupiłem na amazonie za 850 zł za parę, lepiej by sie nadawały ? Jeśli tak, to niepotrzebnie ostatnio anulowałem to zamówienie. Chciałem po prostu coś konkretnego już bo jestem raczej zwolennikiem kupowania raz a dobrze i jakoś w kwestiach sprzedaży to kiepsko u mnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do rapu to Heco Aurora 700. Miałem te kolumny i do HH i rapu idealnie się nadawały, duża ilość basu, dobry wokal. Też grały na Yamaha 803 idealnie  ten zestaw się zgrywał. Teraz mam KEF Q750 - dla mnie dużo lepsze kolumny od Auror 700 ale ja słucham dużo elektronicznej muzyki i KEF Q750 dla mnie dużo lepsze do mojego rodzaju muzyki. Ale Heco mam wrażenie że delikatnie lepiej się sprawdzały przy HipHopie/Rapie głównie przez ten Aurorowy basik.

Nie przelogowałem się i post poszedł z profilu żony :) 

Edytowano przez Paula Pietrzkiewicz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Paula Pietrzkiewicz napisał:

Nie przelogowałem się i post poszedł z profilu żony :) 

Zrobisz fame żonie na koncie :D

17 godzin temu, seba3002 napisał:

Kolego, ale przy tym ustawieniu kolumn w stosunku do miejsca odsłuchu, to moim zdaniem kolumny podłogowe raczej nie mają sensu. 

A tak serio to troche się przejąłem tym, że tutaj kolumny nie będą sie sprawdzać, a tak myśląc to faktycznie jest problem nawet żeby sie przemeblować bo prawie wszędzie skosy i meble mi nie bedą pasować. Nie wiem szczerze też czy taki amator jak ja będzie to odczuwał. Może ktoś zaproponować również te monitory bliskiego pola ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie polecił bym Ci do tej 803ki Albo Aurory 700 albo ELAC F6.2

Ale przy takim ustawieniu to faktycznie nie ma sensu.

Przy użytkowaniu z bliska monitory aktywne bliskiego pola mogą spasować.

Ewentualnie do tej Yamahy jesli już ją masz możemy pożyczyć Ci KEF Q 350 albo ELAC Debut Reference monitory.

No chyba że w gre wchodzi przemeblowanie i nie słuchanie przy biurku.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Normalnie polecił bym Ci do tej 803ki Albo Aurory 700 albo ELAC F6.2

Ale przy takim ustawieniu to faktycznie nie ma sensu.

Przy użytkowaniu z bliska monitory aktywne bliskiego pola mogą spasować.

Ewentualnie do tej Yamahy jesli już ją masz możemy pożyczyć Ci KEF Q 350 albo ELAC Debut Reference monitory.

No chyba że w gre wchodzi przemeblowanie i nie słuchanie przy biurku.

 

Yamahy jeszcze nie mam, mówiłem tylko ze jestem na kupnie.

Na jaką odległość musiałbym oddalić głośniki? 

Czy te monitory bliskiego pola nie odstają dźwięki od standardowych kolumn?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Yamaha RN803d to najmocniejszy amplituner dostępny na rynku. Jeśli mielibyśmy do niego dobrać kolumny to w takim rozmieszczeniu polecam bardziej kolumny podstawkowe takie jak Kef Q350 lub Pylon Audio Diamond Monitor 18. Pylony zapewnią mocniejszy bas oraz pełniejszą średnicę. Kefy to większa swoboda oraz bardziej czysta góra. 
Jeśli w grę wchodziłby wzmacniacz to warto zwrócić uwagę na Cyrus One lub Audiolab 6000a. Oba wzmacniacze po dynamicznej stronie, Audiolab bardziej muzykalny natomiast Cyrus bardziej szybki. Audiolab bardzo dobrze zgrywa się z Monitor Audio Bronze 100, a w przypadku Cyrusa możesz postawić na muzykalniejsze brzmienie Pylon Diamond Monitor 18 lub Jean Marie Reynaud Lucia. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie umówienia odsłuchu oraz po wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie przy takim ustawieniu panowie.

Ostatnie 5 postów i znowu wszędzie Audiolab :/

23 godziny temu, Neco napisał:

Na jaką odległość musiałbym oddalić głośniki? 

Przy najmniej na półtora , dwa metry

23 godziny temu, Neco napisał:

Czy te monitory bliskiego pola nie odstają dźwięki od standardowych kolumn?

grają inaczej, ale nie powiedział bym że odstają. Ogólnie wiedza o monitorach bliskiego pola tu na forum jest niska. Bo to innego typu sprzet. Przeświadczenie że grają bardzo liniowo.

A to podobnie jak na rynku pasywnym zalezy od konkretnego modelu.

Natomiast one zdecydowanie lepiej grają przy takim ustawieniu. Bas jest odczuwalny i masz przestrzeń o której nie ma mowy przy klasycznych pasywnych kolumnach,

22 godziny temu, Neco napisał:

Jak wygląda sytuacja gdy np. słucha się na nich muzyki z odległości załóżmy 3 metrów? Wtedy dźwięk jest jakiś stłumiony dla słuchacza czy jak ?

Traca na wartościach dodanych. Bas staje się płytki. Jest ale nie odczujesz go już. I gubi się przestrzeń. Mozna powiedzieć że efekt jest podobny jak w przypadku zbliżania do kolumn pasywnych.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, S4Home napisał:

Dzięki za tak obszerną odpowiedź i łopatologiczne wyjaśnienie bo ja zielony w tym jestem.  Na podstawie tych informacji stwierdzam, że te monitory bliskiego pola nie będą dla mnie. Wole już jakoś przemeblować pokój żeby siedzieć w tej odległości 1,5m bo mimo wszystko czasami będę włączał muzykę choćby i leżąc na łóżku.

Dodatkowo nie widzi mi się niepotrzebnie dokupywać stojaków do kolumn podstawkowych, a widziałem, że to nie do końca taka tania rzecz, już wole dołożyć tą kwotę do kolumn podłogowych.

Potrzebowałbym do rapu tak mi się wydaje jakiegoś ciemniejszego grania, skupiając się na niskich tonach i średnicy, no ale żeby ta góra też nie była na krytycznym poziomie. W takim przypadku na jakie kolumny postawić ?

Czytałem też, że minimalna odległość kolumn od ściany to 50cm, to prawda ?

Czy pomiędzy kolumną o słuchacz musi być zachowana czysta przestrzeń bez biurka itd ?

 

6 godzin temu, S4Home napisał:

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...