Skocz do zawartości

Jaki zestaw atmos 5.1.4?


sloma212

Recommended Posts

Za pół roku odbieram mieszkanie, więc czas najwyższy spełnić marzenie o kinie domowym. Jako że czeka nas remont od stanu deweloperskiego, nie jest problemem montaż głośników w suficie, więc zainteresował mnie atmos 5.1.4. Budżet to ok. 10 tys, ale mogę dopłacić, jeśli naprawdę warto. Salon z aneksem 34m2. 

Proszę o przykładowe zestawy, żebym mógł dopisać je do listy 'do poczytania i późniejszego odsłuchu przed zakupem'. 50% filmy, 20% gry, 30% muzyka. 

IMG_20210306_214520.jpg

Edytowano przez sloma212
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 10 tys. lepiej będzie 5.1.2. 

Przy 5.1.4 będziesz potrzebował sporo droższego amplitunera - denon avr-x3700h czy marantz sr6015, co by oznaczało że już 50-60% budżetu zużyte.

Przy 5.1.2 możesz wziąć Yamaha RX-V6A.

Ja bym trochę dołożył i kupił zestaw Focal Aria - https://www.homecinesolutions.fr/p/17044-focal-pack-aria-906-dark-ebony Tu można dostać go za ok 6 tys. zł, u nas raczej sporo drożej.

Na atmosach mozna pewnie trochę przyoszczędzić - np. takie https://allegro.pl/oferta/glosnik-sufitowy-focal-auditor-dolby-atmos-2-pary-10414278244 Możesz zainstalować cztery i kiedyś wymienić amplituner.

Czyli 5.0.2 zmieściło by się mniej więcej w budżecie - pozostaje jedynie sub. 

 

W budżecie możesz rozważyć Polki z Amazona. S55E na front, S35E central, S20E na tył, RC60i jako atmosy, HTS10 sub. Nie wiem czy w polskich sklepach uda Ci się takie ceny uzyskać, ale w przeciwieństwie do Focali, jest na to szansa pewnie.

Zagra to pewnie bardzo efektowanie w filmach i grach, trochę mniej wyrafinowania w muzyce.

image.thumb.png.0d21c033a277c2f81ad943ae7350f7da.png

 

Ja bym brał Focale - grają kapitalnie.

Edytowano przez Krzysztof Nowaczyk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam cztery KEFy HTS-3001SE o podobnej wielkości w salonie ok 35-40 m2 w układzie 7.2.4. Jako surroundy i tyle surroundy doskonale dają radę, chociaż jako frontów bym ich nie używał (ale może to dlatego, że zestaw używam też do muzyki). Nie znam e305, podobno w jajkach najlepsze były właśnie 3001SE, potem KEF poszedł na jakieś kompromisy. Ale nie sądzę, aby w zastosowaniu efektowym miało to znaczenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, focale trzeba zamówić z Francji. Wcześniej podesłałem linka. Gwarancja jest taka sama, a cena ponad dwa razy niższa. Poza tym na allegro nie ma co patrzeć, to jest branża w której negocjacje niestety są konieczne :) nie wiem czemu tak, ale ceny są sztucznie zawyżone.

Możesz też zbudować front na Fyne Audio F501 + central z tej samej serii, a tył kupić coś tańszego. S4home dał mi bardzo dobrą cenę na Fyne, możesz napisać prośbę o wycenę do członka tego forum z tego sklepu. Focali niestety nie mają, ale i tak raczej takich cen jak bez negocjacji uzyskasz w sklepie francuskim u nas nie ma szans większych dostać. 

Nie zagra to jak Focale aria ale jest to jakaś opcja. Na pewno też wyższa jakościowo niż Polki. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy przy takim układzie jak na zdjęciu jest po prostu sens inwestować w .4 (4 Atmosy)

Moim zdaniem 2 spokojnie wystarczą.

A lepiej zainwestować w system.

Faktycznie Denon X 3700  z Focal to dobre połączenie.

Mniejsze to Fyne F 501 które także mogą Cie pozytywnie zaskoczyć.

Ewentualnie jaśniej grająca Yamaha 6A z końcówką na fron jak Cyrus ONE oraz nieco cieplejsze kolumny jak KEF Q 750.

Zapraszam na odsłuch oraz po wyceny.

Możemy także doradzić w montażu i podłączeniu.

Zapraszam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S4home - na pewno chętnie umowie się na spotkanie, żeby wybrać odpowiedni zestaw przed odbiorem mieszkania. Kiedy warto pójść w 4, a kiedy w 2 sufitowe głośniki? Chciałbym od razu zamontować 4, bo potem nie będę już ciągnął kabli ani dziurawił sufitu, a koszt 4 szt focal auditor to 600zl, czyli ułamek całości.

Co do Focal Aria, jak wypada subwoofer 1000f? Jak ma się np do odpowiedników Klipsch lub SVS? I jak 906 poradzą sobie na 34m2 w stosunku do większych kolumn? 

Co sądzicie o zestawach Pylon Diamond lub Dali Oberon? Ewentualnie Heco Aurora 700 z Yamaha A880? 

Krzysztof - dobrze wyglądają te Focale, na pewno będę brał je pod uwagę, dzieki! 

Edytowano przez sloma212
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, sloma212 napisał:

S4home - na pewno chętnie umowie się na spotkanie, żeby wybrać odpowiedni zestaw przed odbiorem mieszkania. Kiedy warto pójść w 4, a kiedy w 2 sufitowe głośniki? Chciałbym od razu zamontować 4, bo potem nie będę już ciągnął kabli ani dziurawił sufitu, a koszt 4 szt focal auditor to 600zl, czyli ułamek całości.

Chodzi o wybór amplitunera.

Ten z obsługą .4 jest droższy.

Przy prawidłowym ustawieniu kinowym. U Ciebie jest za blisko dla 4. Chcesz to montuj. Podciągnij kable a później się zastanowisz nad wyborem ampli.

Na pewno Aria to wyższa półka grania od Dali Oberon i Aurora. To bez dwóch zdań.

Suba polecam jednak od RELA. W tej ceni emasz prawie Predatora 1508 albo dwa HT 1205. Bedzie to grało lepiej.

11 godzin temu, sloma212 napisał:

Yamaha A880

Dźwiękowo nie zyskujesz względem 6A

I tu właśnie nie podłączysz 4 Atmosów. O tym mowie. On ma 9 złącz ale to amplituner 7 kanałowy.

Oznacza to że w opcjach wybierasz które dodatkowe kanały aktualnie grają. Ale nie mogą grac jednocześnie.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...